10 ترفند ساده برای افزایش شارژ باتری گوشی های هوشمند

افزایش شارژ باتری گوشی های هوشند ، معضل همیشگی است. صفحه نمایش ، برنامه های کاربردی با وضوح بالا ، قدرت پردازنده و… تمام اجزا انرژی مصرف می کنند. شارژ باتری گوشی های همراه یک مشکل رایج است که هر ۲۴ ساعت باید به آن بپردازید تا گوشی شارژ بیشتری نگه دارد .
با استفاده از راهنمایی های ارائه شده در این مطلب از مجله روزنو ، می توانید عمر شارژ تلفن های هوشمند خود را گسترش دهید.

ترفندهای افزایش شارژ باتری گوشی های هوشمند

۱. موقعیت (GPS) دستگاه را خاموش کنید.

در اخرین نسخه های اندروید گزینه GPS همیشه در حالت آماده به کار باقی می ماند تا زمانی که یک برنامه به آن نیاز داشته باشد ، که باعث می شود بسیاری از داده ها مصرف شده و بعضی برنامه های موجود در پس زمینه نیز ممکن است فعال شوند بدون اینکه بتوانند به خواب بروند. اگر واقعا نیازی به GPS ندارید ، بهتر است آن را خاموش یا غیرفعال کنید.

بهترین راه افزایش شارژ باتری گوشی موبایل
بهترین راه افزایش شارژ باتری گوشی موبایل

۲. مراقبت ویجت ها باشید

بسیاری از ویجت ها مانند هواشناسی ، اخبار و… نیاز به اتصال اینترنت ثابت برای بازخوانی داده‌ها دارند. علاوه بر آن باعث صرف شارژ باتری گوشی نیز می شوند.

۳. ویبره گوشی شارژ باتری زیادی مصرف می کند.

به استثنای مواردی که شما واقعا به آن نیاز دارید ،عملکرد لرزش گوشی هوشمند خود را غیر فعال کنید . زیرا شارژ باتری بیشتری از یک حالت طبیعی یا سکوت مصرف میکند.
بازخورد Haptic ( پاسخ لمسی) را نیز غیر فعال کنید ، زیرا اگرچه باعث راحتی می شوند ، اما مصرف شارژ باتری قابل توجهی به پایان می رسد . در نظر بگیرید آیا لازم است که در برنامه های کاربردی که می توانند به طور مداوم به شما پیام ارسال کنند مانند تلگرام، واتس آپ و.. فعال باشند؟

۴. استفاده از شارژر اصلی

امروزه اکثر تولید کنندگان ، سیستم هایی را برای شارژ سریع خود ابداع کرده‌اند که به طور کلی سریع هستند.
اما آنها دارای معایبی نیز می باشند ، هر کدام یک منحنی شارژ دارند و این ممکن است برای باتری گوشی های هوشمند شما مناسب نباشد. ایده آل این است که از شارژر اصلی یا یکی از سازندگان با تکنولوژی شارژ دستگاه خود استفاده کنید‌. قبلا خطرات استفاده از شارژرهای غیراستاندارد و تقلبی شرح داده ایم و خوب است مطالعه کنید .

۵. زمان فعال ماندن صفحه نمایش را کاهش دهید.

پیکربندی گوشی هوشمند خود را به طوری که نور صفحه پس از چند ثانیه بدون استفاده بودن خاموش شود تنظیم کنید. زیرا اگر مدت زیادی پس از بدون استفاده بودن صفحه گوشی روشن بماند ، شارژ باتری زیادی مصرف می کند. اگر صفحه گوشی در هر ۱۰ ثانیه به جای یک دقیقه خاموش شود، در هر ثانیه به اندازه ۵۰ ثانیه صرفه‌جویی می‌شود.

۶. استفاده از حالت صرفه جویی در انرژی

بسیاری از برند های گوشی های اندروید مانند هواوی یا سامسونگ ،دارای ترمینال های صرفه جویی در مصرف انرژی هستند که در مواردی که ما نیاز به استفاده کامل از تلفن نداریم بسیار مفید می باشند. اگر ترمینال شما این گزینه را ندارد، می توانید حالت هواپیما را زمانی که از تلفن استفاده نمی کنید مانند زمان خوابیدن و یا خواندن، فعال کنید.

۷. دستورات اشاره را غیر فعال کنید.

بسیاری از تولیدکنندگان حرکات و دستورات دیگری را برای دسترسی سریع به توابع و برنامه ها ترکیب می کنند. که اغلب این توابع می توانند غیر فعال شوند.
اگر واقعاً از این امکانات استفاده نمی کنید ، بهتر است آنها را غیر فعال کنید . زیرا فقط باعث مصرف شدن شارژ باتری گوشی تلفن همراه می شوند.

۸. میزان روشنایی نور صفحه

این امکان ساده گاهی اوقات باعث مصرف بیشتر شارژ باطری میشود، زیرا نور را خیلی بیشتر از آنچه که ما نیاز داریم فراهم می کند. بهتر است نور صفحه گوشی را به صورت دستی تنظیم کرده و روشنایی متوسطی را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید هر زمانی که واقعا به نور بیشتری نیاز دارید ، آن را افزایش دهید.

۹. اتصالات کمتر.

هنگامی که نیازی به اتصال به بلوتوث ، NFc و wi-fi ندارید آنها را غیر فعال کنید. اگر از گوشی هوشمند همیشه در خانه یا محل کار استفاده می کنید، بهتر است wi-fi را فعال کرده و آن را هر زمانی که نیاز ندارید ، غیر فعال کنید.
شما می توانید برنامه های کاربردی را در گوگل پلی پیدا کنید که پروتکل اتصال را به طور خودکار با توجه به موقعیت شما و دستگاه هایی که از آن استفاده می کنید تغییر دهند.

۱۰. به روز رسانی سیستم عامل و اپ ها

سیستم عامل گوشی هوشمند و همچنین برنامه های خود را به روز رسانی کنید. به روزرسانی ، علاوه بر آوردن ویژگی های جدید، عملکرد کلی برنامه ها را نیز بهبود می بخشد و این باعث بهبود عملکرد دستگاه و عمر باتری گوشی های هوشمند نیز می شوند.
منبع – ترجمه اختصاصی مجله روزنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا