جلوگیری از هک Wifi و سرقت اینترنت

آیا اتصال شما به اینترنت با مشکلاتی روبه‌رو شده یا به میزان قابل توجهی سرعت آن کاهش یافته است؟ اگر کسی بدون رضایت شما از اتصال Wifi استفاده کند چه اتفاقی می افتد؟
ما در اینجا به شما توضیح می دهیم که چگونه با گوشی هوشمند اندرویدی خود از هک Wifi  و سرقت اینترنت جلوگیری کنید و متوجه شوید آیا کسی از شبکه Wifi شما استفاده می کند؟

آموزش جلوگیری از هک Wifi و سرقت اینترنت
آموزش جلوگیری از هک Wifi و سرقت اینترنت

چگونه بفهمیم چند دستگاه به شبکه wifi ما متصل است ؟

اولین قدم این است که بدانید چه کسی از شبکه Wifi شما استفاده می کند.برای این کار می توانید ترتیب یا پیکربندی روتر را وارد کنید و دستگاه های متصل را از طریق گوشی هوشمند خود با نرم افزار Fing بررسی کنید. (دانلود Fing )
پس از نصب برنامه و اتصال به شبکه Wifi ، برنامه را باز کرده و بر روی آیکون به روزرسانی در بالا سمت راست کلیک کنید تا شبکه اسکن شود.
هنگامی که اسکن کامل شد ، تمام دستگاه های متصل به شبکه نمایش داده می شوند. این نرم‌افزار نام تجاری هر دستگاه ، آدرس ، آی پی محلی و آدرس MAC (Media Access Control) که چیزی شبیه شماره پلاک دستگاه است، را به شما می دهد .
با استفاده از این لیست می توانید روتر ( معمولاً یک Ip در یک *.*.1.1) و تمام دستگاه های متصل شده مانند رایانه ، چاپگر ، هارد دیسک یا هر وسیله دیگری را شناسایی کنید. اگر دستگاهی وجود دارد که آن را نمی شناسید ، ممکن است سارق باشد.

جلوگیری از هک Wifi و سرقت اینترنت

در صورت وجود دستگاه های ناشناخته می توانید دسترسی آنها را به روتر محدود کرده ، تا از ورود آنها به شبکه Wifi خود جلوگیری کنید.
برای این کار باید پنل مدیریت روتر را وارد کرده و فیلتراسیون MAC را پیکربندی کنید.
در مرورگر اینترنت، و در نوار آدرس، IP روتر را وارد کنید و آن را برای پرسیدن نام کاربری و رمز عبور خود تنظیم کنید.
در پنل مدیریتی روتر فیلترها توسط MAC فقط یک بار جستجو می شوند ( به مدل روتر بستگی دارد ، اما معمولا در بخش امنیتی WLAN یا Wireless است.)
در این مرحله می توانید آدرس MAC مهاجم را وارد کرده و دسترسی آن را بلاک کنید.
همچنین می توانید اتصال را فقط به دستگاه خود محدود کنید . این کار تهاجم های عجیب غریب و ناشناخته را مسدود خواهد کرد ، و اگر این گزینه را انتخاب کنید هیچ کس قادر به اتصال به Wifi شما نخواهد بود.
منبع 1منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا