چگونه بفهمیم بک لینکمان فالو است یا نوفالو ؟

تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها ، یکی از بزرگترین چالش های پیش روی وبمستران کم تجربه است که اقدام به لینک سازی می کنند و می خواهند بدانند کدام لینک و بک لینک سایت فالو است یا نوفالو ؟

همانطور که می دانید لینک‌های نوفالو اگرچه بی تاثیر نیستند تاثیر چندانی نیز در سئو و بهینه سازی سایت ندارند .بنابراین اهمیت دارد که بدانید بک لینک های سایت فالو هستند یا نوفالو ؟

اما پیش از بررسی این مورد ابتدا به تعریف لینکهای فالو و نوفالو می پردازیم و در ادامه به روش های تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها .

لینک فالو چیست؟

لینک های فالو (follow)، لینکهای هستند که موتورهای جستجو قادر به شناسایی و دنبال کردن آنها هستند. هر چه لینکهای فالو بیشتری دریافت کرده باشید آن صفحه نزد موتورهای جستجو با ارزش تر شناخته می شود و بیشتر در معرض جستجوی کاربران قرار می گیرد . تعداد بک لینک های فالو در واقع امتیاز مثبت برای پیج محسوب می شوند و تاثیر بسزایی در سئوی سایت خواهند داشت ( البته به شرطی که بک لینک ها از کیفیت مناسبی نیز برخوردار باشد) .

لینک های فالو از طریق مقدار follow در ویژگی rel درون تگ a به شکل زیر ساخته می شود:
<a href=”https://www.site.com/” rel=”follow”>Link follow</a>

لینک نوفالو چیست؟

عکس لینکهای فالو ، لینکهای نوفالو (Nofollow) هستند که توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی و پیگیری نیستند. وقتی که از این نوع لینک ها در متن استفاده می شود در واقع به موتور جستجو می‌گوییم که این لینک ربطی به سایت ندارد . لینکهای نوفالو اگرچه بی تاثیر نیستند اما تاثیر تعیین کننده چندانی نیز در فرآیند سئو سازی سایت ندارد .

لینک های فالو از طریق مقدار follow در ویژگی rel درون تگ a به شکل زیر ساخته می شود:
<a href=”https://www.site.com/” rel=”Nofollow”>Link Nofollow</a>

تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها

حال که با تفاوت لینک فالو و نوفالو آشنا شدیم به این مساله می رسیم : تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها

برای تشخیص لینکهای فالو از نوفالو روشهای زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها لینک ها را از هم تشخیص داد . در ادامه این مطلب از مجله روزانه با چند نمونه از این روش‌ها آشنا خواهید شد:

1- بررسی سورس سایت

ساده ترین روش تشخیص لینک های فالو از نوفالو بررسی سورس صفحه مورد نظر است . کافی است در فایرفاکس پیج مورد نظر را باز کرده با زدن کلید f12 سورس پیج در پایین صفحه نمایان می شود. همانطور که در تصویر مشخص است با فعال کردن مربع کوچکی که یک نشانک در آنان است و بردن نشانگر موس روی لینک مورد نظر ، اطلاعات لینک ، نمایش داده می شود و با دیدن ” Nofollow ” می توان نوع آن را تشخیص داد .

آموزش تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها
وقتی که لینک نوفالو است

بررسی سورس صفحه هنگامی که لینک فالو است :

آموزش تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها
وقتی لینک فالو است

۲ تشخیص لینک های فالو و نوفالو بصورت آنلاین

با استفاده از ابزار nofollow tool ( کلیک کنید ) می توان به آسانی انواع بک لینک های صفحه را از هم تشخیص داد . کافی است ادرس صفحه مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کرده و TEST را بزنید . پس از چند لحظه گزارشی از بک لینک های فالو و نوفالو دریافت می کنید .

۳ تشخیص لینک های فالو و نوفالو با استفاده از افزونه فایرفاکس

چنانچه حوصله هیچ روشهای گفته شده را ندارید ، آسانترین راه و به اعتقاد من بهترین راه ، استفاده از افزونه nofollow در فایرفاکس است . در بخش جستجوی افزونه های فایرفاکس ، nofollow را وارد کرده تا لیستی از افزونه های مناسب را دریافت کنید . توصیه ما افزونه SEO Nofollow links highlighter است . با نصب و فعال سازی این افزونه ، به محض ورد به هر پیج ، لینک های نوفالو بصورت هایلایت های صورتی رنگ نمایش داده می شوند ! و نیازی به هیچ بررسی دیگری نیست .
دانلود افزونه nofollow فایرفاکس

آموزش تشخیص فالو یا نوفالو بودن بک لینک ها
افزونه لینکها نوفالو را نمایش می دهد

امیدواریم با استفاده از آموزش تشخیص لینک فالو و نوفالو ، بتوانید سایت خود را بهتر بهینه کنید .
اختصاصی مجله روزنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا