آموزش نصب پچ های امنیتی اندروید و نحوه بروز رسانی آن

توسعه دهندگان اندروید به طور مرتب بر روی پچ های امنیتی اندروید فشار می آورند تا باعث ایمن تر شدن دستگاه های اندروید شوند.
در برخی موارد مانند زمانی که به روز رسانی های خودکار را خاموش کرده باشید ، دستگاه شما ممکن است آخرین نسخه امنیتی را اجرا نکند.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی پچ های امنیتی اندروید و نحوه به روز رسانی دستگاه اندرویدی به آخرین نسخه امنیتی این پچ های امنیتی اندرویدی پرداخته ایم تا بتوانیم شما را در ایمن تر کردن دستگاه اندرویدی تان یاری کنیم.

همه چیز در مورد پچ های امنیتی اندروید

پچ های امنیتی اندروید
پچ های امنیتی اندروید

پچ های امنیتی اندروید چیست؟

پچ های ویژه ای هستند که برای بهبود ویژگی های امنیتی اندروید  طراحی شده اند .
هیچ سیستم عاملی کامل نیست و هکرها همواره در سیستم عامل اندروید آسیب‌پذیری‌های جدیدی را کشف می کنند ، در نتیجه به روز نگه داشتن نرم افزار امنیتی بسیار مهم است .
شما می توانید همچنین با خواندن آگهی نامه های رسمی اندروید آخرین نسخه امنیتی اندروید را بررسی کنید . این آگهی نامه ها در مورد این که کدام پچ امنیتی اندرویدی روی آن کار می‌کند و همچنین جزئیات مربوط به مشکلات موجود در هر بسته امنیتی را توضیح می دهند.
پچ های امنیتی به طور پیش فرض به روز رسانی می شوند ، با این وجود بسته به تولیدکننده تلفن همراه شما و یا اینکه چگونه تنظیمات برگزیده بروزرسانی خود را پیکربندی کرده‌اید ممکن است آخرین نسخه امنیتی را اجرا نکند ، حتی اگر سیستم شما به روز باشد.
توسعه دهندگان اندروید بر اساس تاریخ راه‌اندازی سطح پچ را برچسب گذاری می‌کنند .
به عنوان مثال پچ امنیتی که در 5 نوامبر 2019 راه اندازی شد دارای برچسب 05-11-2019 می باشد .
تقریباً همیشه تیم امنیتی اندروید در ابتدای هر ماه دو یا چند پچ امنیتی را قرار می دهند . اگر پچ امنیتی شما دارای تاریخی است که چند ماه ازآن گذشته است این علامت خوبی است تا بفهمید که پچ دستگاه به روز نمی باشد.
برخی از تلفن های همراه به اندازه کافی قدیمی هستند که دیگر پشتیبانی تولیدکننده را ندارند و پچ های امنیتی جدید دریافت نخواهند کرد .
اگر دارای تلفن‌های همراه پیکسل یا دستگاه Nexus هستید ، می‌توانید مرکز راهنمایی گوگل را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها هنوز از دستگاه شما پشتیبانی می کنند یا خیر. اما برای سایر دستگاه ها باید با سازنده تلفن خود تماس بگیرید .

دلایل اهمیت پچ های امنیتی اندروید

بعد از نصب پچ های امنیتی جدید بر روی دستگاه ، شما هیچ تفاوتی در عملکرد آن مشاهده نمی‌کنید . تقریباً به نظر می‌رسد که با به روزرسانی چیزی حاصل نشده است ، اما باید بدانید که این به روزرسانی ماهیت رفع اشکالات امنیتی دارد .
به عنوان مثال هکرها در مورد اشکالات درونی دستگاه اطلاعاتی کسب می کنند و پیام‌های ویژه‌ای را تهیه و آنها را با هدف دستیابی به اطلاعات موجود در دستگاه برای افراد هدفمند ارسال می کنند.
افرادی که مورد هدف قرار می‌گیرند در برابر این جرایم سایبری آسیب‌پذیر هستند. ممکن است که یک پیام کوتاه عجیب و غریب در دستگاه اندرویدی خود مشاهده نموده و آن را حذف کنید ، اما ندانید که امنیت تلفن شما با این پیام کوتاه به خطر افتاده است.
بنابراین پچ های امنیتی از آن جهت که تلفن شما را در برابر هکر های احتمالی که می خواهند به اطلاعات محرمانه شما در تلفن همراهتان دسترسی داشته باشند ، محافظت می کنند .

نحوه به روز رسانی دستگاه به آخرین نسخه پچ امنیتی اندروید

با استفاده از فهرست تنظیمات تلفن همراه خود می توانید ببینید کدام نسخه در حال اجرا می باشد .
برای دسترسی به منوی تنظیمات این مراحل را دنبال کنید :
– وارد تنظیمات تلفن همراه اندرویدی خود شوید.
– بر روی گزینه Security ضربه بزنید.
– برای بررسی وجود بسته امنیتی جدید بر روی “به روز رسانی امنیتی” ضربه بزنید . برای انجام این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که به اینترنت اتصال دارید.
– در صورت وجود به روز رسانی جدید تلفن شما به شما اطلاع می دهد ، سپس سیستم ، شما را از طریق فرآیند به‌روزرسانی راهنمایی می‌کند.
اگر تلفن شما نمی تواند به اینترنت متصل شود یا می خواهید تلفن خود را بدون اتصال نگه دارید اما جدیدترین پچ را داشته باشید ، باید با استفاده از یک دستگاه دیگر بروزرسانی را بارگیری کرده سپس آن را به تلفن خود منتقل کنید.
بسته به مدل و سازنده تلفن شما مراحل دقیق متفاوت خواهد بود ، اما در بیشتر موارد می‌توانید تلفن خود را با روندی که در این مقاله آورده شده است به روز کنید :
۱. از دسکتاپ یا لپ تاپ ، نرم افزار دسکتاپ ارائه شده توسط سازنده تلفن خود را پیدا نموده سپس آن را بارگیری و نصب کنید.
۲. نرم افزار دسکتاپ را باز کرده و آخرین به‌روزرسانی را برای دستگاه خود بارگیری کنید .
۳. تلفن همراه خود را به دسکتاپ یا لپ تاپ خود وصل کنید .
۴. نمادی به نام “به روز رسانی” یا چیز مشابه را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. ممکن است فوریتی برای یافتن و انتخاب فایل بروزرسانی که در مرحله دوم بارگیری کرده‌اید ، مشاهده کنید.
۵. برای تکمیل فرآیند بروزرسانی هرگونه درخواست روی صفحه را دنبال کنید.

نتیجه گیری

هکرها همیشه در جستجوی آسیب‌پذیری های جدید در نرم‌افزارهای تلفنی هستند که می‌توانند از آنها جهت کنترل دستگاه ها و سرقت اطلاعات کاربر استفاده کنند.
در پاسخ ،  تیم امنیتی اندروید به طور مرتب پچ های امنیتی را ایجاد می کنند که آسیب پذیری های امنیتی را هنگام کشف آن ها می بندند و باعث ایمن سازی داده‌های کاربر می شود .
به همین دلیل در صورتی که بروزرسانی‌های تلفن خود را خاموش کنید ، تلفن شما در برابر حمله های هکرها آسیب پذیر می شوند.
از آنجایی که بروزرسانی های تلفن اندروید چالش‌برانگیز نیست ، شما می توانید با رفتن به منوی تنظیمات و زیر منویSecurity بررسی کنید که آیا پچ های امنیتی جدید در دسترس می باشد یا خیر
در صورتی که در دسترس باشند ، تلفن شما به طور خودکار به روز رسانی را انجام می دهد .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا