آموزش کاربردی نحوه مدیریت اندروید با Moborobo

تلفن های هوشمند اندروید ابزارهای مدیریتی خاص خود را دارند و مدیریت اندروید با Moborobo یکی از آنها می باشد که داده های شما را از تلفن شما با رایانه همگام سازی می کنند.
این ابزارهای مدیریتی می‌توانند برای سازماندهی مخاطبین ، ایجاد پشتیبان و مدیریت فایل ها از رایانه شخصی مورد استفاده قرار گیرند .
به عنوان مثال ابزار های مدیریت موبایل ، مانند سامسونگ KIES و HTC Sync به شما امکان می دهند تا تلفن های اندروید خود را از طریق رایانه خود مدیریت کنید .
 Moborobo یک ابزار جدید مدیریتی برای تلفن های هوشمند اندرویدی می باشد .
در این برنامه ، می توانید قسمت بالا سر برگ هایی مانند صفحه اصلی ، داده ها ، برنامه ها ، آهنگ ها ، تصاویر ، فیلم ها و تم ها را مشاهده کنید .
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی Moborobo و نحوه مدیریت اندروید توسط Moborobo پرداخته ایم تا شما را در مدیریت دستگاه اندرویدیتان یاری کنیم.

آموزش نحوه مدیریت اندروید با Moborobo

مدیریت اندروید با Moborobo
مدیریت اندروید با Moborobo


نحوه متصل کردن اندروید به Moborobo

دو روش برای متصل کردن تلفن   Moborobo  وجود دارد .می توانید تلفن خود را از طریق کابل USB یا اتصال وای فای و بدون کابل متصل کنید .

اتصال از طریق کابل USB

اتصال تلفن از طریق کابل USB بهترین و ساده ترین راه برای اتصال گوشی اندروید به Moborobo می باشد. هنگامی که تلفن خود را وصل می کنید Moborobo به صورت خودکار درایورهای USB را برای تلفن شما نصب می‌کند . پس از نصب درایورهای مناسب اکنون می توانید داده ها و فایل های خود را با آن مدیریت و تنظیم کنید.
نکته دیگر این است که می‌توانید باطری موبایل را هنگام مدیریت داده ها برای تلفن همراه خود شارژ کنید.

اتصال از طریق وای فای

برای اتصال تلفن خود به Moborobo بدون استفاده از کابل USB به یک تلفن روت شده و اتصال وای فای فعال نیاز دارید .
هنگامی که تلفن روت شده خود را از طریق کابل usb متصل می کنید Moborobo درایوهای usb و Moborobo Daemon تلفن  را نصب می کند .  می‌توانید از ابزار Moborobo Daemon برای تولید یک کد معتبر منحصر به فرد استفاده کنید و برای اتصال تلفن از طریق وای فای از این کد استفاده کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که رایانه شخصی یا لپ تاپ شما از همان اتصال وای فای تلفن همراه خود استفاده می کند .
از آن‌جایی که همگام سازی از راه دور انجام می‌شود این روش شارژ  باتری باتری بیشتری مصرف می کند اما می توانید این امتیاز را توسط همگام سازی داده های خود بدون کابل دریافت کنید.
اطمینان حاصل کنید که ابزار Superuser دسترسی شما به Moborobo Daemon را با موفقیت متصل می کند .
پس از اتصال تلفن شما با Moborobo ، به صفحه اصلی نرم افزار هدایت می شوید. در اینجا می توانید اطلاعات مربوط به دستگاه خود مانند مدل تلفن ، نسخه سیستم عامل ، ذخیره تلفن در دسترس و میزان باتری را مشاهده کنید . در سمت چپ نیز می توانید گوشی و صفحه نمایش خود را روی تلفن همراه خود مشاهده کنید .

 می توانید  مخاطبین ، پیام ها ، برنامه ها  ، تصاویر، موسیقی و فیلم های خود را نیز پیدا کنید . Moborobo دارای یک فایل منیجر است که به شما این امکان را می دهد تا تمام داده ها و فایل های ذخیره شده در تلفن خود را مشاهده و مدیریت کنید .
برخی از محبوب ترین ویژگی های این نرم افزار شامل موارد زیر می باشند.

1. انتقال مخاطبین به اندروید و از اندروید به موبوروبو

اگر به تازگی سیستم عامل تلفن همراه خود را از iOS به اندروید تغییر داده اید و نمی دانید چگونه مخاطبین خود را از iOS به اندروید انتقال دهید ، ابزار موبوروبو می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.
با چند کلیک تمام مخاطبین شما به دستگاه جدید منتقل می شوند و اگر قصد بازگشت به سیستم عامل iOS را دارید می توانید از همان ابزار استفاده کنید تا دوباره مخاطبین خود را در دستگاه قدیمی خود کپی کنید .
با استفاده از این ابزار شما می توانید بسیار آسان تر و سریع تر از انجام دستی مخاطبین خود را انتقال دهید .

2. تهیه نسخه پشتیبان از داده های دستگاه

برای مدیریت اندروید توسط Moborobo مهم نیست که تلفن شما چقدر امن باشد ، باید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید که در رایانه شخصی ذخیره می شود . در صورت خراب شدن تلفن ، می توانید به راحتی از نسخه پشتیبانی که تهیه کرده اید استفاده کنید و تمام داده های خود را در دستگاه خود برگردانید.
با موبوروبو می توانید با چند کلیک نسخه پشتیبان از دستگاه خود ایجاد کرده و آنها را روی رایانه خود ذخیره کنید، سپس می توانید با استفاده از برنامه هایی که فکر می کنید داده های شما را پاک می کند آزمایش کنید .
اگر اتفاقات غیر منتظره ای رخ داد “بازگرداندن” را زده و تمام داده ها و تنظیمات خود را پس بگیرید.

3 مدیریت فایل‌های رسانه‌ای

ساماندهی فایل های رسانه ای، همیشه ایده خوبی است . بنابراین به طور مثال دفعه بعد که می خواهید موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید می توانید به راحتی آن را پیدا کنید. Moborobo دارای برگه هایی برای انواع مختلف فایل های چند رسانه ای است که در دستگاه خود دارید . به عنوان مثال با رفتن به برگه “تصویر” تمام تصاویر را در دستگاه خود پیدا کنید .
به همین ترتیب می‌توانید کارهای ساده دیگری را نیز با کلیک کردن بر روی دکمه های مناسب انجام دهید . موبوروبو از همچنین کشیدن و رها کردن نیز پشتیبانی می کند . بنابراین می توانید به سادگی فایل های جدید را با کشیدن آنها از رایانه شخصی خود و رها کردن آنها در ابزار به کتابخانه اضافه کنید .

4. ارسال پیام کوتاه  از رایانه شخصی شما

تایپ کردن پیام ها به ویژه پیام های طولانی روی صفحه لمسی که مستعد بروز غلط های املایی و اشتباهات دیگر می باشد ، بسیار دشوار است . MoboRobo این امکان را می دهد تا پیام های خود از رایانه شخصی  ارسال و به آنها پاسخ دهید . به این ترتیب می توانید از صفحه کلید رایانه  برای تایپ پیام استفاده کنید سپس دکمه send را بزنید و آن را برای گیرنده مورد نظر ارسال کنید .

5. گرفتن یک عکس از صفحه و مدیر برنامه

در صورت نیاز به گرفتن عکس از دستگاه خود می توانید به سادگی از ابزار موبوروبو استفاده کنید.
گزینه inbuilt به شما امکان می‌دهد تا قسمتی از دستگاه خود را ضبط کرده و آن را به عنوان یک فایل تصویری در دستگاه خود ذخیره کنید و سپس می توانید آن را با دوستان خود به اشتراک گذاشته یا فقط آن را در دستگاه خود ذخیره کنید .
مدیر برنامه به شما امکان نصب و حذف برنامه ها از دستگاه را درست از طریق رایانه شخصی خود می دهد . اگر تعدادی برنامه روی دستگاه شما نصب شده است و می خواهید آنها را با استفاده از رایانه شخصی خود حذف کنید می توانید از موبوروبو استفاده کنید .

6. انتقال برنامه ها و فایل های رسانه ای بین اندروید و رایانه

موبوروبو یک مدیر مفید اندرویدی برای انتقال برنامه ها از اندروید به رایانه و از رایانه به اندروید می باشد . علاوه براین ، در صورت پر شدن فضای تلفن اندروید می توانید برنامه ها را به کارت SD روی رایانه منتقل کنید.
علاوه بر برنامه ها موبوروبو این امکان را می دهد تا موسیقی ، عکس ، فیلم و فایل های رسانه های بیشتری را بین اندروید و رایانه انتقال دهید.
وقتی صحبت از موسیقی می شود باید بدانید که شما می توانید آهنگ های اندرویدی را که دوست ندارید حذف کنید یا آهنگ مورد علاقه خود را به عنوان آهنگ زنگ تنظیم کنید .
عکس هایی را که بر روی تلفن اندرویدی خود دوست دارید می توانید بدون فشردن هیچ گونه کلیدی و تنها با یک کلیک روی تلفن اندروید خود آن را به عنوان تصویر زمینه انتخاب کنید.

7. تمیز کردن اندروید توسط Moborobo

ابزار موبوروبو به شما این امکان را می دهد تا تلفن اندرویدی خود را تمیز کنید . با استفاده از آن می توانید هر از گاهی تلفن اندروید خود را مرتب نموده و دیگر نیازی به نگرانی نیست که فایل های APK یا فایل های بزرگتر در اندروید حافظه شما را اشغال می کند و دستگاه اندروید شما را کند می کنند .
منبع : maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا