آموزش کاربردی برای اجرای اندروید در VirtualBox

اجرای اندروید در VirtualBox باعث می شود تا بتوانید جدیدترین نسخه اندروید را بر روی دسکتاپ رایانه خود به جای تلفن هوشمند یا تبلت داشته باشید.
افراد مبتدی شاید آن نسخه اندروید را هنوز به دستگاه خود وارد نکرده باشند یا شاید بخواهند آزمایش کنند که چگونه برخی از برنامه ها و ویژگی های خاص در جدیدترین نسخه سیستم عامل candy-coated اندروید کار می کند .
در این مقاله از مجله روزنو قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه اندروید را با استفاده از VirtualBox شبیه سازی کنید و با استفاده از اجرای اندروید در VirtualBox به راحتی کنترل دسکتاپ خود را در دست گرفته و دسترسی کامل به رایانه شخصی از سیستم عامل موبایل را انجام دهید .

همه چیز در مورد اجرای اندروید در VirtualBox

اجرای اندروید در VirtualBox
اجرای اندروید در VirtualBox

VirtualBox چیست؟

یک نرم افزار منبع باز برای مجازی سازی معماری محاسبات x86 است . این نرم‌افزار به عنوان یک Hypervisor عمل می‌کند و یک VM (ماشین مجازی) ایجاد می‌کند که در آن کاربر می‌تواند سیستم عامل دیگری اجرا کند.
به طور کلی VirtualBox نرم‌افزاری است که به کاربران این امکان را می دهد تا چندین سیستم عامل را در یک دستگاه واحد اجرا کنند و به طور هم زمان با این موارد سیستم عامل به طور هم زمان کار کنند .
این دستگاه می تواند ماشین مجازی مهمان را هر کدام با یک سیستم عامل مهمان و محیط مجازی خاص خود ایجاد و مدیریت کند.
سیستم عاملی که VirtualBox در آن اجرا می شود ، سیستم عامل میزبان نامیده می شود و سیستم عاملی که در VM می کند ، سیستم عامل مهمان خوانده می شود .
VirtualBox به عنوان سیستم عامل میزبان ، خود از ویندوز ، لینوکس یا مک OS پشتیبانی می کند .
هنگام پیکربندی و تنظیمات یک ماشین مجازی کاربر می تواند چند هسته بودن CPU و اینکه چه مقدار رم و فضای دیسک را باید به VM اختصاص دهد را مشخص کند .
هنگامی که VM در حال اجرا است می‌توان آن را متوقف نمود ، اجرای سیستم در آن لحظه بی حرکت مانده و کاربر می تواند بعداً از آن استفاده کند .

ایجاد یک ماشین مجازی برای اندروید

ابتدا باید VirtualBox و جدیدترین فایل handy database را از این پایگاه داده دستی نصب کنید .
پس از نصب آن VirtualBox را باز کرده و روی “جدید” کلیک کنید تا یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید .
نام آن را هر چیزی که دوست داشته باشید می توانید بگذارید ، بنابراین انتخاب “لینوکس” و “دیگر لینوکس (۳۲ بیتی)” برای این نوع و نسخه سیستم عامل برای شما بسیار مهم است .
مقدار مناسبی از رم را به سیستم عامل اندروید خود اختصاص دهید .بسته به میزان حافظه ی رم در رایانه شخصی شما باید حداقل ۱ گیگابایت فضا را اختصاص دهید . با ۴ گیگابایت تقریباً تضمین می کند که سیستم عامل بسیار سریع اجرا می شود .
در صفحه بعد تصمیم به ایجاد یک دیسک سخت مجازی بگیرید و سپس در زیر صفحه آن را در قالب پیش فرض VDI بگذارید .
پس از آن تصمیم بگیرید که آیا می خواهید دیسک سخت مجازی دارای اندازه ثابت باشد و یا اینکه می خواهید اجازه دهید اندازه آن به‌طور دینامیکی با اندازه دستگاه مجازی تنظیم شود .
در صفحه “ایجاد یک دیسک سخت مجازی” از کشویی استفاده کنید تاحداکثر فضای مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا دیسک مجازی خود را انتخاب کنید سپس روی “ایجاد” کلیک کنید .

اضافه کردن اندروید به دستگاه مجازی

با ایجاد ماشین مجازی زمان آن رسیده است که اندروید را روی آن نصب کنید .
روی صفحه نمایش VirtualBox ، روی “تنظیمات”–> ذخیره سازی –> سپس نماد سی دی کوچک با نماد “+” روی آن کلیک کنید و روی “انتخاب دیسک” کلیک کنید.
در پنجره جدید ISO را برای تصویر اندرویدی که تازه بارگیری کرده اید انتخاب کنید سپس آن را از فهرست”Storage Tree” انتخاب کرده و دکمه Ok را بزنید .
بر روی استارت در منوی اصلی VirtualBox کلیک کنید ، سپس باید گزینه هایی را برای اجرای اندروید x86 بدون نصب یا نصب آن در کنار چند گزینه دیگر دریافت کنید .
گزینه “نصب” را انتخاب کنید ،هنگامی که از شما سوال پرسیده می شود که آیا می خواهید یک پارتیشن GPT داشته باشید گزینه نه را انتخاب کنید .
در صفحه مانند CMD که بعد ظاهر می شود دیسک مجازی را که تازه ایجاد کرده اید انتخاب کنید .( شما باید بر اساس اندازه آن ، آن را تشخیص دهید) سپس در صفحه بعد از آن روی
“New -> Primary -> Bootable -> Write.” کلیک کنید .
هنگامی که از شما خواسته شد بله را تایپ کنید و VirtualBox یک پارتیشن برای شما ایجاد می کند .
اکنون می توانید “Quit” را انتخاب کنید در این مرحله شما را به صفحه نمایش هدایت می کند و از شما سوال پرسیده می شود که کدام پارتیشن برای نصب اندروید انتخاب شود .
پارتیشن مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس”ext4″ را برای سیستم فایل انتخاب کنید .
YES را تا شروع قالب بندی انتخاب کنید ، سپس از شما سوال می شود که آیا می خواهید boot loader GRUB را نصب کنید ، گزینه بله را انتخاب کنید .
اکنون اندروید روی پارتیشن ایجاد شده نصب خواهد شد . پس از نصب می توانید سریعاً اندروید را از طریق دستگاه مجازی خود اجرا کنید . دفعه بعد که می خواهید اندروید را در دستگاه مجازی جدید خود باز کنید فقط VirtualBox را باز کنید ، آن را انتخاب نموده و روی “شروع” کلیک کنید .

نتیجه گیری

VirtualBox مدت ها است که ثابت کرده که یکی از مطمئن ترین راه های اجرای سیستم عامل های مختلف در یک پنجره کوچک در ویندوز و سایر سیستم عامل ها برای این موضوع می باشد .
اگرچه دقیقاً برای بازی یا سایر فعالیت‌های سنگین بهینه نشده است (Bluestacks گزینه بهتری برای آن است) ، اما مطمئناً روشی عالی برای آزمایش سیستم عامل ها و حتی استفاده از آنها با قابلیت های شبکه می باشد .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا