ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید

تعدادی از ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید وجود دارد که با تنظیمات در سیستم عامل اندروید در دسترس قرار می گیرند و سبب تجربه بهتر کاربرهنگام استفاده از این دستگاه ها می شوند .
اما مشکل این تنظیمات این است که به صورت پیش فرض فعال نمی شوند و حتی به خوبی شناخته شده نمی باشند.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی برخی از ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید پرداخته ایم تا بتوانیم تجربه شما را برای استفاده از این دستگاه ها بهبود بخشیم.

معرفی ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید

ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید
ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید

1. فعال کردن کروم home

فعال کردن کروم home یکی ازترفندهای پنهان برای تقویت اندروید  می باشد . اگر دارای دستگاه اندروید می باشید ، شانس استفاده از کروم به عنوان مرورگر در دستگاه خود را دارید .
مرورگر کروم به طور گسترده یکی از بهترین مرورگرهای اندرویدی موجود در نظر گرفته می‌شود ، اما راهی برای بهتر کردن آن وجود دارد.
کروم home نوار آدرس را به پایین صفحه منتقل می کند .
با برخورداری از دستگاه های بزرگ  و فعال کردن کروم home دستیابی به نوار آدرس URL سریع تر می شود.
– مرورگر کروم را باز کنید در نوار آدرس chrome://flags را تایپ کرده و اینتر را بزنید .
این کار شما را به یک لیست بزرگ از تمام ویژگی های آزمایشی و تنظیمات درون کروم که به طور پیش فرض فعال نیستند ، می رساند .
این ویژگی‌ها برای اهداف آزمایشی قابل دسترسی هستند . با این حال باید توجه داشت که آنها ممکن است باعث شوند کروم به طرز غیرمنتظره‌ای رفتار کند.
– هنگامی که chrome: // flags را باز می کنید در بالای صفحه هشدار سلب مسئولیت را مشاهده خواهید نمود . پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید و اگر رزرو دارید قبل از انجام هرگونه تغییر به عقب برگردید.
– برای فعال کردن کروم home به پایین بروید تا آن را مشاهده کنید ، سپس بر روی آن ضربه زده و فعال کردن را انتخاب کنید برای شروع تغییرات باید دو بار مجدداً کروم را راه اندازی کنید.

2. دسترسی سریع به دوربین

بسیاری از کاربران تلفن همراه از دوربین های این گوشی ها به جای دوربین های عکاسی استفاده می کنند.
درست است که ممکن است یک تلفن هوشمند با DSLR حرفه ای نباشد ، اما فناوری دوربین در تلفن های هوشمند بسیار بهبود یافته است .
متاسفانه مهم نیست که دوربین های گوشی های هوشمند چقدر خوب باشند ، باز کردن برنامه دوربین می تواند یک دردسر باشد.
روند باز کردن برنامه دوربین شما به راحتی می تواند فرصت های از دست رفته عکاسی را در پی داشته باشد.
خوشبختانه راهی برای باز کردن سریع دوربین حتی سریع تر از قفل صفحه وجود دارد.
– وارد تنظیمات دستگاه خود شده و روی گزینه ای با عنوان “حرکات” ضربه بزنید.
– از فهرست حرکات “پرش به دوربین” را پیدا کرده و گزینه را تغییر دهید . با این کار شما می توانید با فشار دادن دکمه پاور دو بار پشت سر هم سریع برنامه دوربین دستگاه خود را باز کنید ، همچنین می توانید برنامه دوربین را از این طریق از هر برنامه یا حتی قفل صفحه راه اندازی کنید.

3. اعلان های حساس را از قفل صفحه مخفی کنید.

اعلان هایی که در قفل صفحه شما ظاهر می شوند ، می توانند فوق العاده مفید باشند آنها به شما اجازه می‌دهند تا به سرعت ایمیل ها ، پیام ها ، تعامل رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را به سرعت در اولویت قرار دهید.
با این حال این اعلان های قفل صفحه می توانند اطلاعات حساس را درمعرض چشم افراد کنجکاو قرار دهند . برای اینکه مطمئن شوید کسی اطلاعات شما را نمی بیند ، می توانید محتوای اعلان های قفل صفحه خود را پنهان کنید و محتوای اعلان های شما فقط هنگامی که قفل صفحه دستگاهتان را باز می کنید قابل مشاهده می شوند .
بسته به دستگاه شما چند روش مختلف برای مخفی کردن محتوای اعلان های قفل صفحه وجود دارد . در دستگاه های جدیدتر اندروید می توانید موارد زیر را انجام دهید :
– تنظیمات دستگاه خود را باز کرده و روی اعلان ها ضربه بزنید.
– روی ” همه برنامه ها” ضربه بزنید تا یک منوی کشویی را گسترش داده و گزینه ی “بدون محتوای حساس در قفل صفحه” را پیدا کنید.
– بهره برداری بر روی آن شما را قادر می‌سازد تا برنامه‌های خاصی را انتخاب کنید.
در دستگاه های قدیمی تر اندروید موارد زیر را انجام دهید:
– تنظیمات دستگاه خود را باز کرده و بر روی “صدا و اطلاع رسانی” ضربه بزنید.
– در آنجا به دنبال گزینه های “قفل صفحه” یا “هنگامی که دستگاه قفل شده است” بگردید .

4. به طور خودکار عکس هایی که توسط photo ‏google پشتیبان گیری شده‌اند را حذف کنید.

گوگل photo یک سرویس خارق العاده از گوگل است که به طور خودکار از عکس ها و فیلم های موجود در دستگاه شما از ابر نسخه پشتیبان تهیه می کند .
اما پس از پشتیبان گیری فایل ها هنوز در دستگاه باقی می مانند که این می تواند برای افرادی که فضای ذخیره محدودی دارند ، مشکل ساز باشد .
به طور معمول برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی کاربران مجبور به انتخاب دستی عکس ها و فیلم های مورد نظر برای حذف می شوند که این کار می‌تواند خسته کننده و وقت گیر باشد.
خوشبختانه اندروید با حذف خودکار عکس ها و فیلم هایی که از گوگل photo پشتیبان تهیه شده اند ، این کار را بسیار ساده تر می کند.
– برنامه گوگل photo را در صورتی که قبلاً در گوشی شما وجود نداشت بارگیری نموده و آن را باز کنید.
– به تنظیمات –> ذخیره‌سازی بروید .
– از اینجا روی “مدیریت ذخیره سازی” ضربه بزنید ،  سپس “مدیر ذخیره سازی” را روشن کنید . (توجه داشته باشید که در برخی از دستگاه‌ها آن را ذخیره هوشمند می نامند.)
با این کار می توانید عکس ها و فیلم هایی که از گوگل photo در نسخه پشتیبان تهیه شده اند بعد از ۹۰ روز استفاده کنید.

5 . بهبود عملکرد توسط شتاب انیمیشن ها

آیا گوشی شما به خصوص هنگام پرش بین برنامه ها دچار کندی می شود ؟ یک راه آسان برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد .
– ابتدا با رفتن به :تنظیمات–> درباره تلفن ” گزینه ” تنظیمات برنامه نویس” را فعال کنید و هفت بار بر روی شماره ساخت ضربه بزنید.
شما باید یک پیام کوچک روی صفحه نمایش خود ببینید که می گوید : تبریک می گوییم ، اکنون شما یک برنامه نویس هستید.
– برای دریافت عملکرد دستگاه اندروید خود به تنظیمات –> گزینه های برنامه نویس بروید.
سپس پیمایش کنید تا ببینید مقیاس پنجره انیمیشن ، مقیاس انیمیشن انتقالی و مقیاس مدت انیمیشن همه روی 0.5 تنظیم شده باشند . این کار باعث افزایش سرعت پنجره انیمیشن ها می‌شود و باعث می‌شود تلفن شما در حین کار عادی سریع تر و نرم ترعمل کند.

6. کاهش کنتراست و نور صفحه  یا صرفه جویی در باتری

در دنیایی که عملاً بیشتر زمان ها چشم کاربران بر روی صفحه های اندروید می باشد ، یافتن راه هایی برای کاهش فشار بر روی چشم با نگرانی های جدی مواجه است .
خوشبختانه روشی برای کمک به کاهش فشار چشم در مواقع خیره شدن به رنگ های روشن بر روی صفحه تلفن های هوشمند وجود دارد.
– گزینه های تنظیمات–> گزینه های برنامه نویس در تلفن اندروید خود را انتخاب کنید .
– به پایین صفحه رفته تا گزینه ” فضای رنگی را شبیه سازی کنید” را ببینید . بر روی این گزینه ضربه بزنید تا یک فهرست ظاهر شود.
– بر روی گزینه ی “تک رنگ” ضربه بزنید.
این کار باعث می شود کل صفحه نمایش سیاه و سفید شود که علاوه بر کاهش فشار بر روی چشم ، مقداری باتری نیز ذخیره می کند.
– برای بازگشت به صفحه نمایش معمولی خود به تنظیمات –> گزینه های برنامه نویس–> شبیه سازی فضای رنگی بروید در منوی ظاهر شده به سادگی بر روی “غیر فعال” ضربه بزنید.

7. فعال کردن تنظیم کننده سیستم Ul

System UI Tuner یک ویژگی پنهان و یکی از ترفندهای پنهان برای تقویت اندروید است که به شما امکان می دهد تا اندروید خود را بیشتر تنظیم کنید . برای فعال کردن تنظیم کننده Ul سیستم موارد زیر را انجام دهید.
– برای دسترسی به “فهرست سریع” منوی کشویی اندروید را از بالای صفحه به پایین بکشید .
– نماد Cog small را در گوشه سمت راست بالای صفحه بیابید چند ثانیه آن را فشار داده و نگه دارید .
– هنگامی که آن را به اندازه ای طولانی فشار دهید ، خواهید دید که یک آچار کوچک در کنار نماد Cog به همراه یک جعبه بازشو ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد که سیستم UI Tuner را روشن کرده اید.
هشداری را مشاهده خواهید نمود که در آن آمده است این ویژگی ها ممکن است در نسخه های آینده تغییر کرده ،  از بین برود اگر این مسئله شما را اذیت نمی کند برای ادامه بر روی گزینه “آن را ضربه بزنید” ضربه بزنید.
– دوباره روی نماد Cog ضربه بزنید تا وارد تنظیمات دستگاه شوید . به سمت پایین بروید (در صورت فعال بودن این گزینه در زیر گزینه های برنامه نویس) تا زمانی که نمادی از آچار را به‌عنوان “System UI Tuner” مشاهده کنید. پیش بروید و بر روی آن ضربه بزنید .
در اینجا می توانید تعدادی از موارد از جمله تعیین سطح اهمیت برای اعلان های برنامه را تغییر داده و ساعت را برای نمایش ثانیه ها علاوه بر ساعت و دقیقه تغییر دهید .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا