افراد چاق و کوتاه قد، چه مانتویی بپوشن؟

انتخاب مانتو برای افراد چاق | مدت زیادی است، که طراحان و تولیدکنندگان مانتو، اقدام به طراحی مانتوهای زیبا و رنگارنگ برای افراد لاغر و ظریف اندام می کنند، ولی افراد چاق از انتخاب های محدودی برای مانتو برخوردارند، و همین چند مدل محدودی از مانتو ها که به آنها میخورد، مدل های بسیار ساده ای دارند، یا بیشتر به صورت گشاد و کلوش هستند.
افراد چاق، بیشتر به دنبال لباس هایی با رنگ تیره می باشند. اما این افراد، باید بدانند که سر تا پا تیره پوشیدن،خیلی مناسب نیست و آنها با دقت بیشتر در انتخاب لباس، می توانند خوشتیپ تر جلوه کنند.

چند پیشنهاد انتخاب مانتو برای افراد چاق

۱. لباس های رنگ روشن بپوشید.

اگر از بالاتنه چاقی برخوردار هستید، یا برعکس، پایین تنه چاقی دارید، می‌توانید برای آن قسمت از بدن که چاق تر است لباس های تیره تهیه کنید تا اندامتان را باریک تر نشان دهند. به عنوان مثال : اگر بالاتنه چاقی دارید، می توانید از بلوز های رنگ تیره با شلوارهای رنگی متناسب با رنگ بلوز با دمپا (پاچه) گشاد استفاده کنید.

راهنمای انتخاب و خرید انتخاب مانتو برای افراد چاق
راهنمای انتخاب و خرید انتخاب مانتو برای افراد چاق

۲. مانتوهای گشاد نپوشید.

مهم نیست که چه سایزی داشته باشید، مهم این است، که مانتوهایی انتخاب کنید که دوخت مناسبی دارند و به اصطلاح خوش دوخت هستند . از انتخاب مانتوهای خیلی تنگ و مانتو هایی که دارای جنس کشی و استرچ هستند، پرهیز کنید.
سعی کنید، از مانتوهایی استفاده کنید، که در قسمت پهلو شکاف دارند، زیرا با پوشیدن آنها راحت‌تر می‌توانید قدم بردارید.
خانمهایی که پایین تنه آنها بزرگتر از بالاتنه شان است، بهتر است، مانتو هایی بپوشند که پارچه آن روی سینه طرح دار است و یا جیب می خورد، و یا زیر سینه با بند یا کش، چین می خورد.

۳.از مانتوهای کمر دار استفاده نکنید.

استفاده از مانتوهای کمردار، می‌تواند برامدگی های پهلو را بیشتر نمایان کند و قسمت بالاتنه و پایین تنه را طوری تنظیم می کند که چاقی شما بیشتر نمایان شود.

۴.به نوع پارچه مانتو، توجه کنید.

خانم هایی که چاق هستند، بهتر است از پارچه های استفاده کنند، که در آن خطوط به صورت افقی و یا چهار خونه های درشت نباشد زیرا باعث چاق تر نشان دادن شما می شود، به جای آن می توانید از پارچه هایی که دارای راه راه های عمودی هستند، یعنی دارای خطوط عمودی می باشند، استفاده کنید.
همچنین پارچه هایی که جنسی، شق و رق و خشن دارند، را با پارچه های لَخت و نرم جایگزین کنید، تا لاغرتر جلوه کنید.

۵. از پوشیدن مانتوهای بافت، مخصوصاً بافت درشت اجتناب کنید.

مانتوهایی که از جنس بافت هستند، می‌توانند شما را حتی چاق تر از آنچه که هستید نشان دهند. مخصوصاً بافت هایی که دارای طرح های برجسته می باشند.

۶. مانتو های طرح دار

اگر از علاقه مندان و طرفداران مانتوهای طرح دار هستید، بهتر است از مانتو هایی که پارچه های آنها دارای طرح های شلوغ متراکم است، استفاده کنید. زیرا طرح های متراکم به صورت کلی دیده شده، و بدن را کم حجم نشان میدهند. پارچه های طرح دار ساده، چون طرح های کمتری دارند به دلیل اینکه چشم ها بر روی هر طرح بصورت جدا می گردد، باعث میشود چاق تر به نظر برسید.
فراموش نکنید که مانتوهایی که پارچه آنها دارای گلهای ریز یا درشت هستند، بیشتر باعث بد هیکل نشان دادن شما می شوند.

۷. استفاده از مانتوی کوتاه با شلوار های راسته

اگر قسمت بالایی پاهایتان چاق است، ولی قد بلندی دارید، می توانید از مانتوهای کوتاه با شلوارهای راسته استفاده کنید. از پوشیدن شلوارهای خمره ای، که قسمت بالایی آنها گشادتر از پاچه شلوار می باشد، اجتناب کنید زیرا باعثچاق بنظر رسیدن قسمت بالایی پاها می‌شوند.
بهتر است از شلوارهای جین با رنگ تیره مانند مشکی و نوک مدادی استفاده کنید،و از پوشیدن شلوارهای پارچه ای تا حد امکان جلوگیری کنید.

۸. مانتوهای تنگ و چسبان ممنوع

مهم است، که بدانید پوشیدن مانتوهای تنگ برای لاغرتر به نظر آمدن، کاری اشتباه است زیرا در این مانتوها نقایص اندام بیشتر جلوه می کند. بهتر است، مانتوهایی انتخاب کنید که کمری تنگ داشته و پایین تنه آنها به صورت کلوش و آزاد است.

۹. مانتو های سفید

تجربه نشان داده است، در صورت اندازه بودن یک لباس یا مانتو، حتی اگر رنگ آن سفید باشد حجم بدن را بیشتر و بزرگتر نشان نمیدهد. اگر دوست دارید مانتوهایی سفید، بپوشید اما از چاق تر نشان دادنتان می ترسید، سخت در اشتباهید. اگر مانتویی انتخاب کنید که کاملا اندازه شما بوده و قالب بدنتان باشد به شرط اینکه از پارچه‌های سفت و ضخیم انتخاب شوند، شما را چاق نشان نمی دهند.

  جالب است بدانید | ۱۰ نکته برای خرید و نگهداری از اجاق گاز آشپزخانه 
جالب است بدانید | راهنمای کاربردی خرید و چیدمان مبلمان منزل 

مانتو های مناسب برای خانم های قد کوتاه

خانم هایی که دارای قد نسبتا کوتاهی هستند، بهتر است، از مانتوهای اندامی و راسته کوتاه تا روی زانو که هیکل آنها را جذاب تر نشان می دهند، استفاده کنند. همچنین این افراد باید از پوشیدن مانتوهای گشاد و کلوش اجتناب کنند، زیرا اینگونه مانتوها آنها را کوتاه تر نشان می دهند.
استفاده از مانتوهای بلند برای خانم هایی که قد کوتاهی دارند کاری اشتباه است، زیرا قد آنها را کوتاه تر از حد معمول نشان میدهد.
این افراد، بهتر است از مانتوهایی استفاده کنند که کاملاً اندازه و فیت تنشان باشد، در غیر اینصورت، سرشانه ها بزرگتر شده و پایین می افتد و قد آستین نیز بلندتر از دستانشان میشود که جلوه ی خوبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا