6 نکته برای انتخاب بهترین آتلیه عروسی

آتلیه عروسی ، جایی است که همه افراد در طول زندگیشان حداقل یک بار آن هم برای مراسم عروسی شان به دنبال آن هستند تا بتوانند با ضبط فیلم و عکس از مراسمشان این روز خاطره انگیز را برای همیشه برای خود ثبت کنند .
با توجه به اینکه علایق ، سلایق و نظرات برای انتخاب بهترین آتلیه عروسی از نظر همه افراد با یکدیگر متفاوت است و بستگی زیادی به روحیات و سبکی که می پسندید دارد ، بنابراین ممکن است پرس و جو از نزدیکان ، دوستان و آشنایان برای معرفی یک آتلیه عروسی خوب کافی نباشد و شما مجبور باشید گزینه‌های دیگر را برای پیدا کردن این مکان در نظر بگیرید.

اما آتلیه عروسی به چه جایی اطلاق می شود؟

منظور از آتلیه عکاسی فضایی است که دارای قسمت های مختلفی بوده و در هر قسمت کارهایی شامل عکاسی و فیلمبرداری، چاپ و ادیت عکس و فیلم، آرشیو عکس ها و گاها آموزش های عکاسی انجام داده می شود.
این مکان باید دارای تجهیزات مناسبی مانند نور، دوربین های حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری ، دکور مناسب ، پرسنل مجرب و از همه مهمتر، مجوز و سابقه خوب در حفظ تصاویر خصوصی مشتریان داشته باشد .

راهنمای انتخاب بهترین آتلیه عروسی
راهنمای انتخاب بهترین آتلیه عروسی

اما از آنجا که فیلمبرداری و عکاسی برای عروسی در زندگی هر فرد حداقل یک بار اتفاق می افتد ، در آتلیه عروسی علاوه بر موارد گفته شده باید چندین مدل پشت آویز عکاسی یا فون، آینه کنسول و به طور کلی تجهیزاتی که برای گرفتن عکس از عروس و داماد لازم است ، وجود داشته باشد تا بتوان عکس های طبیعی ، حرفه ای و بسیار با کیفیت گرفته و ثبت کنند.

ویژگی های یک آتلیه عروسی خوب

هنگام انتخاب یک آتلیه خوب برای مراسم عروسی باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که برخی از این نکات شامل موارد زیر است :

– مشاهده نمونه کارهای انجام شده قبلی

حدود چهار ماه قبل از مراسم عروسی شما باید آتلیه مناسب خود را پیدا کنید.
یکی از کارهایی که برای پیدا کردن آتلیه مناسب باید انجام دهید این است که حضوراً به آتلیه های مختلف رفته و نمونه ها و سبک کاری آن ها را از نزدیک ببینید.
این کار یک مزیت دیگر نیز دارد و آن این است که از نزدیک با عکاس و فیلمبردار ملاقات کرده و علاوه بر آشنا شدن با اخلاقیات او، محیط آتلیه را نیز از نزدیک دیده و مطمئن می شوید که از جدیدترین دوربین ها و تجهیزات روز استفاده می کنند.

– حرفه ای بودن و داشتن اخلاق حرفه ای عکاس و فیلمبردار

از آنجا که جشن عروسی نتیجه ماه ها دوندگی و تدارک دیدن برای انجام شدن هرچه بهتر مراسم می باشد ، عروس و داماد در آن روز دارای استرس زیادی می باشند که این استرس می تواند در صورت تازه کار بودن عکاس از طریق چهره هایشان به عکس‌ها و فیلم‌ها نیز منتقل شود.
عکاس و فیلمبردار باید خونسرد بوده و از اخلاقی خوش و صورتی خنده رو برخودار باشند تا عروس و داماد در مقابل آنها احساس راحتی کنند. این مسئله همچنین باعث می‌شود که از استرس آنها کاسته شده و حتی بتوانند ژست و حالت های زیباتر و بهتری در عکس ها بگیرند.

– مناسب بودن قیمت و هزینه

قبل از آنکه به دنبال آتلیه مناسب برای عکس و فیلم های مربوط به عروسی بگردید ، ابتدا باید مشخص کنید که چه مقدار بودجه و هزینه ای را برای این کار در نظر گرفته اید تا بر اساس آن بودجه به دنبال آتلیه مناسبی بگردید.
ازآنجا که جشن عروسی فقط یک بار در زندگی هر فرد اتفاق می افتد ، بهتر است برای ثبت کردن لحظات آن روز قشنگ دست به جیب شده و هزینه ای را در نظر بگیرید که بتوانید از یک تیم حرفه ای و مجرب ، با جدیدترین تجهیزات و به روز ترین دوربین ها کمک بگیرید.
در غیر این صورت با توجه به آن که هزینه این کارها ممکن است مقداری بالا باشد و برای فیلم مراسم عروسی باید بین کیفیت و ارزان بودن یکی را انتخاب کنید ، مجبور می شوید از تیمی که از افراد مبتدی و غیر حرفه ای تشکیل شده اند ، برای گرفتن عکس و فیلمبرداری از جشن خود استفاده کنید.

بیشتر بدانید | 9 نکته برای انتخاب تالار مناسب برای جشن عروسی

– پرس و جو کردن در مورد دوربین ها و توجه به آن ها

امروزه دیگر در هیچ آتلیه عکاسی از دوربین های سنتی که دارای امکانات بسیار کمی بودند ، استفاده نمی شود و این دوربین‌ها جای خود را با دوربین های دیجیتال که به خاطر پیشرفت در زمینه تکنولوژی، دارای لنز های متفاوتی می باشند و تضمین کننده کیفیت عکس هستند و عکس های واضح و شفافی می‌اندازند، عوض کرده اند. بنابراین در هنگام انتخاب آتلیه عروسی مناسب ضروری است از داشتن جدیدترین و به روز ترین دوربین های دیجیتال و استفاده ازآن ها برای عکاسی و فیلمبرداری مراسم اطمینان حاصل کنید.

– توجه به نور پردازی

از آنجایی که استفاده از نورپردازی مناسب تا ۹۰ درصد بر کیفیت عکس ها و فیلم ها تاثیر می گذارد، بنابراین لازم است هنگامی که به بررسی کارها و مشاهده آلبوم کاری عکاس و فیلمبردار می پردازید، به روش های استفاده از نور در عکس ها و قرار گرفتن آن در زاویه های مختلف و بازی با نور دقت کنید .
برخی از عکاسان عکس ها را به صورت کاملا روشن انداخته و با این کار به عکس ها جان می بخشند ، اما عده ای دیگر ترجیح می دهند که از سایه برای ایجاد هیجان در عکس ها استفاده کنند.
همچنین برای اینکه طریقه نور پردازی در عکس ها و فیلم ها را بررسی کنید ، بهتر است تمامی نمونه کارها را قبل و بعد از ویرایش و ادیت کردن ببینید.

بیشتر بدانید | ازدواج آسان یا ازدواج ارزان! در موسسات ازدواج آسان چه خبر است؟

– کیفیت و کمیت عکس ها

هیچ گرانی دلیل بر کیفیت و مرغوبیت نمی باشد. اگر تعداد کمتری عکس بگیرید اما این عکس ها با کیفیت ، واضح و شفاف باشند ، خیلی بهتر از آن است که تعداد زیادی عکس بی کیفیت بگیرید.
بنابراین یکی دیگر از مواردی که در انتخاب آتلیه عروسی ، باید به آن توجه کنید کیفیت عکس هایی است که عکاس به عنوان نمونه کارهایش با شما نشان می دهد.
با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله از مجله روزنو، برای انتخاب یک آتلیه خوب جهت برگزاری عروسی ، لازم است علاوه بر مراجعه حضوری به آتلیه ها و بررسی موارد ذکر شده در بالا و پرس و جو از دوستان ، آشنایان و نزدیکان ، با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی می‌توانید از اینترنت و صفحات مجازی و سایت آتلیه ، برای دیدن نمونه کارهای آتلیه های مختلف استفاده کرده و آن ها با یکدیگر اقدام کنید.
اما نکته قابل توجه ای که باید آن را رعایت کنید ، این است که حتماً عملکرد ، سبک و روش های آتلیه های عکاسی مختلف را دیده و آنها را از همه نظر با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید به بهترین انتخاب دست پیدا کنید.

امیدواریم با دانستن این نکات ، بتوانید تصاویر بیاد ماندنی از مراسم های شادیتان ، ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا