گزارشی از بازار آهن کرج و خدماتی که در آن عرضه میشود

بازار آهن کرج برای بسیاری از اهالی کرج که عمدتا از نقاط مختلف ایران ، در کرج ساکن شده اند شاید چندان شناخته شده نباشد. هرچند اهالی قدیمی کرج با آن آشنایی کامل دارند. از آنجایی که در کلانشهری مثل کرج ، دسترسی و اطلاع از مراکز خرید ، موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود ، تصمیم گرفتیم گزارشی از بازار آهن فروشان کرج ، تهیه کنیم .

بازار آهن آلات کرج را می توان در چند منطقه یافت که بازار آهن حصارک ، یکی از آنها ، محسوب می شود .
این بازار در منطقه حصارک واقع است و بیشتر نیز به همین نام شناخته شده است که در واقع از سه بازار به نامهای بازار بزرگ آهن کرج ، بازار آهن مهرشهر و بازار آهن حصارک تشکیل شده که در کنار هم قرار دارند و در مجموع به بازار آهن آلات کرج گفته می شوند .

بازار آهن کرج کجاست؟
خرید آهن آلات در بازار آهن مهرشهر

قیمت پروفیل در کرج ، قیمت میلگرد در کرج ، قیمت آهن در کرج ، ورق و آهن آلات را با می‌توان از این بازار استعلام کرد . انواع قوطی ، پروفیل ، ورق ، میلگرد ساده، ناودانی و.. را نیز می توان میتوان تهیه کرد. اینجا را در واقع باید بازار پروفیل کرج دانست .

بازار آهن کرج کجاست؟
بازار آهن بزرک کرج

همانطور که گفتیم بازار آهن آلات کرج واقع در منطقه حصارک از سه بازار تشکیل شده است . سال تاسیس بازار آهن آلات کرج ،همچنان که در عکس می بینید ۶۲ عنوان شده است. این بازار در حال حاضر چندان فعال نیست .
بازار آهن کرج - بازار مهرشهر
بازار آهن مهرشهر ، راه اندازی آن به گفته کسبه محلی ، حدود سال ۶۷ و ۶۸ است و حدود ۷۵ واحد در آن قرار دارد که از این تعداد نیمی به فروش انواع آهن آلات اشتغال دارند و نیمی به ارائه خدمات مرتبط با آهن آلات ، مثل برشکاری ، برش لیزری فلزات ، خم ، نوردکاری و غیره اختصاص دارد .

بازار آهن کرج - حصارک
بازار آهن حصارک

در کنار بازار آهن مهرشهر ،بازار آهن حصارک قرار دارد که نسبت به دو بازار قبلی ، پر رفت و آمد تر است . کسبه محلی ، همنام بودن این بازار را با منطقه حصارک کرج ، علت رونق بیشتر آن می دانند چون باعث شده بیشتر شناخته شود . . زیرا بازار آهن مهرشهر برای افرادی که با آن آشنایی ندارند ، برای شنونده این تصور را بوجود می آورد که در مهرشهر کرج قرار دارد و گاهی روانه مهرشهر شده اند.

بازار آهن کرج کجاست؟
بازار آهن حصارک

آدرس بازار آهن کرج ، راحت و سر راست است . در منطقه حصارک از هر کسی درباره آن سئوال شود آن را می شناسد . واقع بودن این بازار در محدوده شهری کرج ، باعث شده به سهولت بتوان برای خرید و حمل آهن آلات اقدام کرد .
علاوه بر این بازار ، بازار آهن کمالشهر نیز به عرضه و فروش آهن آلات در کرج و استان البرز ، اختصاص دارد . در این بازارها ، انواع محصولات تولیدی کارخانه های ذوب آهن و فلزات عرضه می شود.
گزارش اختصاصی مجله روزنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا