راهنمای کاربردی برای خرید هود، اجاق گاز و سینک آشپزخانه

اهمیت آشپزخانه در هر واحد مسکونی بر کسی پوشیده نیست . بهداشت و سلامت اعضاء خانواده ارتباط مستقیم با آشپزخانه و امکانات آن دارد . آشپزخانه ای که فاقد امکانات اولیه مثل فضای کافی ، تهویه مناسب و اجاق گاز کارآمد ، باشد ، هرگز مورد تایید کدبانوی خانه نیست . از این رو تجهیز آشپزخانه به نحو صحیح ، بسیار اهمیت دارد .
از طرفی با گسترش آپارتمان نشینی ، آشپزخانه ها ، روز به روز کوچکتر می شوند درحالیکه مهمترین لوازم آشپزخانه نظیر اجاق گاز ، یخچال ، هود و… نه تنها کوچکتر نشده بلکه بزرگتر هم شده اند ! اینجاست که باید برای تجهیز آشپزخانه، هوشمندانه تصمیم گرفت .

چه اجاق گازی برای آشپزخانه مناسب است ؟

برای آشپزخانه های کوچک ، قطعا بهترین اجاق گاز ، اجاق گازهای رومیزی توکار هستند که در دو نوع استیل و شیشه ای ، تولید می شوند . اجاق گازهای استیل و شیشه ای از نظر قطعات داخلی تفاوت خاصی ندارند و تفاوت بیشتر در ظاهر است .
– اجاق گاز شیشه ای زیباتر است اما زودتر کثیف شده و لک ها را بیشتر نشان می دهند . برخلاخ آن اجاق گازهای استیل راحت تر تمیز می شوند و دیرتر نیاز به نظافت پیدا می کنند . 
– فاصله اجاق گاز شیشه ای از ظرفشویی و شعاع پرتاب قطرات آب را در نظر داشته باشید . تماس آب با شیشه داغ اجاق گاز ، ممکن است منجر به شکستن  آن شود . همچنین برخورد اشیاء نوک تیز می تواند شیشه اجاق گاز را بشکند.

راهنمای خرید اجاق گاز آشپزخانه
راهنمای خرید اجاق گاز آشپزخانه

– اجاق گاز را متناسب با جمعیت و نوع استفاده انتخاب کنید . برای محیط اداری یا خانواده های کم جمعیت احتمالا ۳ شعله کافی است .
– اجاق گاز را از برندهای معتبر که ضمانت و خدمات پس از فروش خوبی دارند انتخاب کنید.

حتما بخوانید | ۱۰ نکته برای خرید و نگهداری از اجاق گاز

چه هودی برای آشپزخانه مناسب است ؟

– هود را حتما از انواع دارای پروانه فلزی و کم صدا انتخاب کنید . پروانه پلاستیکی به مرور تغییر شکل داده و منجر به سرو صدای زیاد و ناهنجار میشود .
– هود را متناسب با فاصله آشپزخانه تا خروجی نهایی هوا انتخاب کنید . به عنوان مثال چنانچه مجتمعی ۵ طبقه باشد واحدهای طبقه اول نسبت به طبقات بالاتر به هودهای با مکش بالاتری نیاز دارند . قبل از خرید حتما با فروشنده مشورت کنید .

راهنمای خرید هود برای آشپزخانه
– هودی را انتخاب کنید که دریچه آن بتواند روی گاز را کاملا بپوشاند . در این مورد اگرچه هودهای شیبدار ، زیباترند ولی هودهای مسطح شومینه ای عملکرد بهتری دارند .

چه سینکی برای آشپزخانه مناسب است ؟

– سینک را متناسب با فضایی که در اختیار دارید انتخاب کنید . سینک بزرگ لزوما بهتر نیست . ببینید چه اندازه ای از همه بیشتر برای شما کاربردی است و می توانید با استفاده از آن به راحتی کار کنید.
– رایجترین نوع سینک ، انواع استیل آن است . سینک لازم است از استحکام و ضخامت کافی برخوردار باشد تا در اثر ضربه و افتادن اشیاء دچار فرو رفتگی نشود . همچنین لازم است بدانید اسیتیل های براق نسبت به مات ، بهتر و سریعتر تمیز می شوند .

راهنمای خرید سینک برای آشپزخانه
راهنمای خرید سینک برای آشپزخانه

– به عمق سینک توجه کنید. سینکی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید ظروف خود را در آن گذاشته و بشویید.
– سینک اگرچه به ظاهر استهلاک ندارد ولی لازماست از کیفیت آن مطمئن شوید . سینک را از فروشندگان معتبر و برندهای شناخته شده انتخاب کنید . سینکهای بی کیفیت ، علاوه بر آنکه دچار زنگ زدگی می شوند دیده شده است ترکیبات بکار رفته در آنها، به دستها نیز آسیب رسانده است .
– سینک های دوقلو و سه قلو مناسب افرادی است که معمولاً ظرف ها را با دست می شویند. می توانید در یک طرف ظرف های کثیف را بریزید و در طرف دیگر آنها را شسته و آبکشی نمایید.
اختصاصی مجله روزنو . این مطلب با همکاری فروشگاه نادری تهیه گردیده است .

برای بازدید یا تماس با فروشگاه های نادری می توانید به آدرس :
کرج – خیابان طالقانی جنوبی – روبروی بانک سرمایه مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های : ۳۲۲۳۵۷۱۷ – ۳۲۷۳۲۵۹۹(۰۲۶) تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا