روش آسان تهیه نسخه پشتیبان از اس ام اس در اندروید

تهیه نسخه پشتیبان از اس ام اس در اندروید باعث می شود تا اگر به صورت تصادفی همه پیام های خود را پاک کرده اید یا صندوق ورودی خود را برای آزاد کردن فضا پاک کردید ، بتوانید پیام های خود را بازگردانید.
شما می توانید پیام های خود را از برنامه های پیام رسانی و پیام کوتاه و سرویس هایی مانند واتساپ ، فیسبوک Massenger بازیابی کنید . زیرا پیام های همگام سازی با ابر می باشند.
اما ، برای برخی از دستگاه های Android ، این امکان پذیر نیست زیرا شامل پشتیبان گیری از پیام های متنی نمی شود. استثناء گوگل پیکسل و سایر دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید Oreo هستند که دارای ویژگی پشتیبان گیری داخلی اس‌ام‌اس هستند.
خوشبختانه شما می‌توانید از اس‌ام‌اس های خود در اندروید نسخه پشتیبان تهیه کرده و بعدا از آنها استفاده کنید، مانند زمانی که یک دستگاه جدید خریداری می‌کنید، همچنین هنگامی که تنظیمات تلفن خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و تمام پیام های متنی شما حذف می شوند اما با تهیه نسخه پشتیبان می‌توانید پس از آماده شدن مجدد دستگاه اطلاعات را دوباره بازیابی کنید.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پیامک در اندروید و بازیابی این پیام ها در تلفن های دیگر پرداخته ایم ، تا در بازیابی پیام های متنی به شما کمک کنیم.

همه چیز در مورد تهیه نسخه پشتیبان از اس ام اس در اندروید

تهیه نسخه پشتیبان از اس ام اس در اندروید
تهیه نسخه پشتیبان از اس ام اس در اندروید

1. استفاده از گوگل درایو

شما می توانید با استفاده از خدمات مناسب پشتیبان گیری گوگل درایو در گوگل برای تهیه نسخه پشتیبان از پیامک در اندروید استفاده کنید.
به این ترتیب می توانید تمام اطلاعات شخصی خود را بعد از بازگرداندن تنظیمات مجدد تلفن به کارخانه یا هنگام تغییر به یک دستگاه جدید اندروید بازیابی کنید.
۱. تنظیمات را باز کرده و بر روی گوگل ضربه بزنید.
۲. گزینه پشتیبان گیری را انتخاب کرده و بر روی آن ضربه بزنید.
۳. اکنون بر روی Backup now ضربه بزنید.
اکنون پشتیبان گیری خود را در منوی اصلی گوگل درایو خواهید دید و به تنظیمات پشتیبان گیری مستقیم در تنظیمات گوگل درایو دسترسی خواهید داشت .
تنها چیزی که از آن نسخه پشتیبان تهیه نشده است ، MMS می باشد. در صورت نیاز به این امر می توانید آن را با اشتراک گوگل one دریافت کنید.

2. استفاده از نرم افزار برای تهیه نسخه پشتیبان از پیامک در اندروید

اگر می خواهید روشی متفاوت برای تهیه نسخه پشتیبان از پیامک در اندروید داشته باشید ، می توانید از یک نرم‌افزار مانند SMS Backup & Restore استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا متن های خود را ذخیره و بازیابی کنید.
– این نرم‌افزار را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید.
پس از نصب آن را باز کرده و بر روی گزینه Get Start ضربه بزنید ، سپس با ضربه زدن بر روی اجازه در هر یک از گزینه ها مجوزهای لازم را بدهید.
– روی تنظیم نسخه پشتیبان ضربه بزنید و آنچه را که می خواهید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید به ویژه پیام های کوتاه را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Next ضربه بزنید.
– برای ذخیره پیام های کوتاه و داده های خود یک سرویس ذخیره سازی ابری را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.
– برای ورود به سرویس ذخیره سازی ابری که به عنوان ذخیره سازی پشتیبان خود انتخاب کرده‌اید ، روی “ورود به سیستم” ضربه بزنید.
قبل از حذف خودکار پیام های قدیمی و سایر تنظیمات ، سایر تنظیمات مانند مدت زمان را انتخاب کرده و در هنگام انجام کار روی ذخیره ضربه بزنید.
– انتخاب کنید که از وای‌فای یا هنگامی که شارژ می شود ، نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس بر روی Next ضربه بزنید.
– گزینه های فاصله پشتیبان مانند روزانه ، هفتگی یا ساعتی را انتخاب کنید .
شما می توانید زمان دقیق تهیه پشتیبان را در زیر گزینه های پیشرفته تنظیم کنید یا از پشتیبان گیری برنامه ریزی شده ، تا با اعلان ها کامل شدن نسخه پشتیبان به شما هشدار دهد.
– بر روی Backup now ضربه بزنید.

نحوه بازیابی پیامک های خود در تلفن دیگر

اگر از پیامک‌های خود با استفاده از گوگل درایو پشتیبان تهیه کرده‌اید ، به روز رسانی ها هر ۱۲ تا ۲۴ ساعت انجام می شود.  شما می توانید پیام را بلافاصله بعد از حذف آن بازیابی کنید ، اما این بایگانی را بازیابی می کند بنابراین کل تاریخچه متن شما بازیابی می شود.
با استفاده از برنامه پشتیبان گیری و بازیابی پیام کوتاه مراحل زیر را برای پیام های اس ام اس در تلفن دیگر دنبال کنید.
– برنامه پشتیبان گیری و بازیابی پیام کوتاه را باز کنید و به منوی burger در سمت چپ بالای صفحه (سه خط افقی) ضربه بزنید .
– بر روی بازیابی ضربه بزنید‌.
– روی مکان پشتیبان گیری که می خواهید از آن باز یابی کنید (مکان پشتیبان گیری محلی ، مکان گوگل درایو ، موقعیت Dropbox یا موقعیت one Drive) کلیک کنید.
– نسخه پشتیبانی را که می خواهید بازیابی کنید را انتخاب کنید و به نوار لغزنده کنار آنها ضربه بزنید و روی Next کلیک کنید.
– در این حالت به شما اعلان می دهد که باید برنامه پشتیبان گیری و بازیابی پیام کوتاه را به عنوان برنامه پیام رسانی پیش فرض به طور موقت برای بازیابی پیام های کوتاه خود تنظیم کنید . اگر موفقید ،  روی تایید و سپس بر روی بازگرداندن ضربه بزنید.
– برای شروع روند بازگردانی بر روی بله ضربه بزنید و پس از اتمام گزینه پایان را انتخاب کنید.
شما می توانید همین مراحل را برای بازیابی پیام های قدیمی خود به تلفن های دیگر استفاده کنید . زیرا داده ها با فرمت فایل XML ذخیره می‌شوند که می‌توانند با هر دستگاه اندروید استفاده شوند.

نتیجه گیری

امیدواریم اکنون با استفاده از دو روش شرح داده شده در این مقاله چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از پیام های کوتاه در اندروید را بدانید.
استفاده از آنها بسیار آسان است و می توانید به راحتی پیام ها را در تلفن دیگری بازیابی کنید.
این مراحل همچنین در بیشتر مارک های اصلی اندروید کار می کنند ، شما  باید  از پیامک های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر دفعه بعد به طور تصادفی آنها را حذف کرده اید بتوانید بازیابی کنید.
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا