چرا دبیرستان فرخنده از بهترین مدارس دخترانه کرج است؟

تا بحال به این فکر کرده اید بهترین دبیرستان دخترانه کرج ، کجاست ؟ وقتی صحبت از دبیرستان در کرج باشد سرکار خانم غنی و دبیرستان دخترانه فرخنده چهره شناخته شده ای است . دبیرستانی که عصاره بیش از ۴۰ سال خدمت در نظام آموزشی کشور است و هزاران فارغ التحصیل داشته است که امروز در اقصی نقاط کشور مدیون زحمات معلمان خود هستند . گفتگوی کوتاهی داریم با سرکار خانم غنی که مدیر و موسس دبیرستان دخترانه فرخنده .

دبیرستان دخترانه فرخنده چگونه تاسیس شد ؟

بنده غنی هستم و از ۱۹ سالگی به امر آموزش مشغول شده و هم اکنون ۴۴ سال است سابقه و فعالیت آموزشی مدارس کرج دارم و در مقاطع مختلف کار کرده ام . ۱۷ سال در دبیرستان البرز به عنوان مشاور ، ۴ سال در سمت مدیریت و در نهایت از سال ۹۲ مدرسه ای در کرج ، بنام فرخنده تاسیس کردم .

دبیرستان فرخنده چگونه به موفقیت ، دست یافت؟

سابقه ای که در آموزش دارم این امکان را فراهم کرده که بتوان بهترین گروه های آموزشی و دبیران را شناسایی کنم و در مدرسه از این افراد توانمند استفاده نمایم . خروجی مدرسه هم در این سالها در سطح دبیرستان های کرج ، موئد این انتخاب است .
سال گذشته در مقطع پیش دانشگاهی قبولی ۱۰۰% برای ورود به دانشگاه های دولتی داشتیم پذیرفته شدگانی در دانشگاه های تهران ، صنعتی شریف ، علامه طباطبایی و …. داریم .
قبولی سال سوم در امتحانات نهایی نیز بسیار موفق عمل کرده ایم و سال گذشته از مجموع ۲۰ نفر ، ۱۸ نفر معدل بالای ۱۸ داشته اند و امسال۲۰ نفر معدل بالای ۱۸ داشته ایم که این موفقیت دانش آموزان باعث خوشحالی ما و والدین است و خستگی های چند ماهه ما را جبران میکنند.

دبیرستان فرخنده کرج
دبیرستان فرخنده کرج

نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزندان چیست ؟

فرزندان بزرگترین سرمایه والدین هستند . والدینی که با دقت و احساس مسئولیت برای انتخاب یک مدرسه خوب وقت و هزینه صرف می کنند و از نظر محیط سالم و کادر آموزشی مجرب خیالشان راحت است نباید به این اکتفا کنند ، بلکه باید شرایطی را هم در منزل ایجاد کنند .
فضای امن و دور از استرس خانه و دور نگهداشتن فرزندان از تنش های احتمالی زندگی و ایجاد شرایط آرام در منزل می تواند نقش مهمی در پیشرفت تحصیلی فرزندان داشته باشد .

والدین چگونه می توانند با معلمین و دبیرستان همکاری داشته باشند ؟

در مدرسه مشاوران مجربی داریم که از همان ابتدا برنامه های مختلف را دنبال میکنند به عنوان مثال دفاتری که به رویت والدین می رسد ، دعوت از اولیاء برای شناسایی و رفع مشکل دانش آموز، جلسات اولیاء و مربیان که از همینجا درخواست میکنم والدین این مساله را جدی گرفته و حتما در جلسات اولیاء و مربیان شرکت نمایند . پیگیری مداوم مشاور در هماهنگی کامل با اولیاء برای موفقیت مدرسه که همان موفقیت دانش آموزان است و خدمات مختلف مشاوره و آموزش که حسب نیاز اجرا میشود.

مهمترین ملاک انتخاب دبیرستان خوب در کرج چه باید باشد ؟

معروف است که هرکه طاووس خواهد ، جور هندوستان کشد. ممکن است در نگاه اول نزدیکی راه یا بعضی عوامل ظاهری برای انتخاب در نظر گرفته شود . ولی این ملاک ها هرگز نمی تواند جای معلمان دلسوز و با تجربه و با سابقه را در سیستم آموزشی بگیرد گاهی یک انتخاب درست سرنوشت فرزندانمان را متحول میکند .

والدین چگونه می توانند از تجربه و سایقه دبیران دبیرستان فرخنده اطمینان داشته باشند ؟

سعی ما همیشه انتخاب بهترین دبیران دبیرستان های کرج است و اسامی این عزیزان را در اول سال اعلام میکنیم . ولیکن خود دانش آموزان هم این روزها اساتید و دبیران برتر کرج را می شناسند و اولیاء به راحتی و با تحقیق می توانند دبیرستانی را انتخاب کنند که از یک کادر آموزشی شناخته شده و با سابقه برخوردار است .

تدبیر دبیرستان فرخنده برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان چیست؟

ما معتقدیم علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد . تک تک دانش آموزان در دبیرستان فرخنده مثل فرزندان خودمان هستند و چنانچه موردی غیر عادی در دانش آموزی مشاهده شود توسط مشاوران و پیگیری های ما و تعامل با اولیاء سعی در رفع آن می کنیم تا دانش آموز بتواند به نحو احسن مشکل پیش آمده را پشت سر بگذارد . بطور کلی ما در دبیرستان فرخنده تا بحال مشکل حادی در بین دانش آموزان نداشته ایم و این مساله برمی گردد به نظارت و پیگیری های ما و همکاری خوب والدین با مدرسه .

برای جبران یا تکمیل آموزش های مدرسه چه برنامه هایی دارید ؟

در وهله اول با توجه به اینکه دبیران دبیرستان فرخنده از بهترین های کرج هستند بچه ها معمولا به ندرت نیازی به آموزش های تقویتی خارج از دبیرستان دارند ، با وجود اینکه ما خودمان آموزشگاه هم داریم .
کلاسها از تابستان شروع می شود و در این مدت چنانچه مشخص شود دانش آموزان به کلاسهای تقویتی نیاز دارند برایشان برگزار می شود ما دراین کلاسها از بهترین دبیران کرج و تهران برای تدریس استفاده می کنیم.
نکته ای که لازم می دانم اینجا اضافه کنم در بسیاری از دبیرستان های کرج ، دانش آموزان ، خصوصا پیش دانشگاهی ، پس از ایام نوروز رها می شوند ولی ما ارتباط مدرسه با دانش آموز را حفظ می کنیم و بدون هزینه اضافی تا دهم تیرماه بچه ها تحث پوشش مشاوران و دبیران، آموزش های مختلف و کلاس های جمع بندی و رفع اشکال را می گذراند و همین مساله یکی از تمایزات ما از دبیرستان های کرج است .

آیا دبیرستان فرخنده از امکانات کافی آموزشی – رفاهی برخوردار است ؟

کلیه امکانات آموزشی – کلاسهای هوشمند – سرمایشی – گرماشی در مدرسه فراهم شده است . مسایل بهداشتی به بالاترین شکل رعایت شده و سعی کرده ایم محیط مدرسه از تنوع و نشاط لازم برای دانش آموزان برخوردار باشد.
ضمن تشکر از سرکار خانم غنی ، برای همه معلمین و دست اندرکاران تعلیم و تربیت آینده سازان کشور آرزوی سلامت و بهروزی داریم.

راههای ارتباط با دبیرستان فرخنده :
تلفن : ۴-۳۴۳۵۲۵۹۳ / ۳۴۳۱۰۸۹۰(۰۲۶)
وبسایت : farkhondemot2d.eduk3.ir
کانال تلگرام : Farkhondeh3@

مجله روزنو / باز نشر با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا