9 راه برای افزایش سرعت اسکنر و بهبود کارآیی آن

در حالی که به نظر می‌رسد همه اسکنرها عملکرد یکسانی دارند و با همان سرعت کار می کنند ، اما تعدادی از عوامل موثر برای افزایش سرعت اسکنر و بهبود کارایی آن وجود دارد .
امروزه حتی با پیشرفت فناوری تغییرات زیادی در اسکنرها در مقایسه با نسخه های دهه گذشته ایجاد نشده است با این وجود چاپگرها هنوز نقش مهمی را ایفا می‌کنند و در بسیاری از دفاتر تجهیزات اساسی هستند.
این یک کشف و جالب برای بسیاری از شرکت‌ها است که می توانند سرعت دستگاه چاپگر را حتی برای دستگاه هایی در حال حاضر دارند ، افزایش دهند.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی راه هایی که باعث افزایش سرعت اسکنرها شده و فرآیند چاپ را موثرتر می کنند پرداخته ایم تا بتوانیم شما را در افزایش کارایی این دستگاه یاری کنیم.

همه چیز در مورد افزایش سرعت اسکنرها و بهبود فرایند چاپ

افزایش سرعت اسکنر
افزایش سرعت اسکنر

اسکنر چیست؟

اسکنر، دستگاهی است که تصاویر را از چاپ های عکاسی ، پوستر ، صفحات مجله و منابع مشابه برای ویرایش نمایش رایانه ضبط می کنند.
این دستگاه ها به صورت دستی ، فیدردار و تخت هستند و فقط برای اسکن سیاه و سفید یا رنگی به کار می روند.
از اسکنرهای با وضوح بسیار بالا برای اسکن و چاپ با وضوح بالا استفاده می شوند ، اما اسکنرهای با وضوح پایین برای ضبط تصاویر در نمایش رایانه‌ای کافی هستند . این دستگاه‌ها معمولاً با نرم افزاری مانند فتوشاپ که محصول Adobe می باشد ارائه می شوند و به شما این امکان را می دهند تا اندازه را تغییر داده و حتی تصویر گرفته شده را نیز تغییر دهید.
برای افزایش سرعت این دستگاه و بهبود کارایی چاپ کافیست موارد زیر را انجام دهید.

1. اتصال اینترنت

سرعت اینترنت خود را بررسی کرده  و هرگونه بارگیری که ممکن است در منابع شبکه شما باشد را خاموش کنید. اگر تصاویر با سرعت کامل از رایانه شما به چاپگر ارسال نمی شوند، سرعت در ابتدای روند تحت تاثیر قرار می گیرد.

2. کیفیت کاغذ

داشتن کاغذ با کیفیت بالا می‌تواند سرعت چاپ را به میزان زیادی افزایش دهد . این امر به این دلیل است که کاغذ های با کیفیت بالا هموار می شوند و به راحتی از طریق صفحه های چاپی جریان می یابند. از طرف دیگر کاغذ با کیفیت پایین در هنگام بارگیری و چاپ مشکلاتی را ایجاد می‌کند و به احتمال زیاد باعث ایجاد انسداد در داخل چاپگر می شود.

3. کیفیت چاپ

یکی از مهم ترین تغییراتی که در سرعت خروجی چاپگر خواهید دید مربوط به تنظیمات کیفیت است. اگر به چاپ در حالت کیفیت عادت دارید باید بدانید که در صورتی که دستگاه را به تنظیم پیش نویس خروجی تغییر دهید متوجه افزایش زیاد سرعت در همه اسناد خواهید شد.
اگر در حال چاپ تعداد زیادی برگه برای توزیع عمومی و کارهای عمومی سطح پایین با اسکنر هستید کاهش کیفیت چاپ منجر به چاپ سریع تر خواهد شد . اگر در حال چاپ اسناد کمتری برای نمایش بصری هستید باید کیفیت چاپ را بالا نگه دارید تا بهترین ظاهر ممکن ایجاد شود.

4. پاک کردن عکس های باقی مانده

ممکن است حافظه اسکنر شما با بقایای عکس های چاپ شده و باقی مانده مسدود شود ..عکس ها چاپ هایی هستند که قبل از اتمام آن لغو و یا مکث شده اند . برای عکس هایی که دیگر نیازی به  چاپ ندارند جستجو کرده و آنها را پاک کنید  و باعث خالی شدن حافظه چاپگر و تقویت عملکرد آن شوید.

5. ویژگی های امنیتی دستگاه را بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که تنظیمات امنیتی دستگاه شما در روند چاپ دخالت نمی کنند. اگر چاپگر شما از هر شبکه خارجی قطع شده و شما مستقیماً از دستگاه خود اسناد را چاپ می کنید می توانید برنامه های آنتی ویروس را که منجر به کند شدن عملکرد چاپگر می‌شوند خاموش کنید از طرف دیگر اگر در حال چاپ از طریق اینترنت هستید هرگز در هنگام چاپ فایروال امنیتی رایانه خود را به طور کامل خاموش نکنید ، زیرا هکرها می توانند مستقیما داده ها را از خود چاپگر سرقت کنند.

6.  Bypass spooler

قرقره ای که در چاپگر یافت می شود یک نقطه میانه است که برای تهیه ایستگاه انتظار اطلاعات در صورت بروز هرگونه تغییر در روند چاپ استفاده می شود. برای سرعت بخشیدن به دستگاه می توانید با انتخاب گزینه ” چاپ مستقیم بر روی چاپگر” در اسکنر خود یکی از مراحل روند چاپ را از بین برده و در نتیجه روند چاپ را تسریع کنید.

7. افزایش حافظه رم دستگاه اسکنر

به طور کلی داشتن حافظه رم بیشتر در رایانه این امکان را ایجاد می کند تا بتوانید کارهای بیشتری را انجام دهید. در حالی که اضافه کردن رم باعث نمی شود برنامه ها سریع تر اجرا شوند اما امکان  را برای اجرای بیشتر برنامه ها فراهم می آورد بدون این که سرعت عملیات کاهش یابد. شما می توانید با داشتن کارت های حافظه ، رم بیشتری به دستگاه خود اضافه کنید.

8. ارتقاء نرم افزار

اطمینان حاصل کنید که نرم افزار چاپگر مورد استفاده شما به روز رسانی شده است. درست است که پس از نصب یک به روز رسانی جدید سیستم عامل از لحاظ سرعت سود چندانی نخواهد داشت اما واقعیت این است که یک چاپگر با توجه به اجزای مورد استفاده برای آن دستگاه و حتی پردازنده مورد استفاده برای آن چاپگر با سرعت مشخصی از خروجی امتیاز می گیرد. با این حال به روز رسانی سیستم عامل می تواند به طور بالقوه مزایایی در رابطه با سرعت به همراه آورد.
از طرف دیگر اگر خود چاپگر حتی با ظرفیت کامل با سرعت های کمتر از حد مطلوب عمل کند ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک مدل جدیدتر دریافت کنید که سریع تر عمل کند.

9. فرآیند گردش کار

اگرچه این مراحل به طور گسترده شناخته نشده یا حتی مورد استفاده گسترده قرار نمی‌گیرد ،اما راهی برای بهبود سرعت چاپگر با به روزرسانی قطعات در داخل پرینتر وجود دارد . در بعضی موارد این می‌تواند به معنای اضافه کردن رم بیشتر به دستگاه باشد . به این معنی که چاپگر می تواند داده های بیشتری را اداره کند سرعت چاپ می تواند افزایش یابد. زیرا چاپگر قادر است کار بیشتری را به طور هم زمان انجام دهد و اسناد را سریع تر پردازش کند ، اگرچه این امر تاثیری در سرعت بالای چاپ ندارد. مراقب باشید تا ضمانت نامه را از طریق به‌روزرسانی‌های غیر مجاز رد نکنید، زیرا  در اکثر موارد برای به‌روزرسانی‌ها باید با سازنده اصلی ارتباط برقرار کنید.
همچنین در بعضی موارد مدل‌های چاپگر برای ارتقاء رم طراحی شده اند که می توانید به راحتی خودتان آن را انجام دهید و گارانتی را باطل نمی‌کند.
با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت در صورتی که کار شما با چاپ منظم ارتباط دارد داشتن یک اسکنر می‌تواند راهی مناسب برای جلوگیری از رفت و آمدهای مکرر به چاپ خانه ها باشد .با استفاده از مراحل ذکر شده می توانید اطمینان حاصل کنید که پرینتر شما حتی پس از چند سال کار کردن با حداکثر سرعت خود کار می کند.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا