جدیدترین شرایط اخذ دیپلم برای دیپلم ردی ها | دیپلم فوری کرج

شرایط اخذ دیپلم و ورود به دانشگاه برای دیپلم ردی ها و حواشی آن ما را بر آن داشت تا گفتگویی با یکی از آموزشگاه‌های کرج داشته باشیم و برخی سئوالات و مشکلات عزیزان دورمانده از تحصیل را مطرح کنیم .
سرکار خانم حافظی از سال ۱۳۷۲ فعالیت آموزشی خود را آغاز نموده و در مراکز مختلفی مثل دانشگاه آزاد ، فنی و حرفه‌ای به عنوان آزمونگر و آموزشگاه آزاد فعالیت داشته اند. ایشان هم‌اکنون مدیریت آموزشگاه ژرف گستر البرز را به عهده دارند .

– ضروت وجود آموزشگاه‌های مثل ژرف گستر البرز در چیست و چه خدماتی ارائه می دهند ؟

در جامعه کنونی افرادی هستند که در دوران تحصیل دبیرستان بنا به دلایلی موفق به اخذ دیپلم نشده و ترک تحصیل کرده‌اند . اما وقتی وارد جامعه شده‌اند داشتن دیپلم ، حداقل مدرکی است که نیاز دارند در حالیکه سن آنها اجازه ادامه تحصیل در مدرسه‌های روزانه را نمی دهد اما این افراد که به هر دلیلی از آموزش باز مانده اند نیاز به دیپلم دارند . چه باید کرد؟
برای این افراد راحت ترین و سریعترین راه و آسانترین راه حل ، خواندن دروس عملی است که نیاز به زمان زیادی نداشته باشد و همچنین بتوانند موقعیت کاری و اجتماعی خود را ارتقاء دهند. این افراد نه تنها می توانند دیپلم بگیرند بلکه میتوانند بدون کنکور به دانشگاه راه یافته و در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند و این کار در آموزشگاه های مثل ژرف گستر البرز امکان ذیر است .

شرایط اخذ دیپلم
جدیدترین شرایط اخذ دیپلم

– برای روشن تر شدن موضوع لطفاً با ذکر مثال توضیح دهید ؟

به عنوان مثال ، دیپلم گرافیک رایانه یکی از رشته‌های کار دانش آموزش و پرورش است که ۵۳/۵ واحد عمومی و ۴۲/۵ واحد ، مهارتی دارد. با گذراندن واحدهای مهارتی در مؤسسه ژرف گستر البرز ، موفق به اخذ دیپلم شده و نیاز به پیش دانشگاهی و کنکور برای رفتن به دانشگاه ندارند .

– آیا امکان و شرایط اخد دیپلم برای همه افراد اعم از شاغل یا ردی و جامانده وجود دارد ؟

شاید افرادی باشند که قبلاً این راه را رفته و در میانه ، به علت مشکل بودن مهارتها یعنی همان ۴۲/۵ واحد آموزشگاهی باز مانده باشند . این مشکل در سالهای قبل بود اما اکنون با دیپلم گرافیک رایانه از وزارت ارشاد ، به علت اینکه این رشته دارای طرح درسی مشخصی می‌باشد و از سئوالات آسان و مشخصی برخوردار است به یکی از موفق ترین دیپلم های درسی با آمار قبولی بالا تبدیل شده .

– در آموزشگاههایی مثل ژرف گستر چه نوع دیپلمی  ارائه می شود و از کجا مجوز فعالیت دارند ؟

در این مؤسسه ، دیپلم گرافیک رایانه تحت نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود . استاندارد های این رشته شامل طراحی گرافیک سیاه و سفید – طراحی گرافیک رنگی – کاربر رایانه – تایپ رایانه و گرافیک رایانه است . یادگیری این مباحث ، بصورت کاربردی و استفاده از کامپیوتر است .
همچنین مدرک دیپلم ، قابل استعلام از آموزش و پرورش و وزارت ارشاد است.

– آیا پس از اخذ دیپلم ، این عزیزان می توانند ادامه تحصیل دهند ؟

افراد پس از اخذ دیپلم ، حتی نیاز به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارند و می‌توانند بدون کنکور در دانشگاه آزاد یا دانشگاه علمی کاربردی در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند

– چه امکاناتی برای افراد شاغل و بزرگسال پیش بینی شده تا بتوانند در کلاسها شرکت کنند؟

شرایط کاملاً مناسبی در نظر گرفته شده است . برگزاری کلاسها تا ساعت ۹ شب و برگزاری کلاس‌ها حتی در روز جمعه ! . مهم تر اینکه آموزشها عمدتا مطالبی هستند که افراد در محیط کار و زندگی بسیاری از مطالبش را فرا گرفته‌اند .

همچنین امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط نیز در نظر گرفته شده که می تواند کمک مناسبی به این عزیزان باشد.

– مدت کلاسها چند ماه است و آمار قبولی پس از پایان دوره تابحال چگونه بوده است ؟

دوره آموزش حداکثر ۹ ماه است و در مرحله اول بالغ بر ۹۵% قبول می‌شوند و آزمون مجدد نیز پیش‌بینی شده است.

– چه افرادی  دارای شرایط اخذ دیپلم بوده و می توانند برای گرفتن دیپلم اقدام کنند ؟

کلیه افراد بالای ۱۶ سال که ترک تحصیل کرده‌اند و حداقل مدرک سیکل یا سوم راهنمایی را داشته باشند .

– اگر فردی سیکل نداشته باشد چه ؟ برای این افراد چه برنامه‌ای دارید؟

این دسته از عزیزان ، ابتدا به مدرسه‌های بزرگسال هدایت و راهنمایی می‌شوند و پس از آن می تواند مراحل اخذ دیپلم را به شرحی که داده شد طی نمایند.

– نمرات آزمونها چطور محاسبه می‌شود ؟

نمراه آزمون های عملی و تئوری بصورت جدا محاسبه و حفظ می‌شود . به عنوان مثال اگر فردی در آزمون عملی نمره لازم را کسب نکرد تنها آزمون عملی را لازم است تکرار نماید نه کل آزمون را. همچنین حضور در کلاسها و آزمون آموزشگاهی نمره ای دارد که در نمره نهایی اعمال می‌شود .

– یکی از مواردی را در در سطح شهر شاهدش هستیم تبلیغاتی است مبنی بر اخذ دیپلم بدون آزمون و قبولی ۱۰۰% و… این موارد تا چه میزان صحت دارند ؟

متأسفانه افرادی سودجو با سوء استفاده از اعتماد مردم اقدام به انتشار مطالب و مدعیات غیر واقعی و کذبی می‌کنند که علاوه بر اینکه خلاف قوانین است مشکلات قانونی هم برای افراد مراجعه کننده پدید می‌آورند . این قبیل مطالب و ادعاها ، بیشتر از سوی مراکز غیر قانونی و فاقد مجوز انجام می‌شود که دیر یا زود گرفتار قانون می شوند.

از اینکه فرصتی فراهم شد تا بتوانیم اطلاعات مفیدی به استحضار عموم شهروندان برسانیم متشکریم . برای شما و همکارانتان در مؤسسه ژرف گستر البرز ، آرزوی موفقیت داریم .

خوانندگان گرامی ساکن کرج ، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات موسسه می توانند با شماره های ۳۲۲۴۶۹۹۰   و ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس حاصل فرمایند .

اختصاصی مجله روزنو
کلیدواژه: جدیدترین شرایط اخذ دیپلم ,شرایط اخذ دیپلم برای دیپلم ردی ها,شرایط اخذ دیپلم فوری ,شرایط اخذ دیپلم در کرج, دیپلم فوری در کرج, شرایط گرفتن دیپلم برای دیپلم ردی ها, شرایط اخذ دیپلم فنی حرفه ای , شرایط اخذ دیپلم کاردانش , شرایط اخذ دیپلم تجربی , شرایط اخذ دیپلم مجدد , شرایط اخذ دیپلم کامپیوتر , دیپلم در کرج , گرفتن دیپلم غیر حضوری در کرج

‫26 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از اطلاع رسانی خوبتون خیلی عالی بود به نظر من افراد زیادی هستند که با این امکان برای همیشه از دست کلمه دیپلم ردی نجات پیدا میکنند و چه بسا وارد دانشگاه شوند

  1. با سلام خدمت شما
   بسیار خوشحالیم که بتوانیم با اطلاع رسانی های مفید ، در رفع مشکلات عموم مردم نقشی داشته باشیم . طبق صحبتی که داشتیم خوشبختانه برای این دسته از افراد شرایط مناسبی پیش آمده و هم اکنون تعداد افرادی که به این شکل در دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند کم نیست

   1. سلام ،من رشته م کامپیوتر بوده در دوران دبیرستان بخاطر دوتا درس که نمره نیاوردم دیپلمم رو نگرفتم باید چیکار کنم ؟

  1. دوست عزیز . لطفا باشماره ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس بگیرید .

   1. سلام پسر من برق صنعتی خونده دوتا واحد مونده داره می خواد دیپلم بگيره وادامه تحصیل بده چکاار باید کنه

    1. لطفا با شماره های ۳۲۲۴۶۹۹۰   و ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس بگیرید.

 2. سلام من کلاس دوم دبیرستان رشته تجربی را گذروندم از کتاب های سال سوم دو کتاب را پاس کردم الباقی دروس را دارم چطوری میتونم تا خرداد یا شهریور همین امسال دیپلم تجربی رو بگیرم بنده ۲۹سالمه واجب این دیپلم را میخوام همین امسال تورو خدا کمکم کنین?

  1. لطفا با شماره تلفنهای آموزشگاه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند .

 3. سلام من میخواستم برم دانشگاه ولی پیش دانشگاهی ندارم. میشه از اینجا پیش و داشته باشم؟

  1. بله می تونید . با شماره موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی کنند.

 4. سلام من دیپلم ردی هستم میتونم بعد اخذ دیپلم دوباره تحصیل کنم نوزده سالمه یه سال ترک تحصیل داشتم.ولی پروندم تو مدارس غیر دولتی بوده رفتم مدرسه میگه بابد بری سربازی بدون سربازی میتونم ادامه بدم.خواهشا کمکم کنید

  1. با ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶ تماس بگیرید تا راهنمایی بشید .

 5. سلام من دیپلم ردی هستم میتونم بعد اخذ دیپلم دوباره تحصیل کنم نوزده سالمه یه سال ترک تحصیل داشتم.ولی پروندم تو مدارس غیر دولتی بوده رفتم مدرسه میگه بابد بری سربازی بدون سربازی میتونم ادامه بدم.خواهشا کمکم کنید

  1. دوست عزیر با شماره های موسسه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.
   ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ – ۰۹۰۱۹۶۸۶۷۴۶

 6. سلام‌و وقت بخیر…
  بزرگوار من دیپلم ردی بودم و دوره‌ها رو بخوبی گذروندم و دیپلم گرافیک کامپیوتر گرفتم از این بابت ممنونم و راضی هستم ولی چون این دیپلم بدون معدل کتبی است آیا امکان ورود به دانشگاه(هر دانشگاهی) دریافت باکاردانی ( با همین دیپلم بدون معدل ) وجود داره یا خیر؟ متشکرم.

  1. در ساعات اداری با شماره های ۳۲۲۴۶۹۹۰   و ۰۹۱۹۵۲۰۲۲۸۵ تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید . موفق باشید .

 7. سلام من دیپلم ردی هستم ونیاز دارم تا دیپلم بگیرم ولی ساکن یکی از شهرهای اذربایجان شرقی هستم حالا اگه بخام ثبت نام کنم باید بیام کرج یا غیر حضوری هم میتونم ثبت نام کنم

 8. سلام با تبریک سال نو و با شرایط بیماری کرونا بازگشایی موسسه شما از چه تاریخی است ؟

  1. در این مورد طبیعتا طبق اعلام عمومی عمل میشه .
   پیش از مراجعه حتما تماس بگیرید.

 9. من در تبریز هستم دیپلم ردی هستم بدجوری واسه دیپلم نیاز دارم شدیدا لطفا راهنمایی کنین

  1. با مراجعه به اداره کل ارشاد اسلامی یا اموزش پرورش منطقه لیست اموزشگاه های مجاز برای گرفتن دیپلم با شرایطی که خواندید را بهتون میدن و میتونید شرایط و شروع کلاسها را بپرسید .

   1. سلام ،دیپلم ردی هستم ،۲۶ سالمه ،آیا میتونم بدون کارت سربازی یا برگه اعزام به خدمت ،بتونم ادامه تحصیل بدم ،رشته تجربی هستم ،آیا راهی وجود داره ؟ با کمال تشکر

 10. سلام ،من خاله م ديپلم ردي ١٥ سال پيش داره كه فقط ٣ واحد پاس نشده تجربي ، چه پيشنهادي ميكنيد براي ادامه تحصيل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا