با چه شرکتی قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور ببندیم؟

 سرویس و نگهداری آسانسور موضوعی است که پس از نصب آسانسور ، یا سکونت در مجتمعی که قبلتر ، آسانسور آن نصب شده است ، اهمیت پیدا می کند . پیش تر درباره اینکه مشخصات آسانسور خوب و ایمن چیست؟! توضیحاتی داده ایم.
آسانسور به عنوان یک وسیله رفاهی پر کاربرد در ساختمان ، همیشه در حال استفاده و استهلاک است و این شرایط می تواند آسانسور را در معرض خرابی و ساکنین را در معرض خطرقرار دهد .
بنابراین ، آن را باید بطور مرتب مورد بازرسی ، سرویس و نگهداری قرار داد . اما این مورد نیز مانند فروش و نصب آسانسور ، دارای نکاتی است که باید در نظر گرفته شود :

1- با چه شرکتی قرارداد سرویس و نگهداری بسته شود ؟
2- جبران خسارت حوادث آسانسور به چه صورت است ؟

برای دریافت پاسخ سئوال ، از مدیریت شرکت آسانسور مهرگان صعود اندیشه ، از شرکتهای آسانسور که در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور در کرج دارای مجوز و سابقه کافی است ، خواسته ایم توضیحاتی ارائه دهد .

نکاتی که از مشخصات آسانسور خوب باید بدانید :

آسانسور از مهمترین امکانات رفاهی است که نه تنها موجب آسایش ساکنین ساختمان است بلکه از نظر اقتصادی نیز ، تجهیز ساختمان ، به آسانسور خوب و ایمن ، موجب ارزش افزوده و بالا رفتن قیمت ساختمان می گردد.
اما برای خرید و نصب یک آسانسور ایمن ، لازم است از مشخصات آسانسور خوب اطلاع داشت .از طرفی چون آسانسور ، وسیله ای فنی است طبعا نمی توان انتظار داشت همه افراد عادی ، بتوانند به رموز خرید آسانسور خوب ، واقف باشند .

شرکتهای معتبر و مجاز طراحی و نصب آسانسور ، مشخصات آسانسور خوب را به شکل زیر تعریف کرده می کنند :

1- آسانسور توسط شرکت دارای مجوز و مورد تایید اتحادیه آسانسور و وزارات صنعت و معادن و تجارت ،  اجرا و نصب شده باشد .
2- آسانسور طبق چک لیست سازمان استاندارد ایران ، کلیه نکات فنی و ایمنی را دارا بوده و مورد بازرسی و تایید سازمان استاندارد رسیده باشد .
3- کلیه آسانسورهای ایمن و استاندارد ، موفق به احراز یک شناسه ملی می شوند که با استعلام آن می توان از استاندارد بودن آسانسور اطمینان حاصل کرد .

همانطور که می بینید در واقع اولین قدم برای خرید آسانسور خوب و استاندارد ، صلاحیت شرکت طراح و مجری آسانسور است که باید ضمن نصب آسانسور ، مقررات ایمنی آسانسور را رعایت کرده و از سازمان استاندارد ، تاییدیه دریافت کند.

لازم به ذکر است که آسانسور ، از جمله امکاناتی است که با جان افراد و ساکنین مرتبط است . بنابراین مراجعه به شرکتهای معتبر و دارای پروانه فعالیت ، تضمین کیفیت و ایمن بودن آسانسور است .

توضیحات کامل را در فیلمی که به همت شرکت آسانسور مهرگان صعود اندیشه ،یکی از شرکتهای معتبر آسانسور در کرج ، تهیه گردیده است ببینید .

 اختلاف قیمت آسانسورهای یکسان در چیست ؟

مثل خرید هر محصولی ، آسانسور نیز ، دارای مشخصات و امکاناتی است که در قیمت تمام شده آن ، نقش دارد . عادت رایج ایرانی ها ، این است که پیش از خرید، استعلام قیمت کنند و بر اساس قیمتها ، با اگاهی بیشتر ، تصمیم بگیرند .
هنگام خرید آسانسور، مساله تفاوت مهم دارد . از یکسو آسانسور ، وسیله ای پر استهلاک و مورد نیاز و استفاده همه ساکنین است و از سوی دیگر ، لازم است از کیفیت و ایمنی لازم برخوردار باشد تا رضایت ساکنین را فراهم آورد .

شرکتهای سازنده آسانسور مجاز و معتبر ، عمده دلیل اختلاف قیمت را در تعهدات سازنده آسانسور نسبت به خریدار می دانند .
تعهداتی که منجر به استفاده از قطعات با کیفیت و خدمات پس از فروش خوب ، نسبت به سازندگان غیر مجاز و فاقد صلاحیت است و همین مساله دلیل کافی برای شک کردن در قیمت های پایین و غیر عادی برخی سازندگان غیر مجاز است . فراموش نکنید آسانسورهای ارزان قیمت و غیر استاندارد ، ضمن خطراتی که دارند هزینه های سنگینی بابت نگهداری و تعمیرات پیاپی بعدی بر خریدار تحمیل میکند که با توجه به غیر مجاز بودن سازنده ، اغلب حتی قابل پیگیری هم نیست .

پیشنهاد میشود پیش از خرید آسانسور به این نکات توجه فرمایید :

1- بررسي دقيق مدارک و پروانه فعالیت شرکتی که قصد خرید آسانسور از آن را دارید .
2- بررسي رزومه کاري شرکت و بازديد از پروژه های انجام شده
3- بررسی توانمندی فنی و اجرایی شرکت
4- مراجعه به دفتر شرکت و مذاکره شفاف و نهایت عقد قرارداد


ارتباط با شرکت آسانسور مهرگان صعود اندیشه :
تلفن 09128656765  –  34418911–026

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا