آموزش استفاده از قابلیت Airdrop در اندروید و ویندوز 10

قابلیت Airdrop به مکینتاش و دستگاه های iOS اجازه می دهد تا فایل ها را با به آسانی به اشتراک بگذارند. این ویژگی فقط برای انتقال عکس نیست بلکه می توانید از آن برای انتقال تقریباً هر چیزی که می توانید به اشتراک بگذارید استفاده کنید .
شما می تواند یک وب سایت را از آیپد خود به تلفن دوست خود Airdrop کنید . همچنین می توانید متن Airdrop را از یادداشت ها به آیپد یا آیفون شخص دیگری بفرستید . این ویژگی حتی می‌تواند اطلاعاتی مانند لیست های پخش اطلاعات تماس و مکان هایی که در Apple Map پین کرده اید را نیز مدیریت کند.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی قابلیت Airdrop و طریقه استفاده از آن در اندروید و ویندوز ۱۰ پرداخته ایم تا بتوانیم شما را بیشتر با این ویژگی آشنا کنیم.

همه چیز در مورد قابلیت Airdrop

ویژگی Airdrop
ویژگی Airdrop

طریقه عملکرد AirDrop 

AirDrop از بلوتوث برای ایجاد یک شبکه Wi-Fi همسان بین دستگاه ها استفاده می کند. هر دستگاه در اطراف فایروال اتصال ایجاد می کند و فایل ها به صورت رمزگذاری شده ارسال می شوند ، که در واقع آن را از انتقال از طریق ایمیل ایمن تر می کند.
AirDrop به طور خودکار دستگاه های پشتیبانی شده در نزدیکی را تشخیص می دهد ، و دستگاه ها فقط برای برقراری یک اتصال Wi-Fi خوب باید به اندازه کافی نزدیک باشند. امکان اشتراک گذاری فایل ها در چندین اتاق امکان پذیر است.
یکی از مزیت های AirDrop استفاده از Wi-Fi برای برقراری ارتباط است. برخی از برنامه ها قابلیت اشتراک گذاری فایل مشابه را با استفاده از بلوتوث ارائه می دهند  و برخی از دستگاه های Android برای به اشتراک گذاشتن فایل ها از ترکیبی از ارتباطات (Field Field (NFC و بلوتوث استفاده می کنند. اما هر دو بلوتوث و NFC در مقایسه با Wi-Fi نسبتاً کند هستند و این باعث می شود اشتراک فایل های بزرگتر با استفاده از AirDrop بسیار سریع تر و راحت تر انجام شود.

Airdrop جایگزین Snapdrop

اگر نیاز به ارسال فایل بین دستگاه تلفن همراه و رایانه شخصی دارید ، می توانید از Snapdrop استفاده کنید. Snapdrop یک بستر اشتراک گذاری فایل است که از سال 2015 در دسترس است.
این اجازه می دهد تا بدون در نظر گرفتن سیستم عامل (از جمله محصولات اپل) ،فایل ها را بین هر دو دستگاه انتقال دهید. تمام آنچه لازم است داشتن هر دو دستگاه در یک شبکه است.
Snapdrop برای اکثر فایل ها عالی است ، اما در مورد فایل های بزرگتر ممکن است کار نکند. برای ارسال موفقیت آمیز داده نیز به یک Wi-Fi خوب نیاز دارید.
یکی دیگر از ویژگی های خوب Snapdrop این است که هیچ چیز برای نصب وجود ندارد. برای دسترسی آسان به سیستم عامل ، می توانید یک نماد را به صفحه اصلی تلفن خود اضافه کرده و سایت را در رایانه شخصی خود نشانه گذاری کنید.

1. برای ارسال پرونده های خود در Snapdrop ، یک پنجره مرورگر را باز کرده و به www.snapdrop.net بروید. این کار را در هر دو دستگاهی که می خواهید استفاده کنید ، انجام دهید.

توجه: شما باید از “snapdrop.net” استفاده کنید. سایت
Github “https://onedoes.github.io/snapdrop/” درست کار نمی کند.

2. این کار را در رایانه شخصی و موبایل خود انجام دهید.
3. پس از اتصال هر دو دستگاه ، نمادی برای دستگاه دیگر روی صفحه ظاهر می شود.
4. برای ارسال فایل ، روی نماد نمایانگر دستگاهی که می خواهید داده ها را برای آن ارسال کنید ، ضربه بزنید.
5. نوع فایلی را که می خواهید ارسال کنید انتخاب کنید. برای ارسال فایل ، روی فایل های من یا گزینه مشابه کلیک کنید ، و روی فایل مورد نظر برای ارسال ضربه بزنید. برای گرفتن عکس دوربین را انتخاب کنید تا Snapdrop بلافاصله آن را به دستگاه دیگر ارسال کند. همین کار را می توانید با فیلم انجام دهید.
6. انتقال در دستگاه دیگر را بپذیرید.
7. فایل شما معمولاً در عرض چند ثانیه منتقل می شود!

اشتراک مجازی ویندوز 10

اگر می خواهید فایل ها را بین دو رایانه شخصی و ویندوز10 در همان شبکه به اشتراک بگذارید ، می توانید از گزینه Nearby sharing موجود در ویندوز 10 استفاده کنید.
این گزینه بسیار شبیه AirDrop عمل می کند ، اما فقط بین رایانه های شخصی کار می کند ، نه در هر دستگاه تلفن همراه و از ترکیبی از Wi-Fi و Bluetooth برای ارسال سریع فایل ها استفاده می کند. برای استفاده از اشتراک گذاری در نزدیکی ، دو کامپیوتر باید به همان شبکه وصل شوند ، حداقل  به روزرسانی 1803 ویندوز داشته باشند.  بلوتوث را روشن کنید.
شما می توانید در تنظیمات خود افرادی را که می خواهید فایل ها را دریافت کنند ، انتخاب کنید ، اما  باید فایلی را که به آنها ارسال می کنید جداگانه تایید کنید.
هر دو کامپیوتر را باز کرده و بر روی Win + A کلیک کنید تا Center Action باز شود. اشتراک گذاری نزدیک را فعال کنید.
همچنین می توانید این مورد را در “تنظیمات -> سیستم -> تجربه های مشترک” پیدا کنید.

پس از فعال کردن تنظیمات:

1. به پرونده ای که می خواهید به اشتراک بگذارید،  بروید.
2. بر روی فایل راست کلیک کنید.
3. اشتراک را انتخاب کنید.
4. بر روی نام رایانه ای که می خواهید فایل را با آن به اشتراک بگذارید کلیک کنید. (در این گفتگو همچنین می توانید نام رایانه خود را به چیزی متمایزتر تغییر دهید تا دستگاه های خود را به خوبی سازماندهی کنید.)
5. در حالی که رایانه شخصی شما منتظر دریافت رایانه شخصی دیگر است که تقاضای اشتراک را بپذیرد ، “اشتراک گذاری به نام (P ) را مشاهده خواهید کرد.
6. یک اعلان در مرکز عمل در رایانه دیگر ظاهر می شود. برای باز کردن مرکز اقدام ، روی نماد حباب اعلان در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید ، یا بر روی صفحه کلید خود Win + A را فشار دهید.
7. “ذخیره” را کلیک کنید تا فایل در رایانه شخصی یا “ذخیره و باز” ذخیره شود و بلافاصله آن را باز کنید.
8. سپس رایانه ارسال کننده ، فایل را به رایانه گیرنده ارسال می کند. انتقال ممکن است بسته به اندازه فایل و سرعت اتصال بلوتوث دارد. مدتی طول بکشد.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا