9 ویروس اندرویدی خطرناک و نحوه حذف آنها از گوشی

ویروس ها هر جا که باشند اغلب مضر و مخربند و اندروید نیز ، یکی از سیستم عامل های حساس به ویروس های اندرویدی می باشد که در طی چند سال گذشته مرتبا مورد هجوم ویروس ها بود است  . از نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم گرفته تا پاپ اپ و سرقت اطلاعات شخصی مشکلاتی بوده است که کاربران اندرویدی با آن دست و پنجه نرم کرده اند .
در این مقاله از مجله روزنو به معرفی و بررسی خطرناک ترین ویروس های اندرویدی و همچنین اطلاعات اضافی در مورد کارهایی که می‌توانید برای خلاص شدن از شر این بدافزارها انجام دهید ، پرداخته ایم تا شما را در برطرف کردن مشکلات به وجود آمده در تلفن های همراهتان یاری کنیم .

معرفی ویروس های اندرویدی و نحوه خلاص شدن از شر این بدافزارها

ویروس های اندرویدی
ویروس های اندرویدی

1. Schedun

Schedune نوعی بدافزار و ویروس اندرویدی شناخته شده است که در اواخر سال 2015  شناسایی شده است. این بد افزار می‌تواند به طور خود کار دستگاه شما را روت نموده و آن را در معرض جریان تبلیغات قرار دهد . این بدافزار در گذشته در تعدادی از دستگاه های تلفن همراه چینی به صورت از قبل نصب شده بودند .
حذف کامل این ویروس دشوار است و شامل تنظیم مجدد دستگاه تلفن همراه می باشد . بسته به مدل و سیستم‌ عامل خود که برای بسیاری از کاربران دشوار است باید دستگاه خود را  روت کرده و آن را از بین ببرید .

2. Godless

این ویروس را می توان در برنامه های ‏پلی استور یافت . این بدان معنی است که این ویروس بسیار خطرناک می باشد. حتی اگر شما قوانین را رعایت کنید و مراقب باشید که تلفن تان آلوده نشود ، باز هم این احتمال وجود دارد که این ویروس دستگاه شما را آلوده کند.
ویروس Godless هنگامی که صفحه نمایش گوشی خاموش می شود دستگاه را روت می کند ، بنابراین احتمالاً راهی نخواهید داشت زیرا بی سر و صدا دستگاه شما را آلوده می کند.
این ویروس یک خانواده بدافزار است . به این معنی که انواع مختلفی از ویروس ها در آن وجود دارد و آن را می توان در دستگاه های دارای اندروید نسخه 5.1 و پایین تر مشاهده نمود .

3. Cloned & copied apps

برنامه های محبوب همیشه هدفی آسان برای هکرها و کلاهبرداران می‌باشند و کلون ها راهی برای دریافت فایل از به دستگاه شما هستند . بهترین کار این است که یک برنامه را مستقیم از منبع صحیح آن دانلود کنید.
یک برنامه راهنما برای Pokemon Go بیش از 500000 دستگاه را آلوده کرده است و کاربران ناخواسته به آنها اجازه دسترسی به اطلاعات خود را داده اند. این مسئله در صورت عدم دقت ممکن است برای شما نیز اتفاق بیفتد . هوشیار بودن دشوار است ، اما محدود کردن میزان برنامه هایی که دانلود می کنید به شما کمک خواهد کرد که درگیر این ویروس نشوید .

4. Hummingbad

ویروس Hummingbad در ژوئیه سال 2016 ایجاد شده است . این بد افزار می تواند اطلاعات کاربر را دزدیده و برنامه های خود را بدون اجازه کاربر بارگیری کند .
شرکت امنیت سایبری Check point ادعا می کند که این ویروس به بیش از دو میلیون دستگاه جهان گسترش یافته است و با مراجعه به سایت مشکوک در مرورگر،  تلفن را با شروع بارگیری آلوده می کند . برای خلاص شدن از شر این ویروس تنظیم مجدد کارخانه در دستگاه تلفن همراه ممکن است مفید باشد ، اگر چه گاهی اوقات می تواند در دستگاه تعبیه شده باشد . همچنین شاید لازم باشد تلفن همراه جدیدی تهیه کنید و یا سعی کنید که دستگاه خود را روت کنید.

5. Gunpoder

این ویروس یکی از ویروس های اندرویدی می باشد که از طریق شبیه سازهای شخص ثالث برای کنسول های نینتندو که خارج از پلی استور قرار دارد، نصب شده است .
شبیه سازی همیشه یک منطقه خاکستری است اما هیچ دلیلی برای هک کردن افرادی که عاشق بازی های قدیمی تر هستند ، وجود ندارد . برای ایمن ماندن از شر این ویروس قبل از بارگیری یک فایل APK از اینترنت آن را کاملا بررسی کنید .
شبیه ساز ها در قیمت های مختلف در پلی استور وجود دارند، گاهی اوقات برای آرامش بیشتر به جای دانلود رایگان و ویروسی شدن دستگاه برای برنامه مورد علاقه تان بهتر است هزینه کنید .

6. DroidSnake Type A

این ویروس یکی از خطرناک ترین ویروس هایی است که در دستگاه اندرویدی وجود دارد . این بد افزار به عنوان بازی معروف به Tap Snake ظاهر می شود، اما هنگامی که کاربر روی آن کلیک می کند باعث می شود که مختصات جی پی اس را به هکر وارد کرده و در سکوت روی پس زمینه کار می کند . سپس چندین برنامه را نصب می‌کند که بعداً برای انتقال اطلاعات حساس استفاده می شود .
از آنجایی که این برنامه در پس زمینه کار می کند ، می توان آن را به راحتی مشاهده نمود . بنابراین شما باید به دنبال فرایند پس زمینه باشید و سپس آن را حذف کنید .
برنامه های امنیتی به حذف ویروس DroidSnake Type A کمک نمی کنند .

7. Geinimi

Geinimi یا اندروید Geinimi یکی از ویروس های اندرویدی رایج است که توسط هکرها برای هک کردن دستگاه های اندرویدی استفاده می شود .
این ویروس خود را به عنوان یک برنامه بازی معرفی می کند و پس از نصب،  داده ها را از تلفن هوشمند جمع‌آوری می‌کند .
بهترین راه برای خلاص شدن از شر این ویروس بررسی روند اجرای آن می باشد . اگر فرایند معروف به اندروید. Geinimi را پیدا کردید باید در اسرع وقت آن را متوقف نموده و حذف کنید .

8. Zeahache

این ویروس اغلب به عنوان یک برنامه روت کردن استفاده می شود . این برنامه ادعا می‌کند که می‌تواند مجوزهای کاربر را در تلفن هوشمند بهبود بخشد ، با این حال این ویروس می تواند چندین درب پشتی را روی دستگاه باز کند که به سرقت داده ها ختم می شود . بنابراین ، این یکی از خطرناک ترین ویروس هایی است که تا کنون برای دستگاه اندرویدی منظور شده است.

9. DroidDream

طبق اعلام شرکت امنیتی Symantec ، Android.DroidDream از سال 2011 تقریباً 200،000 تلفن هوشمند آندروید را آلوده کرده است.
این ویروس به عنوان یک برنامه روت کننده عمل می کند ، اما برخی از برنامه های بدافزار را نصب می کند که به منظور انتقال اطلاعات حساس از دستگاه است.
برنامه های آنتی ویروس استاندارد موجود برای یک سیستم عامل اندرویدی می توانند DroidDream را شناسایی کنند ، اما فقط مؤثرترین آنها می توانند آن را حذف کنند.
بنابراین ، برای خلاص شدن از شر Droid Dream باید از یک برنامه امنیتی مطمئن و قدرتمند استفاده کنید.
منابع : techviral , maketecheasier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا