تیستر غذا چه کسی است؟ به هر کسی تیستر نگوییم

سابقه تیست غذا به قرنها عقب تر بر می گردد . در گذشته تیستر غذا یا چشنده های غذا ، افرادی بودند که در دربار به نوعی نقش پیش مرگ را ایفا می کردند . این افراد پیش از سرو  غذا برای خاندان سلطنتی با چشیدن غذا ، سلامت آن را تایید می کرد . مفهوم و کارکرد تیستر غذا یا Food taster به مرور تغییر کرد تا امروز که چشندگان غذا ، افرادی هستند که پس از گذران سالها آموزش های تخصصی و برخورداری از سلامت کامل جسمی به تیست غذا می پردازند . در ادامه این مطلب مجله روزنو با تیستر غذا ، آشنا می شوید .

تیستر غذا چه کسی است؟
تیستر غذا چه کسی است؟

تیستر غذا چه کاری انجام می دهد ؟

برخلاف باور عمومی کار تیستر غذا فقط خوردن نیست . چشندگان غذا ، با مزه کردن مواد غذایی ، با نظرات و نقدهای خود ،بطور حرفه ای در روند تغییر و ایجاد طعم های جدید مشارکت دارند .

بطور کلی تیستر های غذا دو گروه هستند :
گروه اول : شامل مردان و زنان تحصیل کرده و آموزش دیده ای هستند ، که سالها در زمینه در علوم و صنایع غذایی و یا به عنوان سرآشپزها بطور حرفه ای فعالیت داشته اند . این افراد اغلب به عنوان تکنسین مواد غذایی، کارشناس مواد غذایی و یا محقق و مشاور توسعه ، فعالیت دارند .
دسته دوم : شامل مصرف کنندگان محصول هستند که بطور کار پاره وقت و یا بصورت تصادفی ، از آنها برای تست و آزمون محصولات شرکت دعوت می شود . گروه اول ، بطور تخصصی در تولید محصول دخالت دارند گروه دوم تنها در تست طعم مشارکت می کنند.

چگونه می توان یک تیستر غذا شد ؟

همانطور که گفته شد تیستر های غذا ، افرادی هستند که برای اینکار تربیت شده و آموزش می بینند . بنابراین گام اول برای تیستر غذا شدن ، تحصیلات تخصصی در زمینه مواد غذایی است .
از سوی دیگر تیستر غذا لازم است یک سری توانایی های فردی و سلامت کامل جسمی نیز داشته باشد . عضو اصلی در تیست غذا و چشیدن ، جوانه های چشایی هستند . برای حفاظت از این جوانه ها لازم است مراقبتهای خاصل انجام شود . پرهیز از برخی عادات غذایی ، سیگار ، الکل و … که سلامت بدن تیستر را تهدید می کند . همچنین ورزش جزئی از کارهای روزانه این افراد است . توانایی فوق العاده در تشخیص طعم ها و بوها ، تشخیص رنگ ها و آشنایی با رفتار و عادات مصرف کنندگان از دیگر قابلیتهای ویژه این افراد است .
در صورتیکه شرایط فوق را داشته باشید می توانید امیدوار باشید به عنوان تیستر غذا در یکی از کارخانه های مرتبط ، استخدام شوید .
حقوق و درامد تیستر غذا در اروپا ، مقدار کمی نیست . در سال ۲۰۱۳ میانگین حقوق سالانه برای تیسترها ۶۵۰۰۰ دلار تا ۱۰۰٫۰۰۰ دلار گزارش شده است .

گای فری ، تیسر غذا  و جاناتان گلد ، منتقد غذا

حالا که با شرایط متوجه شدید تیستر غذا چه کسی است بد نیست با برخی از معروفترین تیسترهای جهان آشنا شویم .

گای فری (Guy Fieri ) ، تیستر غذا

گای فری ،سرآشپز، رستوران دار ، نویسنده نیویورک تایمز و برنده جوایز متعدد مواد غذایی ، فعالیت خود را در سن ده سالگی با فروش چوب شور آغاز کرد . پس از فروش چوب شور و شستن ظروف به مدت شش سال، پول کافی برای دنبال کردن رویاهای خود بدست آورد و برای تحصیل به فرانسه رفت . او در فرانسه اطلاعات وسیعی درباره انواع غذاهای بین المللی کسب کرد و پس از آن به آمریکا بازگشت و تحصیلات خود را ادامه داد . گای از دانشگاه نوادا لاس وگاس با تحصیل در رشته مدیریت هتلداری فارغ التحصیل شد .

گای فری ، تیستر غذا
گای فری ، تیستر غذا

گای در سال ۲۰۰۶ جایزه فصل دوم “Food Star Network” را کسب کرده و پس از آن به یک چهره برجسته تبدیل شد و در برنامه های متعدد و پرطرفدار تلویزیونی حضور یافت .
علاوه بر این، او بیش از ۶۳ رستوران در سراسر جهان از لاس وگاس تا آفریقای جنوبی و دبی افتتاح کرده است و نویسنده ۶ عنوان کتاب از پرفروش ترین کتابهای آشپزی است .

جاناتان گلد ، منتقد غذا

جاناتان گلد (Jonathan Gold) ، روزنامه نگار ،نویسنده و منتقد برجسته غذاست(Food Critic) . او از نویسندگان محبوب لس آنجلس تایمز است که در نوشته ها و برنامه های خود به نقد غذاها و رستورانها می پردازد .
گلد در سال ۲۰۰۷، جایزه پولیتزر را از آن خود کرد . (این جایزه معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در آمریکا است که هر ساله (از سال ۱۹۱۷) با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه‌نگاران داده می‌شود. )

تیستر غذا
جاناتان گلد ، منتقد غذا

به هر کسی تیستر نگوییم !

با توجه به مطالب فوق ، واضح است که تیستر غذا ( Food Taster) و منتقد غذا ( Food Critic ) چه کسی است و چه توانایی هایی باید داشته باشد تا بتوان او را تیستر نامید . تیستر ها ، افرادی ،صاحب نظر در آشپزی هستند و به چنان مهارتی در تیست غذا رسیده اند که حتی از بوی غذا قادر به تشخیص محتوی اصلی و کیفیت و تازگی آنها هستند . ذائقه تربیت شده و دقیق آنها قادر است طعم های مشابه را از هم تفکیک دهد و برای بهتر شدن کیفیت غذا ، پیشنهاد ارائه می دهند . به عبارتی ، کمترین مهارت یک تیستر واقعی این است که خود یک آشپز مجرب و قابل باشد تا بتواند آشپزی دیگران را مورد قضاوت قرار دهد .
آنچه در ایران می بینیم نه تیست غذاست و نه نقد غذا . بلکه اشخاص ،تجربه شخصی خود را از صرف غذا در یک رستوران بصورت گزارش ، منتشر می کنند که صرفا نظر و برداشت شخصی است . مگر آنکه گزارشگر نه تصادفا ، بلکه با علم و آگاهی ، و پس از سالها تلاش و آموزش و برخورداری از مهارتهای خاص و منحصر بفرد ، بتواند به آن مرحله دست یابد،  وگرنه اظهار نظر متکی به ذائقه شخصی درباره خوشمزه بودن یا نبودن  غذا ، با تیست غذا ، تفاوت بسیار دارد. 
اختصاصی مجله روزنو – بازنشر با ذکر نام و لینک به منبع ، مجاز است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا