خطرات استفاده از شارژرهای غیراستاندارد و تقلبی برای موبایل!

در این مطلب می خوانید
استفاده از شارژرهای غیراستاندارد چه خطراتی دارد ؟
آیا می توان از یک شارژر برای همه انواع گوشیها استفاده کرد ؟
شارژرهای استاندارد و مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

مراقب شارژرهای غیراستاندارد و تقلبی باشید :

با رشد سریع فناوری و استفاده از تلفن های هوشمند ، امروزه موبایل به آسانی در دورترین نقاط به ابزاری مطمئن برای ارتباط و اطلاع رسانی تبدیل شده است . رشد بازار مصرف انواع موبایل از یک سو و از سویی دیگر لوازم جانبی موبایل ، از وسایلی هستند که مشتریان فراوانی دارد . در این بین بسیاری از سودجویان نیز با تولید و عرضه انواع لوازم جانبی کیفیت و تقلبی ، مصرف کنندگان را متحمل زیان می کنند . از شایع ترین لوازم جانبی موبایل موجود در بازار ، شارژرهای تقلبی موبایل هستند .

خطرات استفاده از شارژرهای غیراستاندارد
خطرات استفاده از شارژرهای غیراستاندارد موبایل

 با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، مشکل شارژ گوشی‌ها و پیدا کردن شارژر مناسب برای گوشی از بین رفت چراکه اگر پیش از این فردی از گوشی نوکیا استفاده می‌کرد، مجبور بود برای شارژ گوشی خود حتما شارژر نوکیا پیدا کند، اما اکنون با شارژرهای اکثر برندها می‌توان گوشی‌های مختلف را شارژ کرد. از سویی دیگر شارژرهای چندکاره و یا انواع مدل‌های پاوربانک هم به بازار آمده‌اند و با قیمت‌های مختلفی که گاه رقمی نازل محسوب می‌شود، به فروش می‌رسند. اما این شارژرها می‌توانند برای گوشی‌های تلفن همراه مشکلات متعددی به دنبال داشته باشند.

به گفته کارشناسان، اکنون بسیاری از کاربران تلفن همراه بدون توجه به آنکه باید برند شارژر و گوشی تلفن همراه یکسان باشد از شارژرهای مختلف وحتی غیراستاندارد و با برندهای نامعتبر استفاده می‌کنند. اگر چه این شارژرها گوشی فرد را شارژ کرده و باتری آن پر می‌شود، اما از نظر ساختار پایه شارژرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و استفاده از شارژرهای متفرقه باعث آسیب‌رسیدن به گوشی تلفن همراه می‌شود.
موضوعی که متاسفانه مورد توجه مردم قرار نمی‌گیرد. بر این اساس استفاده از شارژر مناسب با گوشی حتما به عمر دستگاه افراد کمک کرده و جلوی مشکلات احتمالی را می‌گیرد.
لزوما باید از هر شارژر برای همان گوشی استفاده کرد، در زمانی هم که از شارژر ‌های چند کاره استفاده می‌شود، اگر قرار باشد آسیبی به دستگاه نرسد، لازم است باتری را از گوشی خارج کرده و سپس آن را شارژ کنند، اما در اکثر مواقع چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. به گفته فعالان بازار قیمت شارژر در برندهای مختلف رقم‌های متعددی را در بر می‌گیرد.

شارژر استاندارد را از کجا بخریم ؟

اکنون حجم عمده‌ای از شارژرها مانند گوشی‌های تلفن همراه از مبادی قاچاق وارد کشور می‌شود و در موارد مختلف ممکن است افراد برای پرداخت هزینه کمتر از نمونه‌های غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده کنند، اما واقعیت آن است که باید برای خرید شارژر معتبر باید از مراکز شناسنامه‌دار و با فاکتور رسمی خرید شود.
این نوع شارژرها معمولا برای تمام گوشی‌های تلفن همراه ساخته می‌شود، اما باید به این مساله توجه داشت که هر نوع گوشی شرایط خاص خود را داشته و با توجه به ولتاژ باتری‌های مختلف و پایه‌های آنها استفاده از این شارژرها معقول به نظر نمی‌رسد. همچنین معمولا خدمات گارانتی گوشی‌ها هم مباحثی که مربوط به نوسان برق می‌شود را در بر نمی‌گیرند، اما می‌بینیم که مردم به راحتی به این مساله بی‌توجهی کرده و برای گوشی که قیمت میلیونی برای خرید آن پرداخته‌اند، شارژر ۱۰ هزار تومانی می‌خرند که قطعا استفاده از این نوع شارژرهای غیراستاندارد توجیه‌پذیر بوده و مشکلات متعددی را برای گوشی تلفن همراه ایجاد می‌کند.
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا