بزرگترین مرکز فروش بلبرینگ و لوازم یدکی اصل در کرج

. تفاوت بلبرینگ اصلی و بلبرینگ تقلبی در چیست؟
. بلبرینگ چه کاربردهای در زندگی و صنعت دارد ؟
. با استفاده از بلبرینگ های تقلبی چه خطراتی شما را تهدید میکند؟

اینها سئوالاتی است که هر روز با آن مواجهیم : کالای تقلبی ! اما اینبار مساله از آن جهت اهمیت دارد که موضوع با جان و سلامت ما در ارتباط است ! آیا تا بحال با خود فکر کرده اید اگر در سرعت ۱۰۰ کیلومتر ، ناگهان بلبرینگ چرخ جلو خودرویتان بشکند چه اتفاقی می افتد؟
برای دریافت پاسخ سئوالهایمان به یکی از معتبرترین تامین کنندگان قطعات صنعتی و بلبرینگ در کرج مراجعه کردیم تا از تجربیات سالها ، فعالیت در صنعت ، برایمان بگویند . تکنوبلبرینگ را آقای ابوالحسنی مدیریت می کند .

راهنمای خرید بلبرینگ اصلی :

فروشگاه تکنو بلبرینگ چگونه آغاز به کار کرد؟

تا سال ۱۳۷۳ کارمند بودم ولی چون پدرم در شرکت بلبرینگ ایران کار می کرد با بلبرینگ آشنایی داشتم . البته از سال ۱۳۶۸ تصمیم گرفتم در کنار کارمندی ، فعالیت اقتصادی هم داشته باشم . برای انتخاب کار خیلی تحقیق کردم و در نهایت کار پدر را دنبال کرده و با اجاره مغازه ای ۱۲ متری در خیابان شهید مطهری کرج و اخذ نمایندگی از شرکت بلبرینگ ، فعالیت خود را آغاز نمودم. در ابتدا محصولات محدود به بلبرینگ ایران بود ولی خیلی زود با توجه به نیاز مشتریان ، کالاهای جدید مانند تسمه ، کاسه نمد، اورینگ ، خار و.. از برندهای مختلف ، به فروشگاه اضافه شد که این جور کردن کالا هم پس از گذشت ۲۸ سال ادامه دارد. الان این ادعا را دارم در صنف خودم ، مجموعه ای از بهترین ها را در فروشگاه تکنوبلبرینگ جمع آوری کرده ام که انشاءا.. بتواند نیاز مشتریان را برطرف کند .

تفاوت بلبرینگ اصلی و بلبرینگ تقلبی
تفاوت بلبرینگ اصلی و بلبرینگ تقلبی

مشتریان قطعات یدکی و بلبرینگ بیشتر چه صنف یا بخشی از صنعت هستند ؟

ما طیف وسیعی از مشتریان و مصرف کنندگان را داریم . در واقع هر کجا که با چرخش و دور ارتباط وجود دارد به بلبرینگ و اقلام وابسته مرتبط است . مثل ماشین لباسشویی ، کولر ، خودرو ، موتور ، الکتروموتور و… پس می توان گفت از کارخانجات بزرگ تا کارگاه های کوچک داخل شهر و تمامی خانواده ها با واسطه یا بی واسطه مشتریان ما هستند.

آیا لوازم یدکی و قطعاتی که در فروشگاه تکنوبلبرینگ عرضه می شود ، گارانتی و خدمات پس از فروش دارند ؟

بعضی از تجار و شرکت های تولیدی ، کالای خود را با ضمانت و گارانتی می فروشند . ولی متاسفانه باید گفت گارانتی در کشور ما خیلی جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. برای بعضی گارانتی شده است ابزاری برای فروش کالای بی کیفیت و متاسفانه شرکت های داخلی هنگام بروز مشکل به بهانه های واهی از پرداخت خسارت شانه خالی می کنند یا آنقدر پروسه پرداخت را طولانی می کنند که مشتری خسته شده و از گرفتن خسارت صرفنظر نماید. مضاف بر اینکه گارانتی یعنی تأمین خسارتی که به دلیل مصرف آن قطعه ایجاد شده است . بعضی از تجار یک عدد از همان کالای بی کیفیت را مجدد تحویل می دهند و دوباره اجرت ، هزینه و.. . بر این اساس ما در فروشگاه تکنوبلبرینگ سعی می کنیم کالای تأمین شده به قدری با کیفیت باشد که نیازی به گارانتی نداشته باشد . ضمن اینکه معمولا هیچ کالا یا برند معروفی گارانتی ندارد.

بیشترین مشکل و شکایت مشتریان در بازار لوازم یدکی و بلبرینگ از چیست ؟

کیفیت ،کیفیت و کیفیت . باز برمی گردم به عرایض قبلی . مشتری وقتی ۱۰۰ تومان پرداخت می کند توقع دارد ۱۰۰ تومان کیفیت دریافت کند نه ۲۰ تومان ! این یعنی مجبور است یک قطعه را چند بار خرید کند و چندبار اجرت مکانیک بدهد. چند بار وقت بگذارد و خیلی مشکلات دیگر و اگر این اتفاق و خرابی در مسافرت و خارج از شهر بیفتد بدیهی است خسارت بیشتر است.
متاسفانه این عدم کیفیت هم بیشتر مربوط به کالاهای وارداتی تقلبی چینی است. به عنوان مثال قیمت جهانی بلبرینگ جلو پژو ۴۰۵ حدود ۳۰ دلار است . واردکننده به تولید کننده چینی سفارش بلبرینگ با قیمت ۱۰ دلار می دهد و تولیدکننده چینی هم برای منافع بیشتر ، ۱۰ دلار گرفته و ۵ دلار کیفیت می دهد. این کالا وارد کشور شده و با قیمت کالای ۳۰ دلاری فروخته می شود! حالا ببینید این پروسه چه خسارتی به مصرف کننده می زند.

وجود اجناس تقلبی چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد ؟

کالای تقلبی موجود در بازار و خسارتی که به مصرف کننده می زند باعث بوجود آمدن حس بدبینی در مشتری شده و به سختی اعتماد می کند . با این وجود ما با مشتریان ثابت مشکلی نداریم . ولی مشتریان جدید زمان می برد تا بتوانند اعتماد کنند . مشکل دیگری که کالای تقلبی ایجاد میکند رقابت در قیمت است که خیلی سخت بوده و تقریبا غیر ممکن است که بتوان با کالای تقلبی رقابت کرد.

بلبرینگ تقلبی چطور در بازار عرضه می شود ؟

متاسفانه باید عرض کنم به دلیل سود بسیار زیاد ، فروش کالای تقلبی در کشور رواج پیدا کرده است. معمولا تقلب در بلبرینگ به دو صورت اتفاق می افتد :
اول ، در کشور مبداء ، برابر سفارش مشتری هر مارکی که بخواهد بسته بندی می کنند و با قیمت اصلی به فروش می رسانند. در حالت دوم ، متقلبین از کالاهای بی کیفیت و ارزان بازار را خریداری کرده و با تجهیزات خاص خود ، مشخصات قبلی را پاک کرده و مارک و برند مورد نظر خود را حک و بسته بندی می کنند و باز به اسم کالای اصلی می فروشند که البته همه این پروسه بصورت مخفی و زیرزمینی اتفاق می افتد . همکاران باید دقت کنند که این نوع کالاها را خریداری نکنند . هر چند در برخی موارد بقدری شبییه ، تولید شده اند که تشخیص آن بسیار سخت است . البته هستند تاجران شریف که اجناس باکیفیت از چین وارد کرده و با توجه به مرغوبیت کالا ، بازار خوبی را برای خود فراهم کنند .

مقایسه تفاوت بلبرینگ چینی و بلبرینگ آلمانی

به نظر شما ،بهترین راه تشخیص لوازم یدکی تقلبی از اصلی چیست ؟

من با حدود ۳۰ سال سابقه در زمینه فروش بلیرینگ در کرج ، هر چه فکر می کنم نمی توانم اطلاعاتی را خدمتتان عرض کنم که کمک کند تا مشتریان گرامی بتوانند کالای اصلی را از کالای تقلبی تشخیص دهند . چراکه مشابه سازی و تقلب پا به پای نمونه اصلی تغییرات را در جهت نزدیک شدن به کالای اصلی انجام می دهد . تنها پیشنهادم خرید از فروشندگان معتبر و باسابقه است و کسانی که مستقیم یا با واسطه از سلامت کسب و کارشان اطمینان دارید که البته کم نیستند فروشندگان سالم ، مطمئن و با سابقه که می توان با مشورت پیدایشان کرد .

برای افزایس عمر بلبرینگ چه نکاتی لازم است رعایت شود ؟

مصرف کنندگان حتما بلبرینگ اصلی بخرند و تعویض آن را به فرد متخصص بسپارند و در نهایت استفاده از گریس نسوز خوب که اتفاقا گریس های تولید داخل از کیفیت خوبی برخوردارند و حداقل هر ۳ ماه یکبار بلبرینگ را گریس کاری کنند.

برای موفقیت علاقمندان به فعالیت در این شغل چه توصیه ای دارید ؟

شغل و حرفه خوبی است هر چند پر زحمت و سنگین است و حجم سرمایه و خواب سرمایه در آن زیاد است . در این شغل انتخاب محل فعالیت بسیار مهم است که در منطقه صنعتی و کارگاهی باشد . همچنین شناخت و آشنایی کامل با بلبرینگ و اقلام وابسته ، که برای این شناخت نیاز به مطالعه و تحقیق و مشورت دارد یا در صورت امکان بصورت کوتاه در واحد صنفی مشابه فعالیت داشت که میتواند بسیار کمک کند.
چند مورد مهم است که باید در نظر داشته باشند : مکان مناسب که حتما در منطقه صنعتی باشد ، اطلاعات اولیه و تخصص که لازم است کسب شود . این اطلاعات یا با کار در یک واحد مشابه بدست می آید یا با شرکت در دوره هایی که شرکت ها برگزار میکنند ، مطالعه کتابها و منابع و سایت ها . قطعا بدون اطلاعات و تخصص این کار به شکست می انجامد.

مهمترین عوامل موفقیت یک کسب و کار را چه می دانید ؟

امروزه فروش تبدیل به یک علم و تخصص شده است که هرچه بیشتر از این فرا بگیرید فروش و موفقیت بیشتری خواهید داشت. عوامل متعددی چون تخصص در کار،خوش برخورد بودن ، بروز بودن ، پشتکار داشتن و عوامل دیگر در موفقیت دخیل هستند . من اعتقاد دارم مجموع این عوامل و مهارت ها باید منجر به اعتماد مشتری به فروشنده شود. به این معنی که نظر و تأیید فروشنده از برند و مارک و شناخت مشتری مهم تر باشد و اظهار نظر فروشنده را با اطمینان کامل قبول کند . برای رسیدن به این مرحله یک مورد را خیلی مهم می دانم و آن در نظر گرفتن منافع مشتریان است . بدیهی است معامله ای که یک طرف ضرر کند قابل تکرار نخواهد بود . به نظر من با ۵۱ سال سن و تجربه کسب و کار ، برای رسیدن به مرحله اعتماد به فروشنده ، رعایت سه نکته بصورت واقعی و عملی ضروری است :
۱- مشاوره صادقانه ۲- قیمت عادلانه ۳- کیفیت ماندگار .

نشانی فروشگاه تکنوبلبرینگ :
کرج – ابتدای خیابان مطهری – تقاطع استقلال – پلاک ۸۲
تلفن : ۳۴۴۱۹۱۰۸-۰۲۶ – ۰۹۱۲۱۲۱۸۳۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا