مجتمع فنی تهران نمایندگی کرج راهی بسوی اشتغال

مجتمع فنی تهران تاریخی به قدمت یک نسل دارد . این مرکز از سال ۱۳۵۸ تاسیس شده و هم اکنون در شمار با سابقه ترین و بزرگترین مراکز آموزشی کشور به شمار می رود  . نگاهی به تاریخ فعالیت آن ، مملو است از برگزاری  دوره های مختلف آموزشی  و خدماتی که به عموم مردم و نهاد ها و سازمانهای مختلف داده است و در این سالهای دراز و پرکار ، بارها مورد تقدیر قرار گرفته است .
شرکت مجتمع فنی مهد پردا پژوهان  نمایندگی استان البرز مجتمع فنی تهران است به مدیریت آقای مهندس یعقوبی . مهندس یعقوبی از کارآفرین برتر و جوان کشور هستند که نگاهی به سوابق علمی – اجرایی و پژوهشی  ایشان ، گواه توانمندی مجموعه ، در ارائه  خدمات آموزشی مطابق با نیازهای روز جامعه  و برخوردار از متدهای جدید آموزشی است .
به گفتگو نشسته ایم با آقای مهندس یعقوبی .

 مجتمع فنی تهران نمایندگی کرج در چه جایگاهی در بین آموزشگاه های استان البرز دارد ؟

 مجتمع فنی تهران نمایندگی کرج
مجتمع فنی تهران نمایندگی کرج

 نمایندگی استان البرز مجتمع فنی تهران بزرگترین مرکز آموزشی استان البرز  است و مفتخر به  کسب عنوان نمایندگی برتر در ۳ سال متوالی در بین ۶۵ نماینده در کل کشور. این مجتمع  دارای ۳۰۰۰ متر فضای آموزشی ، ۲۰۰ پرسنل  و اساتید مجرب و متخصص در رشته های مختلف است  که سالانه هزاران نفر از جوانان و کارجویان عزیز از آموزش های آن بهره می برند تا بتوانند در بازار کار ، صاحب شغل شده و دغدغه اشتغال نداشته باشند . این مجموعه اثر مطلوبی در فرهنگ و ارتقاء علمی استان داشته است و تقریبا به چشم انداز خود ( مجتمع فنی تهران به روزی می اندیشد که در هر خانواده ایرانی حداقل یک نفر از محصولات و خدمات مجموعه به صورت مطلوب بهره ببرند) رسیده ایم.  

 چه رشته هایی  در مجتمع فنی تهران نمایندگی کرج آموزش داده می شوند ؟

سیاست های کلی آموزش و رشته های آموزشی با توجه به نیازهای بازار کار و کشور و در راستای توسعه کارآفرینی و آموزشهای تخصصی و کاربردی و مهارتی تدوین و اجرا می شوند که مجموعه ای جامع از رشته های مختلف و زیر مجموعه های آن است . به طور خلاصه گروه های مختلف آموزشی در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات / فنی – مهندسی / مدیریت و بورس / زبان های خارجی / هنر و معماری / عکاسی و سینمای دیجیتال / علوم مالی و حسابداری / مهارت های دانش آموزی / آموزش های سازمانی و… فعال هستند که اطلاعات کامل آنها در سایت مرکز قابل دسترسی است .

آموزش در مجتمع فنی تهران ، چه تفاوتی با آموزشهای دانشگاهی دارند؟

اصولا تکیه اصلی آموزش ها در مجتمع فنی تهران بر آموزشهای کارگاهی و اشتغال محور و کاربردی است و در بعضی حوزه ها مکمل دانشگاه است، به نحوی که افراد بتوانند در حداقل زمان و پس از گذراندن دوره مورد نظر به حدی از مهارت برسند که بتوانند در بازار کار جذب شوند . همانطور که می دانید بخش قابل توجهی از افراد بیکار در جامعه امروز ما ، جوانانی تحصیلکرده ای هستند با نیروی کار و فاقد تخصص و همین مساله مانع از اشتغال آنان می شود. چرا که امروز تمام مراکز و بنگاه های اقتصادی به دنبال نیروی متخصص هستند . همچنین در دنیا مراکزی با نام کالج وجود دارد که دانشگاه نیستند و رسالتی مشابه این مجموعه دارند و این مرکز رابط بین دانشگاه و صنعت است یعنی افراد وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند نیاز دارند جهت اینکه جذب بازار کار شوند دوره هایی را بگذرانند که در این مجموعه این دوره ها موجود است.

 شرایط شرکت در دوره های مجتمع فنی تهران چیست ؟

 در مجتمع فنی تهران ، محدودیت خاصی وجود ندارد . کافی است علاقمند باشند و با عنایت به تنوع دوره های آموزشی با هر رده سنی و هر مدرک تحصیلی می توانند از آموزشها بهره ببرند و بستگی به هدفشان دارد . در مجموعه مشاوران و کارشناسانی هستند که مراجعین را راهنمایی می نمایند.

چرا مجتمع فنی تهران از نظر امکانات آموزشی متمایز است؟

 مجتمع فنی تهران واحد کرج بزرگترین مجتمع آموزشی استان البرز است که تمامی مقررات و استانداردهای آموزشی کشور را رعایت می کند  . همانطور که می بینید کلاسها و کارگاه ها  از نظر امکانات کاملا تجهیز هستند . امکانات رفاهی مهیاست و از همه مهمتر اساتیدی هستند که تنها پس از احراز شرایط علمی و گذراندن دوره های لازم ، می توانند در مجتمع تدریس کنند . اینجانب و همه همکارانمان اعتقاد داریم که خدمات مجموعه باید با بالاترین سطح کیفی باشد و به دانشپذیران و مراجعین بهترین خدمت ارائه شود و با توجه به نظرسجی که بصورت مستمر صورت می پذیرد خدمات خود را بصورت مداوم بهبود می دهیم.
نزدیک به ۴۰ سال سابقه درخشان در آموزش ، اجازه نمی دهد در ارائه خدمات و امکانات ، دچار لغزش شویم . سعی ما همیشه انتخاب و ارائه بهترین ها بوده است تا شایسته اعتماد هزاران دانشجو و هنرآموز باقی بمانیم.

توصیه شما به عنوان یک جوان کارآفرین موفق، به جوانان جویای کار چیست ؟

 جامعه فعلی ما جامعه ای جوان و در حال گذار است . بسیاری از مناسبات سنتی تغییر کرده و رشد تکنولوژی و صنعت در دنیا و به تبع آن ایران ، ایجاب میکند تغییرات را دیده و با آن همراه شد . همانطور که عرض شد امروزه اشتغال تنها با تخصص داشتن امکان پذیر است و طبق آمارهای رسمی متاسفانه اغلب جوانان جویای کار کشور فاقد تخصص های مورد نیاز جامعه هستند . از طرفی دانشگاه ها نیز بیشتر به مباحث و جنبه های تئوری می پردازند و فارغ التحصیل دانشگاه ممکن است فاقد تجربه عملی برای بکارگیری در بخش های مختلف جامعه باشد .
همچنین معتقدم افرادی که دارای پشتکار و دانش و مهارت هستند بیکار نخواهند ماند و برای این افراد معضلی به نام بیکاری وجود ندارد ضمناً همه افراد جامعه باید آموزش های کارآفرینی را ببینند. چون امروزه افراد باید در جامعه ارزش ایجاد نمایند. کارآفرینی فقط این نیست که کسب و کاری را راه اندازی نمایید بلکه افراد شاغل در بخشهای مختلف نیز باید تفکر کارآفرینی داشته باشند در این راستا مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز همواره دوره های رایگان کارآفرینی برگزار می نماید.

آموزشگاه های معتبر  ، با ارائه دوره های مختلف بصورت کارگاهی و اشتغال محور ، نقش مهمی در پرورش افراد متخصص دارند . این افراد پس از مهارت آموزی از می توانند استخدام شوند یا کسب و کار مستقلی را شروع کنند .  

نشانی نمایندگی مرکزی استان البرز: کرج، پل آزادگان، روبروی مسجد مهدویه، ساختمان مجتمع فنی تهران
تلفن : ۰۲۶۳۲۲۳۱۹۹۵ – ۰۲۶۳۲۲۰۹۱۰۲

نشانی نمایندگی فردیس: فردیس، بین فلکه سوم و کانال، ساختمان مجتمع فنی تهران تلفن: ۰۲۶۳۶۵۲۶۰۵۵ – ۰۲۶۳۶۵۲۶۰۸۵
وبسایت : http://www.mftkaraj.com/  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا