بهترین آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب کجاست؟

برای اطلاع و آشنایی بیشتر خوانندگان ، امروز به یک آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب رفته ایم تا ضمن گفتگو با مدیریت آموزشگاه ، از نکاتی آگاه شوید که با دانستن آنها ، در کمترین زمان ، صاحب شغلی با درامد مناسب می شوید.

سرآسیاب و مارلیک ، از مناطق پرجمعیت و آشنایی هستند که تعداد زیادی کارگاه تولیدی را در خود جای داده است. کافی است در این محله قدم بزنید تا انبوه اگهی های نیاز به وسط کار ، چرخکار و سایر اگهی های مربوط به خیاطی را ببینید . اصولا پوشاک بعد از خوراک، از ضروری ترین ، نیازهای مردم است و همین مساله موجب می شود نیاز به تولید پوشاک و افراد ماهر و آموزش دیده همیشه وجود داشته باشد و این به معنی وجود بازار کاری مناسب، برای افرادی است که می خواهند در حداقل زمان و با کمترین هزینه ، صاحب شغل شود.
برای اطلاع و آشنایی بیشتر خوانندگان ، امروز به یک آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب رفته ایم تا ضمن گفتگو با مدیریت آموزشگاه ، از نکاتی آگاه شوید که با دانستن آنها ، در کمترین زمان ، صاحب شغلی با درامد مناسب می شوید.

آموزشگاه طراحی و دوخت لباس سوگند کریمی ، پیشگام آموزش خیاطی در سرآسیاب و ملارد

آموزشگاه طراحی و دوخت لباس سوگند کریمی ، با مدیریت سرکار خانم کریمی ، از سال ۱۳۷۵ تاسیس شده است و از این نظر می توان آن را از اولین آموزشگاه های خیاطی سرآسیاب دانست .در همان سالها ، شعبه آموزشگاه خیاطی در ملارد نیز افتتاح شد و هم اکنون بیش از 20 سال از فعالیت آن می گذرد .
حاصل این سابقه طولانی، به عنوان پیشگام آموزش علمی و کاربردی طراحی و دوخت لباس در آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب ، هزاران فرد آموزش دیده ای است که اکنون یا خود صاحب کارگاه تولیدی لباس و آموزشگاه شده اند و یا در این مراکز مشغول بکار هستند و از درامد مناسبی برخوردارند.

 

آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب
نمایی از کلاس آموزش خیاطی

 در آموزشگاه خیاطی سوگند ، چه رشته هایی آموزش داده می شود ؟

من در همان سال ۱۳۷۵ هم در اداره فنی حرفه ای عظیمیه طراحی دوخت تدریس می کردم هم کارشناس اداره فنی حرفه ای بودم.
شغل من کارشناس خیاطی است و آموزشها ، شامل تمام رشته ها بطور کامل برگزار می شود : نازک دوزی ،ضخیم دوزی ، لباس شب و لباس عروس ، پرده دوزی ،بچگانه دوز ، الگوساز، برشکار ، پولک دوزی و منجوق دوزی حتی شامل صنایع دستی نیز می شود .
به عبارتی ، تمام رشته هایی که زیر نظر طراحی و دوخت باشند، را ما می توانیم آموزش داده ، آزمون بگیریم و مدرک نیز بدهیم که مدرک ، زیر نظر فنی حرفه ای می باشد و کد بین المللی داشته و در سرتاسر دنیا و هرجایی که بروید دارای ارزش و اعتبار می باشد‌.

شرکت در دوره های آموزش خیاطی چه شرایطی دارد؟

مهمترین شرط موفقیت ، علاقه است . ما در آموزشگاه طراحی و دوخت لباس سوگند ، از افراد ۱۲ ساله آموزش داده و دیپلم ارائه کرده ایم تا افراد ۶۰ و 70 ساله . یعنی محدودیت سنی اصلا نداریم. ولی این که آیا افراد حتما باید سواد آنچنانی داشته باشند در حد خواندن و نوشتن کافیست.
من شاگردی داشته ام که از اتباع افغان بوده و در حد خواندن و نوشتن خیلی ابتدایی سواد داشته است، اما الان بهترین چرخکار من می باشد. بهترین شاگرد من بوده و نمره خیلی خوبی گرفته است . چون در رشته طراحی دوخت ، حرف اول را علاقه می زند. اگر فرد علاقه داشته باشد ، سواد هم در کنارش.
شاگرد بی سواد هم داشته ایم که در امتحان ، بهترین نمره را گرفته است. بنابراین ربطی ندارد به سواد ندارد . ما نمونه های افراد با مدرک دکتری نیز داشته ایم که بسیار ضعیف بودند و ما به آنها پیشنهاد کردیم که فقط به همان دنبال طبابت بروند.

چه رده سنی می توانند در آموزشگاه خیاطی ثبت نام کنند ؟

بیشتر رده های سنی که معمولاً مراجعه می کنند ، بین ۱۸ تا ۳۷ الی ۳۸ سال می باشند ولی همانطور که گفته شد محدودست سنی وجود ندارد . برخوردری از توانایی جسمی و داشتن علاقه ، برای شرکت در کلاسهای آموزش خیاطی ، کافی است.

آیا برای هنرآموزان آموزشگاه خیاطی ، بازارکار و آینده شغلی وجود دارد؟

می توان گفت از ۱۰۰ درصد افراد آموزش دیده ، حدود ۹۷ درصد از شاگردان من پس از گذراندن دوره ، مشغول به کار شده اند. داشته ایم که فردی ، وکیل بوده الان بزرگترین تولید کننده در چهار راه میدان اطلس می باشد.
اکثر افرادی که در آموزشگاه خیازی سوگند، آموزش دیده اند ، اکنون آموزشگاه دارند. شاگردی دارم که در شهرک جعفریه آموزشگاه زده، شاگردی دارم در میدان گلها آموزشگاه زده ،شاگردی دارم در کرج آموزشگاه زده و بسیاری از افراد آموزش دیده ، اکنون صاحب شغل هستند.
اکثر شاگردانم در منطقه سر آسیاب یا تولیدی دارند و یا مزون لباس عروس و یا اینکه اصلا دوزنده هستند .

بسیاری از چرخکارانشان نیز کارآموز های خود من هستند. یعنی به راحتی می توان گفت 97 درصد از آنها اشتغال پیدا کرده اند.
اگر کسی دوره ها را بگذراند و بعد از یادگیری بخواهد در منزل شروع به کار کند حداقل وسایلی که می خواهد یک چرخ خیاطی است که می تواند به صورت اقساط تهیه کند و همچنین یک اتو که آن نیز به صورت اقساط آموزشگاه ارائه می‌شود . همچنین سردوز نیز به صورت اقساط داده می شود .حتی خود آموزش را نیز می توانند به صورت اقساطی بگذرانند .
سفارش نیز در محیط بسیار زیاد است. یک لباسی را که من به عنوان مثال برای دوخت ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرم و می دوزم ممکن است یک چهارراه پایین‌تر ۵۰ هزار تومان بگیرد. به خاطر اینکه آن خانم نوپا است وتازه شروع کرده و سعی می کند مبلغ را پایین تر بیاورد ، اما من چندین سال است که دارم کار می کنم.
اینجا منطقه‌ای است که هرکس از صفر شروع کند و همانطور که انبوه اگهی های استخدام تولیدی ها را می بینید ، کار نیز بسیار زیاد است‌.

آیا برای زنان سرپرست خانوار و کم بضاعت ، تسهیلاتی وجود دارد؟

ما با ارگان‌های مختلفی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی همکاری داریم و افراد بی بضاعت ، و یا سرپرست خانواده هستند که از طرف این ارگان ها ، معرفی می شوند شهریه شان بصورت نیم بها محاسبه شده و آن را نیز همان ارگان مربوطه می پردازد .

شرایط دریافت وام خوداشتغالی چیست؟

افراد عادی که موفق به اتمام دوره ها و دریافت گواهینامه مربوطه شده اند ، می توانند با مراجعه به بانک و صندوق ها ، از تسهیلات کم بهره استفاده کنند . به عنوان مثال از بانک مسکن یا صندوق هایی که قرض الحسنه وام می دهند مانند صندوق امام رضا (ع) در میدان آزادگان کرج ، تهران یا جاهایی که خودشان می شناسند ،می‌روند با سود خیلی کم ۴ درصد وام می گیرند .

آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب
آموزشگاه خیاطی در سرآسیاب

 

حداقل امکانات برای راه اندازی خیاطی چیست ؟

حداقل امکانات برای هر شروعی یک چرخ خیاطی است. در این مورد نیز ما شرایط ویژه ای را فراهم کرده ایم. برای شروع ، هنرآموزان ، از چرخ های آموزشگاه استفاده می کنند یک مقدار که آموزش و کارآییشان بیشتر می شود؛ می تواند با شرایط آسان ، چرخ خیاطی تهیه کنند. آموزشگاه خیاطی سوگند ، طی قراردادی که با کارخانه‌های چرخ خیاطی دارد شرایط خرید اقساطی چرخ خیاطی را فراهم کرده است . هنرآموزان ، چرخ را از خود ما تهیه می کنند و بهای آن را بر اساس شرایط کارخانه ، به صورت اقساط ، پرداخت می کنند.

آیا امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود دارد؟

نحوه پرداخت شهریه، به صورت اقساط است. یعنی ما شهریه ها را تقسیم بر ده می کنیم و یک مبلغ بسیار کم به عنوان پیش پرداخت می گیریم و ما بقی را در ۱۰ ماه برای آنها اقساط می بندیم و سعی می کنیم مبلغ را تا جایی که امکان دارد کم کنیم و دوره را طولانی تر کنیم تا بچه ها توانایی داشته باشند که شهریه را به آموزشگاه پرداخت کنند.

برای یادگیری خیاطی ، باید در همه دوره ها شرکت کرد؟

خیر . لازمه آن فقط نازک دوزی است، مانند یک مدرسه که برای رفتن به آن ابتدا باید به کلاس اول رفت .اما ممکن است کلاس دوم و سوم را جهشی بالا بروید ، این کلاس ها نیز همین گونه است و لازمه آن آموزش نازک دوزی می باشد تا با اصول کشیدن الگو، بالاتنه ،پایین تنه ، آستین و.. آشنا شوید .پس از آشنایی با آن و گرفتن دیپلم ، حتی اگر هزار شاخه داشته باشد تصمیم با شما است که کدام شاخه را ادامه دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر ، با آموزشگاه خیاطی سوگند کریمی ، تماس بگیرید :

شعبه مرکزی :
سر آسیاب –  خیابان امام خمینی – نرسیده به چهارراه آزادگان – کوچه ی مسجد صاحب الزمان – پلاک ۳
تلفن : 09395399970 – 65591756 (021)
شعبه ملارد :
جاده ملارد – ملارد – بلوار رسول اکرم- روبروی مسجد جامع – جنب درمانگاه ملاصدرا – نبش کوچه کاوندی
تلفن : 09395399970 – 65410497 (021)

‫4 دیدگاه ها

  1. ممنون از مطلب مفیدتون.خیلی وقت بود دنبال یه آموزشگاه خیاطی خوب می گشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا