کدام آیفون تصویری برای خانه شما مناسب است ؟

اگر به تازگی در آپارتمان یا خانه ای نوساز ساکن شده اید یا انبوه ساز هستید و یا حتی اقدام به تعمیر و تغییر در ساختمان نموده اید برای تامین امنیت و آسایش ساکنین امکانات مختلفی وجود دارد که از مهمترین آنها آیفون تصویری ، آنتن مرکزی و دوربین مدار بسته است . از طرفی با مراجعه به بازار با انبوهی از مدل ها و برندهای مختلف روبرو خواهید شد که شاید نتوان به راحتی ، انتخابی مناسب داشت .

  چگونه آیفون تصویری مناسبی برای واحد خود انتخاب و نصب کنیم ؟

برای رسیدن به پاسخ پرسش هایمان به مراجعه کرده ایم به مجموعه ای مجرب و متخصص در زمینه ارائه خدمات آیفون تصویری در کرج ، با نام ” خانه تخصصی آیفون ” . این مرکز بصورت تخصصی در زمینه فروش و نصب انواع آیفون تصویری ، نصب دوربین مدار بسته و آنتن مرکزی در کرج فعالیت دارد . با آقای قزلباش ، مدیریت خانه آیفون به گفتگو نشسته ایم :

– چرا هر واحد آپارتمان، به آیفون تصویری نیاز دارد؟

توجه به نیاز روز افزون این کالا و قابلیت هایی که در این سیستم هست اما در آیفون صوتی نیست باعث می شود آیفون تصویری جایگزین مناسبی برای درب بازکن های صوتی باشد . قابلیت هایی مثل :
–    انتقال تصویر شخص تماس گیرنده برای واحد
–     امکان ضبط و ذخیره سازی عکس و فیلم شخص تماس گیرنده
–     در برخی از مدل ها حتی ماژول منشی (یعنی قابلیت ضبط صدا هم وجود دارد)
–     ارتباط صوتی بین واحد ها و امکان ارتباط با واحد نگهبانی و باز کردن درب پارکینگ (ماشین رو)
–    دایورت زنگ واحد به روی زنگ همسایه (در صورت مسافرت)
–    دایورت تماس آیفون تصویری روی تلفن ثابت و حتی روی موبایل  
–    باز کردن درب در صورت نبودن داخل منزل از شهر دیگر
–    امکان استفاده  برای چندین درب ورودی  و چندین دوربین مدار بسته و بسیاری قابلیت های دیگر .
همینطور که می بینید امکانات و کارایی به قدری زیاد است که نمی توان به آسانی از آن صرفنظر کرد . خصوصا اینکه هزینه این امکانات نسبت به ساختمان و آسودگی خاطر ساکنین ، ناچیز است .

آیفون تصویری,آنتن مرکزی,دوربین مدار بسته

– آیفون های تصویری دو گروه هستند :

 بطور کلی سیستم موجود در بازار به دو گروه دیجیتال و آنالوگ تقسیم می شوند
در سیستم های دیجیتال عمدتا، سیم زنگ وجود ندارد و امکان برنامه ریزی و پروگرام کردن دستگاه هست. اما درسیستم آنالوگ این امکان  وجود ندارد . پنل آیفون های دیجیتال کدینگ هست (یعنی صفحه شماره گیر دارند)  ولی در پنل آنالوگ به تعداد واحد شاسی زنگ وجود دارد. در سال های اخیر با استفاده از دیکودر برخی شرکت ها توانسته اند آیفون های آنالوگ را با پنل کدینگ ارایه دهند که البته خرابی این سیستم زیاد بوده است.

– برای نصب آیفون تصویری چه شرایط یا امکاناتی لازم است ؟

  اولین و مهمترین لوازم  سیم استاندارد فویل دار با مقطع۰٫۶است .عمدتا آیفون های تصویری چهار سیمه هستند اما اکثرا سیم چهار زوج (یعنی هشت رشته)استفاده می شود.
تاکید خانه تخصصی آیفون استاندارد بودن سیم مورد استفاده است چون به تجربه ثابت شده که حتی بدترین برند ها با  سیم و سیم کشی استاندارد  تصویر و صدای مطلوبی داشته اند.
از دیگر متریال ها می توان ترانس (پاور)، پنل پشت درب، سویچر و مانیتور را نام برد که بهتر است در یک مجموعه تمام لوازم از یک شرکت باشند. به طور مثال اصلا خوب نیست که مانیتور سیماران باشد پنل جلوی درب کوماکس  و مواردی از این قبیل .

پیشنهاد خانه تخصصی آیفون برای خرید و نصب و راه اندازی،  کدام سیستم تصویری هست ؟

بعد از چندین سال کار کردن با انواع آیفون های تصویری خارجی  از قبیل کوماکس، ویدکس ایتالیا  ، سوزوکی ، کامکس ، کوکام وغیره و آیفون های داخلی از قبیل تکنما ، سیماران ، الکتروپیک ،تابا و….این مرکز به این نتیجه رسیده است که تمامی آیفون های تصویری با توجه به امکانات و آپشن ها دارای نکات ضعف و قوتی هستند (توضیح بیشتر داخل سایت قسمت مقایسه)که در ساختمانها باتوجه به نیاز مشتری تقسیم بندی می شوند.  پس بهترین پیشنهاد ما به مشتری بازدید و کارشناسی اصولی قبل از نصب هست که با توجه به تعداد واحد و نوع سیم کشی و نیازهای آینده ، سلیقه مشتری و قیمت محصولات دسته بندی می شود (البته شایان به ذکر است که تمامی بازدید های این شرکت در استان البرز رایگان صورت می گیرد)

–   برای انتخاب و نصب آیفون تصویری چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

 مهمترین مواردی که می توانم به طور خلاصه ذکر کنم :
۱ .     انتخاب سیستم مناسب برای ساختمان با توجه به نوع سربندی و هزینه ها وقابلیت ها .  به عنوان مثال ما در نصب تعداد واحد بالا همیشه سیستم آیفون تصویری تکنما رو پیشنهاد می کنیم  چون هم از کیفیت خوبی برخوردار هست هم به علت کدینگ بودن و استفاده نکردن از سیم زنگ صرفه جویی چهل درصدی در سیم کشی را داریم به همان نسبت هم عیب یابی برای بعد ها راحتر می شود.
۲ . انتخاب جای مناسب برای پنل که بتواند رفت و آمد درب ورودی ساختمان را کنترل کند. پنل نباید  در معرض نور مستقیم خورشید باشد و در ارتفاع مناسب برای قرارگرفتن آن  که عمدتا۱۶۰  تا ۱۷۰ سانتیمتر فاصله لنز از سطح زمین است .
۳ . استفاده از قاب بارانگیر مناسب
۴ . استفاده از سیم استاندارد وسیم کشی مناسب با دستگاه و لحیم کاری تمامی سربندی ها واستفاده از عایق مناسب (ما همیشه از شیرینگ حرارتی استفاده میکنیم)
۵ . انتخاب مناسب جای مانیتور هست که از تمام منزل یا لااقل از بخش عمده منزل و علل الخصوص آشپزخانه و پذیرایی دید کامل داشته باشد . مانیتور در ارتفاع ۱۵۵ تا ۱۶۵نصب شود و ابعاد مانیتور باتوجه به متراژ منزل انتخاب شود

– طبیعتا این موارد را هم بیشتر نصاب ماهر باید مشاوره بدهد و رعایت کند .

بله . یک نصب خوب را نصاب ماهر رقم می زند توصیه ما این است که حتما قبل از خرید از مشاور و نصاب معتبر استفاده کنند. .  این مرکز با داشتن نصابان  مجرب ( حتی از پس سیستم های ترکیبی برمی آیند )

– بخش دیگری از خدمات شما آنتن مرکزی است . آنتن مرکزی چیست و چه مزایایی دارد ؟

آنتن مرکزی سیستمی است برای دریافت سیگنال های تلویزیونی که شامل لوازم دریافتی وتقویتی وتقسیمی و انتقالی می باشد که مزایای زیاد دارد : جلوگیری از نصب آنتن های متعدد در پشت بام و زیبایی بیشتر و جلوگیری از خرابی ایزوگام ، استفاده از سیم کمتر ، امکان دریافت سیگنال مطلوب  وجلوگیری از نویز ، نگهداری راحتر و هزینه های کمتر از مهمترین مزایای آن است.

  تجهیزات و ملحقات آنتن مرکزی چیست و چه عواملی در کیفیت آن دخیل است؟

آنتن مرکزی از دو بخش تشکیل شده است سیستم گیرنده و سیستم توزیع
گیرنده شامل :آنتن ، دیش ،تجهیزات تقویتی،تجهیزات تقسیمی،بالن ، میکسر و مدولاتور
توزیع شامل :تقویت کننده خط ،تقسیم کننده های عبوری و انشعابی ، پریزهای چند منظوره وکابل های کواکسیال هستند .
 مهمترین مسایلی که در کیفیت  تصویر آنتن مرکزی تاثیر گذارند عبارتند از:
 نوع سیم وسیم کشی ، استفاده از تجهیزات تقسیم وتقویت مناسب ، جهت صحیح آنتن مرکزی نوع آنتن و بهره آنتن.

– درهتل ها و  ساختمانها با تعداد طبقات و واحد  انبوه ، آنتن مرکزی دچار افت کیفیت نمی شود ؟


خیر . با رعایت اصول نصب و راه اندازی و رعایت مواردی نظیر استفاده از MASTER  ANTENNA , طراحی مناسب ، استفاده ازسیستم مناسب و انت خب جای درست تپ اف ها و… هیچ مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت .

– ضرورت استفاده از دوربین مدار بسته را در چه می دانید؟

 

دوربین های مداربسته عمدتا در دو نوع دیجتال و آنالوگ هستند که همگی دارای یک چیپ تصویر می باشند که خطوط نور را تبدیل به اطلاعات دیجیتال می کنند. دوربین مداربسته عمدتا برای نظارت و ایجاد امنیت بر محیط یا پرسنل یا لوازم استفاده می شود و بخش مهمی از حلقه تامین امنیت و ایمنی در منزل یا محیط کار است.
  آیفون تصویری,آنتن مرکزی,دوربین مدار بسته

– بطور کلی دوربین مدار بسته شامل چه بخش هایی است ؟

یک سیستم مجموعه ای است از دوربین که می تواند دیواری یا سقفی باشد ، فیش یا بی ان سی ، آداپتور ، دستگاه ضبط تصویر یا همان dvr و سیم جهت انتقال تصویر که بهتراست rg59 باشد.

  مهمترین نکات در نصب و استفاده بهینه از دوربین مدار بسته را چه می دانید؟

مواردی مثل نور منطقه ،نقاط کور ،رصد کردن دوربین ها با دوربین مقابل ، قرار نگرفتن لنز رو به نور مستقیم کیفیت لنزها که باهم تفاوت دارند ،  فاصله لنز دوربین تا اجسام چه از نظر طول وچه از نظر ارتفاع ، انتخاب هارد متناسب با تعداد دوربین ها ، انتخاب کیفیت مناسب یا همان پیکسل که با توجه به نیاز تعیین می شود .
البته انتخاب کیفیت خیلی بالا هم در برخی موارد باعث صرف هزینه های غیر ضروری می شود چون در بحث ذخیره سازی و ساپرت دستگاه ضبط کننده باید به همان میزان که کیفیت لنز بالا می رود از دستگاه فول تر و هارد با فضای ذخیره سازی بیشتر استفاده کرد و در برخی موارد این کار باعث اتلاف هزینه می شود و برعکس این قضیه هم صادق می باشد

– توصیه  شما به مصرف کنندگان و خریداران محصولات چیست؟

به کلیه عزیزان اعم از مصرف کنندگان عادی تا انبوه سازان و شرکتها توصیه می کنم پیش از هر اقدامی ابتدا برای شناخت صحیح نیازهای حال و آینده ، حتما از مرکزی معتبر مشاوره بگیرند تا ضمن انتخابی درست در هزینه هایشان هم صرفه جویی شود.
خانه تخصصی آیفون ، افتخار دارد در تمامی مراحل فوق از مشاوره پیش از خرید تا بازدید ، کارشناسی ، نصب و خدمات پس از فروش در کنار خریداران باشد تا با خاطری آسوده بتوانند امنیت و رفاه خانواده و پرسنل خود را تامین کنند .
از شما برای شرکت در این گفتگو تشکر می کنیم .

شهروندان عزیز می توانند جهت استفاده از خدمات خانه تخصصی آیفون با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایند.

خانه تخصصی آیفون
تلفن :۳۲۵۱۳۷۸۷ – ۰۲۶ تلفن همراه : ۰۹۱۲۰۴۹۸۰۳۰

مطلب اختصاصی مجله روزنو / باز نشر تنها با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا