بهترین برنامه های فایل منیجر اندروید + لینک دانلود

فایل منیجر اندروید برای هر تلفن اندروید مانند یک کالای اساسی می باشد . کاربران اندرویدی همواره این آزادی را داشته اند که بتوانند هر برنامه فایل منیجر را برای دانلود در فایل های ایجاد پوشه یا زیر پوشه جدید در حافظه داخلی کارت حافظه خود بار گیری کنند .
نرم‌افزارهای فایل منیجر اندروید زیادی وجود دارند که از جمله برنامه های ضروری برای مدیریت دستگاه های کاربران می باشند . توسط این نرم افزارها شما می توانید فایل های خود را مرور نموده و بارگیری های خود را پیدا کنید . همچنین می توانید فضای ذخیره سازی خود را نیز مدیریت کنید و موارد را از یک روش های دیگر منتقل کنید و‌.‌..
یکی از نقاط ضعف اندروید در مقایسه با سیستم عامل های دسکتاپ عدم وجود گزینه های مختلف برای عمیق شدن در سیستم عامل و مدیریت دستی فایل ها می باشد. سیستم عامل اندروید به طور پیش فرض بسیاری از گزینه ها را ارائه نمی دهد اما بسیاری از برنامه های مدیریت فایل اندروید وجود دارند که کنترل گرانولی مورد نظر را به شما ارائه می دهند.
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی نرم افزار های مدیریت فایل یا فایل منیجر اندروید سال 2020 پرداخته ایم تا بتوانیم شما را در مدیریت دستگاه اندرویدی تان یاری کنیم.

معرفی و بررسی نرم افزار های فایل منیجر اندروید سال 2020

 

فایل منیجراندروید
فایل منیجراندروید

1. Solid Explorer

یکی از بهترین موارد در مورد نرم‌افزار Solid Explorer طراحی دو صفحه ای آن است که باعث می شود تمام فایل های اندرویدی شما  سریع و آسان بررسی شود . این یک تمرکز خاص روی امنیت است و به شما امکان رمزگذاری فایل ها و پوشه ها را با رمز ورود می دهد که متعاقباً می توانید با سنسور اثر انگشت نیز آن را باز کنید.
طراحی دو پنل در اصل دو ویندوز جداگانه در این نرم‌افزار ایجاد می‌کند وبه شما این امکان را می دهد تا فایل ها و پوشه هایی را که مانند آنها در سیستم عامل دسکتاپ دارید کشیده و رها کنید . از نظر رنگ و تم ، سفارشی سازی زیادی وجود دارد.
عملکرد بیشتر حتی در دستگاه های روت شده نیز باز می شوند و شما می توانید از آن به عنوان یک کاوشگر مناسب برای روت استفاده کنید .
درست است که این برنامه رایگان می باشد اما شما می توانید قبل از آنکه تصمیم بگیرید که این برنامه را بخرید آن را به مدت ۱۴ روز رایگان امتحان کنید . (لینک دانلود)

2. Mixplorer

Mixplorer یکی از بهترین نگهدارنده فایل های مخفی برای اندروید می باشد و مدتهاست که مورد علاقه انجمن XDA است و به شما این امکان را می دهد تا نه تنها فایل ها را در دستگاه خود بلکه در شبکه شخصی خود از جمله (LAN ، FIP و حافظه ابری) کاوش کنید .
این نرم‌افزار امکان سفارشی سازی زیادی را انجام می دهد همچنین امکان مرور قوی در جدول بندی را فراهم می کند  و به شما امکان می‌دهد زنجیره‌ای از دستورات را با استفاده از ویژگی “وظایف” ایجاد کنید .
شما می‌توانید به راحتی به لطف یک خواننده یکپارچه فرمت های Mobipacket ، Epub و PDF و همچنین یک پخش کننده رسانه جامع ، مشاهده کننده تصویر و ویرایشگر متن را می خواند قالب‌های مختلف فایل را به راحتی مشاهده کنید . برای استفاده از این نرم افزار نیازی به داشتن دستگاه روت شده ندارید اما اگر این کار را انجام دهید عملکرد های بیشتری حتی در قالب تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و گزینه مدیریت اضافی باز می شوند.
این نرم افزار کاملاً رایگان بوده و توسط افرادی که واقعاً دانش آن را دارند ، پشتیبانی می‌شود . (لینک دانلود)

3. Asus File Manager

مدیر پیش فرض و Stock File برای طیف وسیعی از تلفن ها و رایانه های Zen Asus می باشد . توسعه دهندگان اندروید آنها را برای هر دستگاهی که بتواند آن را اجرا کند در دسترس قرار داده و رایگان می باشند.
این نرم افزار با طراحی زیبا ، ساده و زیبایی شناختی عالی همراه است.  Asus File Manager  دارای صفحه نمایش دسته بندی شده زیبایی است که به شما امکان می دهد تا فایل های خود را سازماندهی و برچسب گذاری کنید .
این نرم‌افزار با تعدادی از سرویس های ذخیره سازی ابری مانند گوگل درایو ،One Drive و Dropbox سازگار است ، در حالی که به اندازه کافی برای پیوند دادن حساب و مدیریت مستقیم آن ساده می باشد.
این نرم‌افزار همچنین به شما امکان می دهد تا فایل های rar و zip را فشرده سازی نموده و یا از حالت فشرده سازی خارج کنید و امکان انتقال بی سیم بین تلفن و رایانه را فراهم می کند. این برنامه کاملا بدون آگهی می باشد.
(لینک دانلود)

4. Es File Explorer

ES File Explorer  یکی بهترین و مطمئن ترین کاوشگرهای فایل در این لیست می باشد. این برنامه در آوریل سال 2019 از فروشگاه گوگل پلی حذف شد. دلیل حذف آن احتمالاً به دلیل فعالیت‌های کلاهبرداری یکی از مجموعه‌های شرکت DO Global است و امروزه برای استفاده از آن باید آن را از سایتی مانند APKPure جایی که جدیدترین نسخه ها منتشر شد می‌شوند بارگیری کنید .
توسط این نرم افزار شما می توانید حرکات خاصی را ضبط کنید که عملکردهایی را در داخل برنامه انجام می دهد. همچنین به شما امکان می دهد تا میانبرها را در پوشه ها و فایل ها در صفحه اصلی خود ذخیره کنید.
این برنامه با بیننده های داخلی و پخش کننده ها برای انواع فایل های مختلف همراه است . بنابراین می توانید فیلم ها را توسط آن تماشا کرده و مستقیم از آن موسیقی پخش کنید . در این نرم افزارهمچنین یک مدیر وظیفه وجود دارد که می توانید وظایف خود را کشیده و حافظه دستگاه خود را آزاد کنید . این برنامه از خالت فشرده سازی و خارج کردن از حالت فشرده سازی پشتیبانی می کند و حتی با ویرایشگر یادداشت مخصوص به خود همراه است. پشتیبانی از فضای ذخیره سازی ابری مرور فایل بلوتوث دسترسی به فایل از راه دور ، انتقال فایل بی سیم Pc ، تحلیلگر کارت SD وسایر ویژگی های دیگر از  ویژگی های این نرم افزار می باشد.(لینک دانلود)

5. Astro File Manager

اولین چیزی که وقتی در صفحه Astro File Manager‘s می روید می بینید ” بدون تبلیغات” است . این بنر مانند یک شعار شرکت در نماد آن اجرا می‌شود. بنابراین برای کسی که می‌خواهد یک مرورگر فایل عالی و بدون آگهی داشته باشد این نرم افزار عالی می باشد .
علاوه بر کمک به شما در سازماندهی فایل های خود از طریق فایل منیجر دارای یک پاک کننده حافظه مفید نیز است . این نرم افزار  این امکان را به شما می دهد تا فایل ها را با فرمت های rar و zip فشرده سازی نموده و یا از حالت فشرده سازی خارج کنید . همچنین می توانید تنظیمات ، فایل ها و پوشه ها را علامت گذاری کنید.
این نرم افزار با پخش کننده رسانه ای خاص خود همراه است که به شما امکان می دهد فیلم ها و موسیقی را پخش کنید و فضای ذخیره سازی را مدیریت کنید .(لینک دانلود)

6. X-plorer File Manager

آنچه در مورد این نرم‌افزار بی‌نظیر است این است که به شما امکان می‌دهد همزمان با تهیه یک کاوشگر دو صفحه ای ویندوز نیز کار کنید و علاوه بر همه این موارد به شما امکان می دهد تا فایل های APK را ببینید و پوشه ها را در بسته های APK فشرده سازی کنید .
این برنامه نقشه دیسک را در اختیار شما قرار می دهد تا ببینید که کدام فایل ها بیشترین فضای دیسک را در بر می گیرد و با نمایشگر PDF مخصوص به خود همراه است.
شما می توانید فایل های خود را از طریق مرورگر وب رایانه شخصی مدیریت کنید .
این برنامه با دسترسی به فضای ذخیره سازی ابری و یک پخش کننده ویدئو همراه است که درج زیرنویس ها را نیز امکان پذیر می کند .(لینک دانلود)

7. Total Commander

Total File Commander با رابط کاربری ساده اما قدرتمند ارائه می‌شود. این نرم افزار کاملاً قابل اتصال است . به این معنا که می توانید با استفاده از افزونه ها ویژگی های بیشتری را به آن اضافه کنید.
این نرم‌افزار دارای یک پخش‌کننده رسانه‌ای است که می تواند مستقیماً از افزونه های LAN ، WebDAV و Cloud جاری شود. شما می توانید پوشه ها را به عنوان میانبر ذخیره کنید و برای کسانی که دارای دستگاه های روت دار هستند یک کاوشگر ریشه های توانمند دارد.(لینک دانلود)

8 . Cx File Explorer

این یک مدیر فایل زیبا طراحی شده است که مرور در فایل ها را به یک تجربه لذت پخش تبدیل می کند . طرح رنگی و نمادهای بزرگ در این نرم‌افزار دیدن مطالب لازم در یک صفحه را آسان تر می کند.
این برنامه برای یک پخش کننده موسیقی به همراه یک پخش کننده ویدئو است . بنابراین تمام نیازهای داده شما را پوشش می دهد و یک جایگزین عالی برای پخش کننده های ویدئویی پیش فرض است که با بیشتر گوشی ها ارائه می شود .
این برنامه یک تجزیه و تحلیل ذخیره‌سازی بصری ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد تا فضای ذخیره سازی باقی مانده در تلفن هوشمند خود را مشاهده کنید .همچنین به شما کمک می کند تا دستگاه خود را از فایل های ناخواسته در این فرآیند پاک کنید .
توسط این نرم افزار به طور طبیعی شما می توانید تمام کارهایی را که از یک مدیر فایل انتظار دارید از جمله کپی کردن ، بایگانی کردن ، فشرده سازی کردن و باز کردن فایل ها را انجام دهید.
کاربران همچنین می‌توانند به کلیه سرویس های محبوب ذخیره سازی ابری از جمله گوگل درایو ،Dropbox و … دسترسی پیدا کنند .
این برنامه و از فروشگاه گوگل پلی قابل دانلود بوده و تبلیغات و خریدهای درون برنامه ندارد، اما با دستگاه های دارای اندروید نسخه 5.0 و بالاتر سازگار است .(لینک دانلود)

9. MK Explorer

این برنامه یک فایل منیجر اندروید پیشرفته است و از Ul محبوب Material Design Google استفاده می کنند که با نسخه‌های جدیدتر اندروید کمی تغییر کرده است و از لحاظ ویژگی هایی نیز به خوبی بسته بندی شده است و پشتیبانی از صفحه دوگانه را ارائه می دهد تا سریع محتوای خود را بین پوشه ها کپی و paste کنید.
همچنین یک ویرایشگر متن ، گالری و پخش کننده داخلی دارد . این برنامه همچنین با موتور جستجو همراه است و به شما این امکان را می دهد تا به سرعت فایل های خود را فقط با کلمات کلیدی یا برچسب ها جستجو کنید .
علاوه بر این اگر دستگاه اندروید شما دارای نسخه بالاتر از 5.0 باشد از پشتیبانی جامع کارت SD نیز برخوردار می باشد .
میانبرهای دستی را می توان در صفحه اصلی خود قرار داد تا دسترسی سریع به پوشه های مورد علاقه خود را داشته باشید . این یک برنامه رایگان می باشد که در فروشگاه گوگل پلی قابل بارگیری است و با خریدهای درون برنامه همراه می باشد ولی هیچ‌گونه تبلیغاتی ندارد.
این نرم‌افزار با دستگاه هایی که اندروید 4.0 و بالاتر را اجرا می کنند، کار می کند .(لینک دانلود)

10 . Fx File Explorer

یکی دیگر از برنامه‌های محور حفظ حریم خصوصی است که دارای آگهی نیست و استفاده یا تجزیه و تحلیل شما را ارزیابی نمی کند و به شما امکان می‌دهد تا پوشه های خانگی با محوریت حریم خصوصی ایجاد کنید و امکان دسترسی به فایل های خود با یک نگاه را می دهد. علاوه بر این ویژگی هایی مانند ” نمای استفاده” نشان می‌دهد که در هر پوشه فضای ذخیره سازی شما چقدر است.
همچنین می توانید با استفاده از این نرم افزار چند منظوره به رایانه های شبکه ای مانند FTP ، SSH FTP ، WebDAV و ویندوز شبکه دسترسی پیدا کنید.
از لحاظ امنیتی توسعه دهنده کلید رمزگذاری رمزعبور را ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد تا از یک رمز عبور برای دسترسی به خدمات شبکه و ابر استفاده کنید.
در FX File Explore یک بیننده عکس و فیلم مفید نیز وجود دارد که مطابق با دسته برنامه های دیگر اندروید است  که کنون درباره آنها صحبت کرده‌ایم و همچنین یک مجری shell script را در این برنامه پیدا خواهید کرد.
علی رغم رایگان بودن این نرم‌افزار تبلیغات نیز در آن وجود ندارد اما خرید های درون برنامه برای کمک به شما در باز کردن ویژگی های اضافه در این نرم‌افزار وجود دارد .
این برنامه با تلفن های هوشمند دارای اندروید نسخه 4.1 و بالاتر کار می کند.(لینک دانلود)
منابع : maketecheasier , thedroidguy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا