راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | ماشین لباسشویی، بخش مهمی از شستشوهای مدرن و یکی از ضروری ترین وسایل خانگی در خانه ها می باشد. خرید ماشین لباسشویی یک تصمیم بزرگ است، زیرا نه تنها ‏گران است، بلکه از لوازمی است که انرژی بالایی را مصرف میکند. در شرایطی که ماشین لباسشویی های اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و .. موجود می باشند چگونه میتوان ماشین لباسشویی مناسب را با توجه به نیازهای شستشوی خود پیدا نموده و خرید؟
در این مقاله از مجله روزنو به راهنمای خرید ماشین لباسشویی مجهز و متناسب با سبک زندگی آشنا می شوید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی متناسب با نیاز و بودجه خانواده

طول عمر ماشین لباسشویی چند سال است؟

می‌توانید انتظار داشته باشید که یک ماشین لباسشویی ۸ تا ۱۴ سال برای شما کار کند. ماشین لباسشویی اگر به درستی استفاده شود می تواند تا ۱۰ سال کارایی داشته باشد.
خرید ماشین لباسشویی بسته به مدل، ساخت و ویژگی های آن می تواند هزینه زیادی داشته باشد، اما میتوانید ماشین های لباسشویی بزرگی در بازار پیدا کنید، که به طیف وسیعی از بودجه قابل خرید است.
بسیاری از ویژگی‌های ماشین لباسشویی را می توان با نگاه کردن به مشخصات آن متوجه شد، اما بسیاری از ویژگی های دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد آنها تامل نمود که عبارتند از:

بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی
بهترین راهنمای خرید ماشین لباسشویی

1. به بهره وری و میزان مصرف انرژی توجه کنید

صرفه جویی انرژی در طول عمر هر دستگاه یک مسئله قابل توجه است. اکثر ماشین های لباسشویی و خشک کن ها در بازار ، واجد شرایط برچسب انرژی هستند. اما هزینه های ماشین لباسشویی را با توجه به کنسرسیوم انرژی( CEE) بررسی می کند. CEE نشان دهنده سطوح، بر اساس عامل انرژی اصلاح شده ماشین و عامل آب است. اولین و مهم‌ترین نکته در انتخاب و خرید لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. بدون توجه به این فاکتور‌ها هرگز اقدام به انتخاب نکنید. این دستگاه در هفته حدود یکی دو بار استفاده می‌شود. بهتر است قبل از خرید لباسشویی به پارامتر‌های اصلی توجه کنید.

2- ظرفیت لباسشویی

اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است و استفاده زیادی از ماشین لباسشویی دارید، بهتر است از ماشین لباسشویی های سایز بزرگ استفاده کنید، زیرا نسبت به سایز های کوچک تر به نظر کارآمد تر هستند و چرخه شستشو را به عنوان مدل های متعارف ارائه می دهند.
ظرفیت، به ظرف شستشوی داخلی اشاره دارد و در فوت مکعب اندازه گیری می شود. تعداد ظرفیت از حدود یک فوت مکعب تا شش فوت مکعب وجود دارد.
به عنوان مثال یک ماشین لباسشویی ۴/۵ فوت مکعبی متناسب با شستشوی ۲۵ الی ۳۰ حوله حمام( بسته به ضخامت و وزن حوله) است.
بنابراین با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباسهای قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید و حتما در موقع خرید لباسشویی به این نکته توجه کنید.

3- تناسب ابعاد لباسشویی با مکان نصب

چقدر فضا برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته اید؟
فضایی که ماشین لباسشویی را در آن قرار می دهید، باید به اندازه ای باشد که بتوانید راحت درب آن را به طور کامل باز و بست کنید.
بیشتر ماشین‌های لباسشویی عرض ۶۰ و ارتفاع ۸۵ سانتی متر دارند. پیش از خرید لباسشویی، فضای مناسب نصب آن را معین کنید.

4- میزان سر و صدای لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما در نزدیکی فپذیرایی یا اتاق خواب قرار دارد، می توانید از ماشین های لباسشویی که توجه دقیق به تکنولوژی تضعیف صدا دارند استفاده کنید. بسیاری از ماشین های لباسشویی برای فضاهای آرام طراحی شده‌اند.
هنگامی که شما نیازهای شستشوی خود را میدانید با توجه به نکات راهنمای خرید ماشین لباسشویی می توانید بهتر انتخاب کنید .

5- برنامه های متنوع شستشو

وجود برنامه‌های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست و شو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود. بعضی از دستگاههای جدید علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شستشو تنظیم کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید لباسشویی با این ویژگی ها خالی از لطف نیست.

۶- ماشین لباسشویی تک شیر یا دو شیر

در صورتی که محل قرار گیری ماشین لباسشویی به شیر آب گرم نزدیک باشد پیشنهاد می کنیم که دستگاههای دارای دو ورودی آب یا در اصطلاح دو شیر را خریداری نمایید. با این کار در صورتی که شستشوی لباسها در دمای بالاتر انجام شود مقداری از آب گرم از طریق شیر آب گرم تامین می شود و انرژی کمتری مصرف شده چرا که در غیر این صورت المنت دستگاه می بایستی دمای مطلوب آب را تامین کند. در موقع خرید لباسشویی توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست و شو به شما می‌دهد. شستشو با آب سرد، شستشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی موثر باشند.

۷- سرعت خشک کن

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می‌شود از دیگر مشخصه‌ها یک ماشین لباسشویی است. اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می‌دهید که آن‌ها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.
ماشین لباسشویی‌های ایرانی معمولا دور خشک کن ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰ و یا ۸۰۰ دارند. این مشخصه در ماشین لباسشویی‌های خارجی ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، یا ۱۶۰۰ است. البته این اعداد حداکثر سرعت را نشان می‌دهند دستگاهی که دور خشک کن ۱۲۰۰ دارد، هنگام خشک کردن لباس‌ها می‌تواند با سرعت‌های ۶۰۰، ۸۰۰، ۱۰۰۰ کارکند.

8- میزان مصرف آب در لباسشویی

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آن‌ها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آن‌ها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه ۳۳ درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس در هنگام خرید لباسشویی به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می‌شود.

۹- گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی

در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است پس شما میتوانید در هنگام خرید لباسشویی به این نکته توجه کنید.

وقت آن است که بدانید ماشین لباسشویی مناسب برای شما کدام است؟

بطور کلی لباسشویی ها به سه دسته تقسیم میشوند :
– ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل)
– ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)
– ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک

ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک

لباسشویی‌های تمام اتوماتیک معمولا با حداکثر ظرفیت ۵، ۶، ۷ و ۸ کیلوگرم ساخته می‌شوند . یک دستگاه کاملا اتوماتیک، تما چیزی را که می‌ خواهید، انجام میدهد و در ان تنها با فشردن یک دکمه برنامه ها و حالت های مختلف شستشو فعال می شود. این دستگاه همه چیز را به طور خودکار انجام می دهد، فقط کافیست آن را روشن کرده و برنامه خود را انتخاب کنید.
در مقایسه با ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک ، هزینه ماشین لباسشویی اتوماتیک بالاتر است. اما مزایای آن، هزینه ها را جبران میکند زیرا نه تنها فرایند شستشو را بسیار ساده می کنند بلکه دارای یک سیستم گرمایشی داخلی هستند که کنترل چرخه شستشوی گرم را دارند.
یکی دیگر از مزایای ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک این است که نسبت به ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک لباسها را تمیز تر می شویند.

امروزه ماشین لباسشویی هایی به بازار آمده اند که نیازهای منحصر به فرد شما را تامین میکنند.
مانند پارچه و لباس هایی که نیاز به مراقبت های ویژه دارند، با یک چرخه ظریف شسته می شوند و لباس هایی که دارای لکه و آلرژن ها می باشند نیاز به بخار دارند ، انتخاب یک ماشین لباسشویی که ویژگی های بخار زدن به لباس را ارائه می دهد و به حذف کردن کردن لکه های خیره کننده، کمک می کند توصیه می شود.

اگر می‌خواهید پس از بارگذاری یک بار در ماشین لباسشویی مواردی را انتخاب و به شستشو اضافه کنید ، می‌توانید ماشین لباسشویی هایی که این ویژگی ها را ارائه می دهند انتخاب کنید.
برخی از ماشین های لباسشویی با کارایی بالا دارای بخش های جداگانه در همان دستگاه میباشند که به شما این امکان را می دهند که دو، بار مختلف لباس را به صورت همزمان بشویید. یک جای بزرگتر که در پایین و جای کوچکتر در بالا قرار دارد که برای جداسازی رنگ ها و پارچه ها می باشد.

  • جالب است بدانید | فوت و فن خرید یخچال کم مصرف و مناسب برای خانه

هنگامی که فضای زیادی ندارید پیشنهاد میشود از یک ماشین لباسشویی و خشک کن ترکیبی که قابلیت شستشو و خشک کن در همان یک ماشین لباسشویی است و تنها فضای یک ماشین لباسشویی را میگیرد استفاده کنید.

-ماشین های لباسشویی مدرن با استفاده از سنسورها، آب مورد نیاز را در طول دوره به صورت خودکار تنظیم می کند. این ویژگی از هدر رفتن آب جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی مالی نیز میشود.
امیدواریم این راهنمای خرید ماشین لباسشویی بتواند شما را در خرید بهتر، کمک کند.
ariel – thinktankhome

‫2 دیدگاه ها

  1. من پاکشوما ۹ کیلویی دارم خیلی راضی ام که ایرانی خریدم
    یه ساله پدرشو در اوردم ولی آخ نگفته
    پتو هم باهاش شستم
    وبسایتشم همیشه تخفیف داره
    هرکی دنبال لوازم خانگیه یه سر بزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا