آموزش استفاده از سرویس گوگل Voice در آیفون

یک سرویس رایگان که به شما امکان برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیام را می دهد سرویس گوگل Voice در آیفون می باشد که یک گزینه محبوب برای شماره گیر پیش فرض است.
در حالی که اپل به شما امکان تعویض برنامه های پیش فرض را نمی دهد، قرار دادن برنامه گوگل Voice در آیفون dock بهترین کار می باشد. اگر تا به حال از گوگل Voice چیزی نشنیده اید نگران نباشید زیرا شما تنها نیستید.
اگر شما شخصی هستید که به حفظ حریم خصوصی اهمیت می دهد این سرویس می تواند ابزار مفید برای شما باشد.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی سرویس گوگل Voice و نحوه مکالمه و ارسال پیام iOS با آن پرداخته ایم تا بتوانیم شما را بیشتر با این سرویس رایگان آشنا کنیم.

همه چیز در مورد سرویس گوگل Voice در آیفون

سرویس گوگل Voice در آیفون
سرویس گوگل Voice در آیفون

گوگل Voice چیست؟

یک برنامه رایگان است که به شما این امکان را می دهد تا بدون استفاده از شماره تلفن موجود خود تماس برقرار کنید . این سرویس یک سرویس مبتنی بر اینترنت است که به شما امکان می دهد تا به مخاطبین خود یک شماره صوتی بدهید و آن را به چندین تلفن ارسال کنید.
هنگامی که ارائه دهندگان خدمات ، مشاغل یا خانه را تغییر می دهید این شماره تلفن برای افرادی که سعی در تماس با شما دارند باقی می ماند. همچنین به شما این امکان را می دهد تا تماس ها ، مسدود کردن شماره ها و قوانین را برای هر فرد تماس‌گیرنده نمایش دهید .
هنگامی که یک پیام صوتی دریافت می کنید گوگل ویس آن را رونویسی نموده و یک ایمیل یا پیام هشدار برای شما ارسال می   کند.
یکی از مزایای سرویس گوگل ویس مکالمه بین المللی ارزان قیمت و پیام کوتاه رایگان می باشد.

تنظیمات گوگل ویس

1. ابتدا به اپ استور رفته و گوگل ویس را بارگیری کنید.
2. اگر یک حساب کاربری گوگل دارید برنامه را باز کرده و وارد سیستم شوید ، در صورت عدم حساب یک حساب جدید گوگل برای خود باز کنید.
3. “جستجو” را انتخاب کنید و شماره تلفن مورد استفاده خود را پیدا کنید .
4. در مرحله بعد از شما سوال پرسیده می شود که آیا می خواهید دستگاه را به گوگل ویس وصل کنید؟ به جلو پیش رفته و گزینه Next را انتخاب کنید.
5. در این مرحله شماره موبایل خود را وارد کنید مهم است این کار را انجام دهید تا تماس‌های سرویس گوگل Voice در آیفون به آیفون شما ارسال شود.
6. یک کد تایید به دستگاه شما ارسال می شود آن را وارد کنید تا آماده استفاده از این برنامه شوید.

نحوه برقراری تماس

ظاهر ساده برنامه امکان برقراری تماس را آسان می‌کند . پس از باز کردن برنامه شما در صفحه با چهار آیکون مواجه می شوید. آیکون سمت چپ نماد تلفن است که شما می توانید توسط آن تماس برقرار کنید این نماد را انتخاب کنید تا چند مورد در صفحه نمایش نشان داده شود.
در ابتدا یک گزارش از تماس های اخیر را مشاهده خواهید نمود که با آنچه که برنامه پیش شماره گیر شماره گیری پیش فرض در آیفون نشان می‌دهد متفاوت نیست .
تماس های خروجی ، ورودی و تماس های از دست رفته همه با نمادهای قرمز و سبز مشخص می شوند . تاریخ وزمان نیز ارائه شده است که به شما کمک می کند در هنگام تماس یا دریافت یک تماس زمان و تاریخ آن مطلع شوید.
در مرحله دوم یک دکمه سبز را در قسمت پایین خواهید دید که مانند یک پد شماره گیری است ،  بر روی نماد آن ضربه بزنید و هر شماره تلفنی را که می خواهید با آن تماس بگیرید وارد کنید سپس دکمه سبز را به وسط پایین بکشید .
برقراری تماس با گوگل ویس بسیار ساده است. لیستی از مخاطبین پیشنهادی از جمله موارد دلخواه و کسانی که اخیراً با آن تماس گرفته اید را مشاهده خواهید نمود .

نحوه ارسال پیام

مانند دکمه شماره‌گیری نماد پیام نیز به راحتی در ردیف پایین آیکون های ارائه شده دیده می شود . دکمه دوم از سمت راست شما را به پیام قبلی می برد . تاریخ و زمان  پیام ها نیز نمایش داده می شوند. همچنین می توانید برنامه را برای پیدا کردن پیام های قبلی در بالای صفحه جستجو کنید. برای ارسال پیام جدید روی دکمه سبز در سمت راست پایین که مانند یک مداد است ضربه بزنید.
اکنون می توانید یک مخاطب را برای ارسال پیام و یا شماره مورد نظر را در بالا وارد کنید پس از انتخاب یک مخاطب در قسمت پایین (Type a massage) پیام را تایپ کنید.
پس از نوشتن پیام یک فلش کوچک ظاهر می‌شود که به عنوان دکمه ارسال عمل می کند.

مخاطبین و پیام صوتی

دو نماد باقی مانده گوگل ویس مخاطب و پیام صوتی هستند . در صورت داشتن یک حساب جیمیل یا مخاطبین قبلی که قبلا با آنها تماس گرفته و پیام داده‌اید لیست مخاطبین بیشتر از حساب های گوگل قبلی تشکیل می شود.
در صورت وجود، زمان و تاریخ پیام های صوتی و همچنین متن ها نشان داده می‌شوند.

سفارشی سازی گوگل ویس

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از سرویس گوگل Voice در آیفون امکان شخصی سازی گزینه ها می باشد.
آیا می خواهید تماس های گوگل ویس خود را به شماره دیگری ارسال کنید؟ این کار آسان است کافیست به تنظیمات -> انتقال پیام ها رفته سپس به شماره های مربوطه رفته و یک شماره را انتخاب کنید.
برای ارسال پیام ها به ایمیلتان کافیست به تنظیمات -> ارسال پیام به ایمیل بروید و ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
برخی موارد دلخواه دیگر شامل امکان پنهان کردن شناسه تماس گیرنده شما در تماس های خروجی می باشد.
یکی دیگر از امکانات این سرویس امکان پیش نمایش شماره تماس گیرندگان قبل از زنگ زدن به شماره گوگل ویس شما می باشد.
گزینه “Do not disturb” به شما این امکان را می دهد تا ارسال پیام ها را غیر فعال کنید تا تماس های صوتی را مستقیماً ارسال کنید.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا