چگونه مانع کپی شدن کارت بانکی با اسکیمر شویم؟

اسکیمر ،دستگاه های کوچکی هستند که در پایانه های کارت اعتباری، نصب می‌شوند. این دستگاه با کپی کردن اطلاعات کارت اعتباری، از نوار مغناطیسی روی کارت کار می کنند و این اطلاعات را از طریق بلوتوث یا اطلاعات ذخیره شده به سارق می رسانند.

اسکیمر ها از دو بخش ساخته شده اند ;

– اولین جزء، یک دستگاه کوچک است که معمولاً بر روی اسلات کارت قرار می گیرد، هنگامی که کارت خود را وارد می‌کنید، دستگاه یک کپی از داده ها را در نوار مغناطیسی کارت شما ایجاد می کند. کارت از دستگاه عبور کرده و وارد دستگاه می‌شود و همه چیز به طور معمول عمل می‌کند، اما داده‌های کارت شما کپی می شود.
– قسمت دوم دستگاه یک دوربین است، این دوربین کوچک جایی قرار می‌گیرد که می‌تواند صفحه کلید را ببیند. در بالای صفحه دستگاه خودپرداز درست بالای صفحه کلید شماره یا طرفین صفحه کلید. دوربین بر روی صفحه کلید زوم کرده و رمز شما را ضبط میکند.

اسکمیر چیست؟

سارقان از این داده‌ها برای تهیه کارت جعلی، با استفاده از اطلاعات نوار مغناطیسی کارت شما استفاده می کنند و آن را در سایر دستگاه‌های خودپرداز برای خالی کردن حساب قربانی بکار می برند .
هنگامی که سارق دارای اطلاعات کارت اعتباری است، معمولا از آن به صورت آنلاین استفاده کرده یا از آن برای ساخت یک کارت المثنی استفاده می کند . هنگامی که کارت جعلی تولید می شود، می‌تواند از این کارت برای خرید بدون اطلاع از صاحب کارت استفاده کند.
گاهی سارقان به جای یک دوربین، در صفحه کلید از یک پوشش استفاده می کنند. یک صفحه کلید جعلی، که روی صفحه کلید واقعی قرار میگیرد. هنگامی که شما یک دکمه روی صفحه کلید جعلی، را فشار می دهید فشار وارده، دکمه واقعی زیر را فشار میدهد، تشخیص این نوع اسکیمرها، سخت تر است.

نکات امنیتی

هنگام استفاده از خودپردازها ، نگاهی سریع به ترمینال پرداخت خود داشته باشید، اگر کلید کمی ضخیم و یا متفاوت تر از قبل بود ممکن است اسکیمر روی صفحه کلید واقعی قرار گرفته باشد.
اسکیمر ها به طور معمول اطلاعات کارت را از دستگاه گرفته و ذخیره می کنند.سارقان اطلاعات را بازیابی کرده ، داده هایی که از آن گرفته شده را ذخیره می کنند.
اسکیمرها، دستگاه فیزیکی هستند . بنابراین می توانید با رعایت نکاتی از اینکه دستگاه خودپرداز فاقد اسکیمر است ، به امور بانکی خود بپردازید .

1- پایانه کارت اعتباری را بازبینی کنید:

بعضی از اسکیمرهای کارت اعتباری، قاب بندی متفاوتی دارند و اطلاعات پرینت شده روی ان ، معمولا با نمونه اصلی از نظر کیفیت تفاوت دارد . لذا از دستگاه اصلی قابل تشخیص است.

2- مراقب دوربین مخفی شده باشید.

یک راه سرقت رمز ها ، تلاش برای فیلم گرفتن از کارت توسط نصب دوربین، در اطراف دستگاه است. دنبال سوراخ های کوچکی در بالا یا اطراف ترمینال کارت های اعتباری خود باشید، که مانند یک پین ، یا هر سازه ی دیگری ظاهر می شوند اما دیده نمیشوند.

3- تکان خوردن قطعات دستگاه

تشخیص وضعیت اسکیمر های پیشرفته بسیار سخت است، زیرا آنها به طور فزاینده ای کوچک هستند. در این مورد یک روش برای انجام بررسی سریع، این است که سعی کنید بخش های مختلف دستگاه را جا به جا کنید
اگر چیزی سست یا شل باشد، یا یک قطعه از دستگاه قابل جدا شدن باشد، می تواند نشانه ای از دستکاری باشد .

 حتما بخوانید > ۱۲ تصویر باورنکردنی از اولین های تکنولوژی  

4 – کاربرد کارت بانکی خود را محدود کنید

اگر یک دزد اطلاعات مربوط به کارت اعتباری شما را به دست آورد، می‌تواند، حساب های دیگری که به آن پیوند داده اید مانند پس انداز، بازنشستگی ، خط اعتباری و… را مورد دستبرد قرار دهد .

5- صفحه کلید را با دست بپوشانید

هنگامی که رمز خود را وارد یک ترمینال می‌کنید، صفحه کلیدخود را با دست پوشش دهید. این کار رمز شما را در برابر دوربین هایی که رمز را ثبت میکنند ،محافظت می کند. اما از پوششهای صفحه کلید محافظت نمی‌کند.
منبع – ترجمه اختصاصی مجله روزنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا