تهیه غذای خانگی شغلی پرطرفدار و زود بازده

تهیه غذای خانگی از جمله مشاغل خانگی پر طرفدار محسوب می شود. اگر به فکر کسب و کاری با سرمایه کم برای کمک به هزینه های زندگیتان هستید و از اقبال خوب محل زندگیتان به مراکز تجاری و اداری نزدیک است بدانید عده زیادی بیزار و دلزده از انواع فست و فود و غذاهای زیان آور و چاق کننده منتظر غذای سالم خانگی هستند . پیشنهاد میکنیم این مطلب را بخوانید و با کمک یه مشاور ، با راه اندازی آن برای خوب کسب و کاری خوشمزه و سالم و پر درآمد راه بیندازید .

برای راه اندازی تهیه غذای خانگی از کجا شروع کنیم؟

اگر مغازه از خودتان است و می‌خواهید از مشتریانتان همان‌جا پذیرایی کنید. باید آن را تجهیز کنید. اگر می‌خواهید غذا را همان جا تولید کنید، نیاز به یک آشپزخانه با تجهیزات کامل دارید. اما بهتر است بدانید بیشتر کسانی که وارد این کار شدند غذاهایشان را در محل دیگری مانند خانه به صورت نیم‌پز و حتی کاملا پخته تولید می‌کنند و فقط در محل کارشان آن را گرم می‌کنند. پس داشتن یک فر و یک یخچال که آن را شرکت‌های نوشابه‌سازی به شما به صورت رایگان خواهند داد، کافیست. اما اگر می‌خواهید فقط در حد یک «تحویل غذای ساده» عمل کنید و تنها غذا را به دست مشتریانتان برسانید آشپزخانه خانه خودتان برای شروع کار کافیست و بهتر است به فکر بسته بندی محصولاتتان باشید. بسته بندی‌های جذاب تر مشتریان بیشتری هم با خود می‌آورند. اما بهتر است کم کم در حیاط خلوت، پارکینگ و یا حیاط بساط تازه‌ای به پا کنید.
حداقل متراژ تهیه غذا در شروع کار همان آشپزخانه خانه تان است ولی در مرحله بعد با مراجعه به اتحادیه مربوطه می توانید اطلاعات لازم را از نحوه صدور مجوز آشپزخانه و کترینگ دریافت کنید .

برای کسب و کار تهیه غذای خانگی به چند نفر نیاز است ؟

 یک تهبه غذای خانگی در کمترین حالت به دو نفر نیاز دارد. یک نفر که کار تولید غذا را انجام دهد و شخص دیگری که غذا را به دست مشتری برساند. اگر می‌خواهید تحویل هم داشته باشید باید به فکر یک پیک موتوری هم باشید. حواستان باشد هرچه حجم کار را بالا ببرید افراد بیشتری را لازم دارید. به‌طور معمول ۵ نوع غذا از یک آشپز بر می‌آید و به همین نسبت باید آشپز اضافه کنید.

تهبه غذای خانگی
تهبه غذای خانگی

کسب و کار تهیه غذای خانگی چقدر سرمایه لازم دارد ؟

برای تجهیز محل پذیرایی از مشتریان در مغازه، حداقل ۴ میلیون تومان باید خرج ام‌دی‌اف کاری و تجهیز میز و صندلی هایتان بکنید. اگر غذاها را می خواهید به شکل بسته های یکبار مصرف عرضه کنید هر پک غذایی حدود ۸۰۰ تومان هزینه دارد. اما اگر می‌خواهید در محل کسب غذاها را به صورت ظروف آرکوپال و یا چینی عرضه کنید. بسته به جنس از ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزارتومان خرج دارید.  مایکروفر و یا گاز برای گرم‌کردن غذا، هرکدام بسته به جنس و کیفیتشان بین ۷۰۰ تا یک و نیم میلیون تومان قیمت دارند. هرچه تعداد و نوع غذای شما بالاتر برود، طبیعتا خرج مواد غذایی شما نیز بیشتر می‌شود. اما به طور متوسط روزانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتومان خرج موادغذایی می‌کنید. اگر مغازه برای خودتان نیست هم که بسته به موقعیت و بزرگی آن اجاره‌بها را باید در کار در نظر بگیرید.

چه غذاهای خانگی در بازار متقاضیان بیشتری دارند ؟

به طور معمول در تهبه غذای خانگی و بسته بندی شده، کشک بادمجان، میرزا قاسمی، کتلت، کوکوی سیب‌زمینی، کوکو‌سبزی، کوفته، دلمه است. غذاهای خورشتی کمتر در این قسمت قرار می گیرند اما همچنان طرفداران خودشان را دارند. می‌توانید از چند چاشنی متنوع مانند سالاد، ترشی، ماست و سبزی‌خوردن با قیمت مناسب نیز برای جذاب‌تر‌شدن منو استفاده کنید.

چه تعداد غذا برای روزهای اول در تهیه غذای خانگی کافی است ؟

هرچه دور ریز غذاهایتان کمتر باشد. به نفع شماست. پس بدانید روز اول کسی شما را نمی‌شناسد پس باید با تعداد غذاهای کمتری شروع کنید و آرام آرام کار را گسترش بدهید. اگر مغازه دارید تعداد مشتریان شما روز اول بیشتر است و سرعت اضافه‌شدن آنها سریع‌تر اتفاق می‌افتد. پس به نظر می‌رسد روزی ۳۰ تا ۵۰ غذا برای روزهای اول منطقی‌تر به نظر برسد. غذاها باید از شب قبل آماده و یا حتی نیم‌پز شوند تا روز بعد روند تولید سریع‌تر و بی‌دردسرتر انجام شود. کیفیت را فراموش نکنید حتی اگر سود کمتری ببرید و یا مجبور شوید کمی قیمت را بالاتر ببرید.

غذاها را چطور قیمت گذاری کنیم ؟

همه ما دوست داریم غذای خوب بخوریم. پس نباید به بهانه پایین نگه داشتن قیمت، کیفیت را فدا کنید. اما به این بهانه قیمت را بیش از حد بالا نبرید بلکه بسیاری از کارمندان و دانشجویانی که مشتری شما می‌شوند قیمت شما را قبل از خرید لحاظ می‌کنند. پس اگر قیمتتان را بالا ببرید. حجم زیادی از مشتریان خود را از دست می‌دهید. قانون «سود کم برای فروش بیشتر» را در کارتان لحاظ کنید.

برای تهیه غذای خانگی خود یک اسم جذاب انتخاب کنید!

انتخاب اسم مناسب و جذاب برای هر برند تجاری یکی از عوامل مهم موفقیت آنهاست. گذاشتن نام فامیلی خیلی وقت است که از دور خارج شده است. اسمی که هیچ‌گاه از یاد مشتری نرود و بتواند به بقیه پیشنهاد بدهد، عامل بسیار مهمی در کار به حساب می‌آید. فراموش نکنید اسم باید روان و به خاطر سپردنش ساده باشد .

تبلیغات غذای خانگی ! از همه امکانات استفاده کنید

به این فکر کنید چه شرکت‌ها و اداره‌هایی در نزدیکی محل مورد نظر شما فعالیت می‌کنند و شما می توانید به آنها برای وعده ناهار کمک کنید. برای همین بهتر است تراکت همراه با لیست قیمت تهیه کنید و به دست کارمندانشان برسانید. می‌توانید تعدادی از برگه‌های تبلیغ را هم به سوپرمارکت‌های همان حوالی بفرستید تا هنگام خرید افراد به دستشان برسانند.
در فضای مجازی حضور فعال داشته باشید و کیفیت و سلیقه خود را در آشپزی تبلیغ کنید . به مجتمع های مسکونی بروید و تراکت های خود را تحویل داده و اشتراک بگیرید .

با غذاهای که فروش نرفته چه کنیم؟

بیشتر غذاها اگر بخواهند دوباره برای روز بعد به یخچال برگردند کیفیت‌شان را تا مقدار زیادی از دست می‌دهند. هیچ وقت غذای مانده به دست مشتری ندهید. چون او برای همیشه با شما خداحافظی می‌کند. بهتر است غذاهای مانده روز را به خانه ببرید و خودتان مصرف کنید. حتی می‌توانید آن ها را به دست نیازمندان برسانید. مطمئن باشید این کار خیر شما بی جواب نمی‌ماند

برای مشتریان خاطره خوب بسازید

مشتری شما بعد از خوردن غذای شما باید از آن لذت ببرد تا خودش و دیگران را دعوت به خرید غذای شما کند. پس سعی کنید در همان خرید اول برایش خاطره‌ساز باشید. آوردن به موقع غذا، بسته‌بندی جذاب و یا یک ابتکار و نوآوری که قبلا در جای دیگری ندیده است حتما او را دوباره به سمت شما خواهد کشید.

سود تهیه غذا چقدر است؟

سود تهیه غذا ، کاملا بستگی به قیمت و تعداد مشتریان شما دارد . در شروع کار ، با توجه به اینکه کار را بصورت خانگی انجام می دهید طبیعتا هزینه های مکان و نیرو را نخواهید داشت . بنابراین حاشیه سود هر پرس غذا بالاتر خواهد بود . حال فرض کنید روزی 50 پرس غذا با میانگین قیمت 10 هزار تومان بفروشید با احتساب 20 درصد سود ، ماهیانه 3 میلیون خواهد شد . طبیعی است که با خرید بهتر مواد اولیه ، قیمت تمام شده پایین امده و سود بالاتر می رود .
از طرفی وقتی کار را گسترش دهید و تعداد مشتریان بالاتر رود ، سود قابل توجهی خواهید داشت . به نقل و تایید چند نفر که آشپزخانه داشته و بصورت بیرون بر اقدام به تهیه و پخش غدا می کنند ، حدود 40 درصد از مبلغ هر فاکتور سود است .

پشتکار و استمرار ضامن موفقیت است :

هیچ تهیه غذا و یا رستوران مشهوری روز اول را پرفروش و خارق‌العاده آغاز نکرده که شما بخواهید دومین نفر باشید. پس امیدتان را از دست ندهید و به تلاشتان برای بهبود کیفیت غذا و سرویس دهی ادامه دهید.
آنچه مسلم است هر کسب و کاری در آغاز با مشکلات پیش بینی نشده و زیادی روبرو می شود . این مشکلات مختص به شما و شغلتان نیست برای همه همینطور است . پس با قدرت بر مشکلات ، پیروز شود.

کسب و کار خود را رسمی کنید

اگرچه برای شروع و کسب تجربه میتوان از همان آشپرخانه کوچک خانه ، آغاز کنید ، با پیشرفت کار بهتر است مکان مناسبی را که شرایط بهداشتی لازم را داشته ، تهیه کنید و کسب و کار خود را با اخذ مجوز ، توسعه دهید .
حتما در محل و منطقه ، آشپزخانه های بزرگ و خوشنامی را می شناسید که با داشتان تعداد زیادی پرسنل، علاوه بر اشتغال زایی ، درامد خوبی نیز دارند .

منبع: مهر

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر، آیا برای این کار نیاز به کسب مجوز هم هست؟ قراره غذا در منزل پخته شه و تحویل مشتری بشه

    1. سلام . در شروع کار میتونید غذاها را در اشپزخانه محل زندگی تهیه کنید و در اینصورت نیازی به مجوز نیست ولی چنانچه کار در مغازه و آشپزخانه انجام بشه طبیعتا نیاز به اخذ مجوز خواهید داشت .
      بسیاری از افراد ابتدا در تعداد کم از منزل شروع میکنند و در مراحل بعد کسب و کار خود را توسعه می دهند.

    1. اگر تهران هستید شرکتی هست که قرارداد می بندید و اون غذاها را توزیع میکنه اگر شهرستان هستید اطلاعات خوبی در متن هست با دقت بخونید ، تحقیق کنید و بعد انجام بدید . هر کاری در شروع مشکلاتی داره ولی به تدریج مشکلات حل میشه و مثل خیلی ها میتونید موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا