نقاشی را در آموزشگاه نقاشی سعید بیاموزید

در میان مشغله های زندگی ماشینی ، آرامش ، گمشده است که هر کسی به طریقی آن را جستجو میکند . هنر همیشه یک راه نزدیک و مطمئن برای پرورش استعدادها و سلامت روح بوده است . امروز آموزشگاه نقاشی سعید را به شما معرفی میکنیم . جایی که فقط کافیست به آن وارد شوید تا تابلوهای بی زبان ، به هزار زبان شما را به هیجان بیاورند و دقایقی را در آرامش بگذرانید . آموزشگاه طراحی و نقاشی سعید طی 18 سال فعالیت در نمایشگاه های مختلفی حضور داشته و صدها هنرمند موفق و خوش ذوق را تربیت کرده است . با مدیر و مدرس آموزشگاه جناب آقای داوند به گفتگو می نشینیم .

چرا  والدین باید به هنرآموزی فرزندان خود اهمیت بدهند ؟

هنر در هر زمینه و رشته اى که کماکان چهارچوب ناب بودن خویش را حفظ کرده،براى والدین و افراد بالغ در هر نسل و هر جامعه نتایج بسیار خوبى در پى دارد که از همه مهمتر تعدیل زندگى در این عصر ماشین و تکنولژیست،بصورت عامیانه تر،یادگیرى هنر در هر طبقه ى اجتماعى باعث حفظ و استحکام،بخش عاطفى و بلوغ معنوى در روابط انسانها ودر واقع به هم نزدیک ساختن انهاست.

نقش هنر در موفقیتهاى فردى و اجتماعى هنرجو چیست؟

مهمترین نقش هنر،همگرایى و خلوت هر فردى با درون خود و در نهایت سوق دادن انسانها به گرایشات معنوى و براى مدتى به دور از دنیاى مادى یا روزمرگى ست و بالتبع سبب تقویت تمایلات نوع دوستى و بوجود امدن اجتماعات همگرا و مستحکمتر از لحاظ روابط اجتماعى ست.

آموزش و یادگیری هنر چه تأثیری در موفقیت تحصیلی دانش آموزان دارد؟

نفس هنر باعث بالا رفتن دقت و توانایی های دیداری ، وسعت اندیشه و ارتقاء سطح درک امور پیرامون و ارتباطی عمیق تر با جهان هستی هر فردی می شود.
علاوه بر این، هنر طراحی و نقاشی در بسیاری از رشته های تحصیلی مانند معماری – دکوراسیون داخلی – گرافیک – طراحی لباس و طراحی صنعتی و بسیاری رشته های دیگر به طور آشکار قابل لمس است که بنده در طول مدت ۱۶ سال سابقه ی تدریس هنرجویان بسیاری را در رشته های نامبرده  پرورش و سطح کیفى در تخصص مورد نظرشان را افزایش داده ام.

آموزشگاه نقاشی سعید
آموزشگاه نقاشی سعید

چه فرصتهاى شغلى براى هنرجویان طراحی و نقاشی وجود دارد ؟

بسیارى از هنرجویان پرتلاش و پیگیر،بعداز کسب مهارتهاى لازم در زمینه ى طراحى و نقاشى اقدام به اخذ مدارک معتبر مربیگرى و گواهى هاى مهارت در این زمینه و در نتیجه اشتغال در آموزشگاه هاى هنرى و حتى اخذ مجوز از اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامى کرج وتاسیس آموزشگاه آزاد هنرهاى تجسمى نمودند.

بهترین راه براى یادگیری نقاشی چیست؟

هنر طراحی و نقاشی مانند هر هنر دیگری نیاز به علاقه و پشتکار و حس هنردوستی و مهمتر از همه یک مربی و مدرس خوب دارد. البته پیگیری و تمرین مداوم هنرجو در مباحث آموزشی در منزل و خارج از محیط کلاس و اکتفا نکردن به آموزه های مربی و مدرس نیز از عوامل مؤثر در امر یادگیری ست.
هرچند بعضی مواقع عدم دسترسی به یک استاد خوب و امکانات کافی برای یادگیری در آموزشگاه ها باعث می شود که فرد مجبور به تهیه ی کتابهای آموزشی مختص به گرایش موردنظر گردد که صد البته این روش اصلا قابل مقایسه با آموزش توسط استاد نیست و بازدهی کافی نخواهد داشت.

مدت زمان لازم برای یادگیری نقاشی و رسیدن به سطح کیفی بالا در آن چقدر است؟

مدت زمان لازم برای رسیدن به سطح کیفی بالا در رشته ی نقاشی یا هر رشته ی دیگری از هنر در وهله ی اول بستگی به پشتکار و پیگیری و حضور مداوم هنرجو و همچنین شرایط کاری و تحصیلی و زمانی آنها و در وهله ی بعد تجربه و دانش کافی مدرس در انتقال منظم و زمان بندی شده آموزه های هنر مربوطه دارد.( ولی با توجه به ۱۶ سال آموزش و تجربه کارى در آموزش نقاشی به این نتیجه رسیدم که نقاشی هیچ خط و مرز پایانی ندارد و به عبارتی یادگیری در این رشته که تخصص بنده ست هیچ نقطه پایانی ندارد و امکان بهتر و بهتر شدن همیشه در این شاخه وجود دارد.

شاخصهاى انتخاب یک آموزشگاه نقاشی خوب و با کیفیت کدام است؟

براى انتخاب یک آموزشگاه نقاشی خوب،شاخصهاى متعددى وجود دارد که با توجه به اولویت انتخاب هر فردى تعریف مى شود.

به نظر من در وهله ى اول نحوه ى برخورد مدرس و مربى با هنرجو و توانایى انتقال اطلاعات مربوط به رشته ى مورد نظر در هر شاخه از هنر به هنرجویان مى باشد.در وهله ى دوم،احساس امنیت هنرجو در مکان یادگیرى به منظور رسیدن به کیفیت مطلوب در زمینه ى یادگیرى هنر مورد نظر است.

وسایل و ابزار لازم برای شرکت در کلاس ها چیست و از کجا قابل تهیه است؟

ابزار لازم برای نقاشی بستگی به نوع تکنیک و سطح توانمندی هنرجو دارد به طور مثال برای یک هنرجوی آماتور یک مداد طراحی و چند کاغذ معمولی کافی ست ولی برای هنرجوی در سطح حرفه ای بسته به نوع تکنیک نیاز به وسایل و لوازم تخصصی تر و حرفه ای تراست و ضمنا به هر هنرجو حین ثبت نام در هر سطح آموزش و یادگیری لیست لوازم موردنیاز تکنیک موردنظر ارائه می گردد.

در آموزشگاه طراحی و نقاشی سعید هنرجویان در چه مقطع سنی می توانند برای آموزش مراجعه کنند؟

تجربه ثابت کرده که افراد از سن خیلی پایین ( ۵ سالگی) توانایی یادگیری و درک هنر نقاشی را دارند ولی بهترین میانگین سنی از ۹ سالگی تا ۳۰ سالگی است. لازم به ذکر است که در دوره هایی میانگین سنی بالای ۴۰ سال نیز راندمان مناسبی در درک مفاهیم هنر و نقاشی داشته است .

چه تکنیک های نقاشی در آموزشگاه طراحی و نقاشی سعید ، آموزش داده می شود؟

در آموزشگاه طراحى و نقاشی سعید از طراحی اولیه ( عمومی ) تا انواع تکنیک های رنگ مانند: رنگ روغن – مداد رنگی _ پاستل گچی _ پاستل مدادی _ آبرنگ _ اکرلیک و تکنیک زغال ( سیاه قلم ) و انواع سبک های نقاشی بنا به درخواست هنرجو تدریس می گردد. حتی در مواردی در زمینه ی طراحی اتومبیل ، طراحی صنعتی ، طراحی لباس ، اسکیس و راندو نیز از هنرجویان ثبت نام می شود.

شرایط ثبت نام و شرکت در کلاس ها و تعداد جلسات به چه صورت است؟

در آموزشگاه طراحی و نقاشی سعید کلاس ها در دو شیفت صبح و عصر تشکیل میگردد. شیفت صبح در دو نوبت و شیفت عصر نیز دو دو نوبت برگزار می شود. البته برای هنرجویانی که به خاطر شغل، تحصیل و . محدودیت زمانی دارند نیز به راحتی زمان مناسب کلاس هماهنگ خواهد شد.
ثبت نام هم بصورت دوره های یکماهه و سه است و به هنرجویانی که در کلاس های ۳ ماهه ثبت نام می کنند تخفیف مناست داده می شود.

بیشترین تقاضا براى کدام یک از گرایش های نقاشی وجود دارد؟

طراحى عمومى،،طراحى چهره،،سیاه قلم بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده است .

چه توصیه هایی به علاقه مندان هنر نقاشی دارید؟

هنر طراحی و نقاشی مانند تمام هنرهای دیگر شبیه دریایی پر از منظره های شگرف و اعجاب انگیز است چنانچه هرچه بیشتر در این دریای مملو از شگفتی جلو می رویم و عمیق تر می نگریم زیبایی های بیشتری می بینیم و طبق غریزه ی کنجکاوی نیاز داریم به بهتر و بیشتر دیدن و فهمیدن … بنابراین توصیه ی من به علاقه مندان هنر طراحی و نقاشی ، یادگیری اصولی و خوب مسائل پایه ای این هنر و سپس پیدا کردن مسیر و تکنیک و سبک مورد علاقه شان می باشد و اینکه بدانند هنر طراحی و نقاشی هیچ محدودیت مرزی ندارد پس نباید به پیشرفت های مقطعی خود بسنده کنند و باید با دید بازتر، ابتکار و خلاقیت بیشتر به سمت افق روشن پیش رو گام برداشت.

پای صحبت هنرجویان طراحی و نقاشی  :

در پایان  از تعدادی از هنرجویان خواستیم دلایل انتخاب آموزشگاه نقاشی سعید را برایمان بیان کنند :
خانم درویش که بیش از یک سال سابقه ى حضور در کلاسهاى طراحى و نقاشى حضور دارد ، توانایى بالاى استاد در انتقال روشها و تکنیک هاى طراحى و نقاشى؛فضاى مناسب و دوستانه و امکانات آموزشگاه براى یادگیرى هرچه بهتر را مهمترین دلایل انتخاب خود میداند .
خانم نبى زاده ، سه ماه سابقه ى حضور در کلاس طراحى را دارد : آشنایى قبلى از طریق اینترنت و بازدید از آموزشگاه آثار استاد و دلسوزى و پیگیرى ایشان در انتقال مفاهیم تئورى و عملى
خانم حائرى ، بیش از شش ماه سابقه ى حضور در کلاسهاى طراحى و نقاشى را دارد : وجدان کارى،توانایى و تسلط استاد روى مباحث تئورى و عملى آموزشى و نیز موقعیت منطقه اى آموزشگاه و دسترسى آسان براى حضور در کلاسها…
خانم سرناز(هنرجوى تازه وارد): کیفیت کار آموزش استاد و نزدیکى منزل به مکان آموزشگاه طراحى نقاشى سعید .

همشهریان عزیز کرجی می توانند برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه طراحی و نقاشی سعید در ارتباط باشند:
آدرس : کرج – فلکه اول گوهر دشت – ابتدای خ مطهری –  ساختمان الماس – طبقه دوم – واحد ۵
تلفن : ۳۴۲۰۶۷۵۶ – ۰۹۱۲۶۶۲۹۷۷۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا