چگونه MDF اصل را از MDF تقلبی تشخیص دهیم ؟

فروشگاه ایران استیل سابقه ای ۴۰ ساله در طراحی و ساخت “کابینت در کرج” دارد . از زمانی که با تشکیل گروههای مجرب طراحی و اجرای دکوراسیون منزل و فروشگاهی کار خود را آغاز کردند ، تا امروز که فعالیت خود را در ۴ شعبه فروشگاهی و ۲ کارگاه مجهز تولیدی ادامه می دهند .فروشگاه ایران استیل در راستای توسعه فعالیت های خود با عقد قرارداد نمایندگی از برندهای برتر و شناخته شده ، نظیر مس ، کن ، استیل البرز، داتیس و ایلیا استیل اقدام به عرضه انواع هود ، سینک ، گاز و فر با تخفیف های ویژه نموده است .
مدیریت مجموعه ایران استیل ، جناب آقای پورنظری است که بیش از ۲۰ سال رئیس اتحادیه سازندگان “کابینت در کرج” هستند و این مساله حاکی از اشراف ایشان به حقوق مشتریان و تجربه و مهارت در عرضه خدمات است . با آقای پورنظری به گفتگو می نشینیم.

 

کابینت در کرج,MDFاصل,هود آشپزخانه

بهترین mdf برای کابینت کدام است؟

این روزها مردم بیشتر از کابینت های MDF استفاده می کنند . در عین حال MDF انواع مختلفی دارد. بدنه کارها اغلب یک نوع ، سفید یا رنگی است ولی جنس درب ها ممکن است های گلاس ، ملامینه ، اسپانیایی و اتریشی و اخیرا کارهای ممبران ، که مردم عموما های گلاس را ترجیح می دهند.

چگونه MDF اصل را از MDF تقلبی تشخیص دهیم؟

اطمینان به فروشنده بحث اول است . خریداران حتما به سازندگانی مراجعه کنند که عضو اتحادیه هستند و سابقه خوبی دارند . برای کار قرارداد بسته شود و از سازنده بخواهند جنس و مشخصات ام دی اف را قید کند .
به فرض اگر از های گلاس استفاده می کند نام رنگ، کد رنگ و نام شرکت تولیدکننده آن قید شود . ما در مجموعه ایران استیل ، علاوه بر این موارد ، در زمان تحویل کار ، حتی برچسب های شرکت تولید کننده را هم در معرض دید مشتری قرار می دهیم .

از دیگر مواردی که باید توجه داشت وجود موج در MDF های بی کیفیت و چینی است . رنگها جلوه ندارد و مرده به نظر می رسند .
در کارهای ملامینه متاسفانه جنس تقلبی قابل تشخیص برای عامه نیست و حتما لازم است فردی با تجربه آن را بررسی کند. در بازار ، متاسفانه MDF های تولید شده از نیشکر هم هست که در صورت استفاده ، بعد از ۶ ماه آشپزخانه بوی فاضلاب می گیرد . این نوع MDF ، پوک بوده و نمی تواند سنگینی کابینت را تحمل کند و کابینت می ریزد و هیچ راهی هم جز تعویض کابینت نیست.

برای آشپزخانه کوچک یا بزرگ چه کابینتی مناسب است؟

برای آشپزخانه های کوچک کابینت های های گلاس با رنگ روشن توصیه می شود . برای اینکه فضا را بزرگتر نشان می دهد اما برای آشپزخانه های بزرگ، بیشتر سلیقه ای است و مشتری می تواند از کارهای کلاسیک یا ممبران استفاده کند

چگونه کابینت MDF را نظافت و نگهداری کنیم ؟

برای تمیز کردن کابینت ، در بیشتر موارد یک دستمال نمدار کافی است . اگر کابینت ، های گلاس باشد به دلیل روکش PVC که دارد براحتی با دستمال نمدار تمیز می شود . البته توجه داشته باشید MDF نباید در معرض آب باشد . کارهای ملامینه به دلیل روکشی که اصطلاحا سوزنی نامیده می شود چربی را به خود گرفته و تنها با بخارشو تمیز می شوند .

کابینت های گلاس چه تفاوتی دارد ؟

بله همینطور است . های گلاس جلوه خوبی دارد ، تمیز کردنش راحت است ، برای آشپزخانه های کوچک ، نمای بهتری دارد ، تنوع رنگ زیاد ، زیبا و عامه پسند است .به همین دلیل بیشتر مشتریان ، های گلاس را انتخاب می کنند

برای سفارش و ساخت کابینت، چه مراحلی طی می شود ؟

پس از مراجعه مشتری و دیدن نمونه کار و انتخاب نوع کابینت ، همکاران ما با مراجعه به محل ، از آشپزخانه بازدید کرده و پلان تهیه می کنند . دو روز بعد کار بصورت سه بعدی طراحی شده و به مشتری نشان داده می شود تا پس از اعمال نظرات نهایی طرح وارد مرحله ساخت شود . طی ۲ الی ۳ هفته ، کابینت ساخته و نصب می شود .
لازم به ذکر است هنگام مراجعه برای پلان برداری، با توجه به لوازم و تجهیزات مشتری ، جای مناسب برای آنها در کابینت پیش بینی می شود . وسایلی مثل اجاق گاز ، یخچال ، لباسشویی و گازهای توکار در این مرحله جایشان مشخص و لحاظ می گردد . همچنین اگر مشتری لوازم مورد نظرش را تهیه نکرده باشد فروشگاه ایران استیل با تنوع بالایی از انواع هود وسینک و گاز می تواند مشتری را در انتخاب یاری کند.

چه نوع هودی برای آشپزخانه مناسب است؟

هود ها بجز شکل ظاهری که ساده یا مورب هستند از امکانات مختلفی مثل led و یا fmd ، فیلترهای قابل شستشو ، سنسورهای دود و بو حرارت برخوردار شده اند بطوریکه بو یا دود موجب فعال شدن خودکار هود می شود .
در مورد هود های ساده و مورب باید عرض کنم سلیقه ای است ولی بیشتر ، هودهای مورب را ترجیح می دهند که امکانات یکسانی هم دارند . بعضی شرکت های سازنده در هودهای شیبدار از موتورهای قویتری استفاده می کنند و تا مکش هود دچار افت نشود . متاسفانه برخی شرکت های ایران از همان موتور هودهای ساده برای هود مورب استفاده می کنند که مکش آن کافی نیست.

چه نوع هودی بی صداست؟

هودهای ایرانی اغلب صدای کمتری دارند که این هم به دلیل مکش پایین تر موتور است و کارهای چینی عموما صدای بیشتری دارند . در نمونه های ترک تنه موتور فلزی و پروانه پلاستکی است . مکش را هم بالا برده و با کم کردن فاصله بین پروانه ها صدا بسیار کم شده است . ما در فروشگاه ایران استیل هودهایی داریم که در دور یک و دو فوق العاده کم صدا هستند و رضایت مشتریان را کاملا جلب می کند

رایج ترین مشکلی که خریداران هود با آن مواجه می شوند چیست؟

یکی از مسایلی که خریداران حتما لازم است توجه داشته باشند قدرت موتور است . در نظر بگیرید شما در طبقه اول ساکن بوده و هود باید بو را به ۵ طبقه بالاتر منتقل کند . هودهای با موتور معمولی که قدرت مکش ۷۵۰ متر مکعب دارند قادر به جذب و خارج کردن بو از آشپزخانه شما نخواهند بود . بنابراین ما از مشتری می پرسیم هود را برای کجا می خواهد استفاده کند؟ طبقه چندم است ؟ چه فاصله ای دارد؟ و پس از بررسی دقیق شرایط آشپزخانه، هودی را پیشنهاد می دهیم که بیشترین انتظار خریدار را برآورده سازد.

هود ایرانی بخریم یا هود خارجی ؟

برخی برندهای ایرانی کیفیت بسیار خوبی دارند . اینها اغلب همان هایی هستند که از ابتدا تولید کننده هود بوده اند و کار اصلی شان هود است و با سالها تجربه و استفاده از تکنولوژی روز ، قادر به تولید هودهای با کیفیت و خوبی هستند که قیمت مناسبی هم دارند. هودهای خارجی هم هستند که با داشتن استاندارد های لازم از کیفیت خوبی برخوردارند

تفاوت اجاق گاز شیشه ای با اجاق گاز استیل در چیست ؟

از لحاظ کارایی تفاوتی ندارند اما بیشتر خریداران ، شیشه ای را ترجیح می دهند. چون تمیز کردنش راحت تر است مدلهای متنوع تری دارد و وقتی در کار نصب می شود زیباتر است .از طرفی افرادی که دیرتر گاز را تمیز می کنند مثل شرکتها و یا افرادی که در ویلاها و باغ ها هستند اغلب از گاز استیل استفاده می کنند .
اگر تولید کننده معتبر باشد و استاندارد های لازم را داشته باشد می توان گفت نود درصد گازها کیفیت خوبی دارند فرقی نمیکند نامش چه باشد. معمولا سر شعله ها ایتالیایی و مابقی قطعات اسپانیایی و یا ایرانی است و بعضی برندها از قطعات چینی استفاده می کنند.

از نظر قیمت هم اجاق گازهای بالاتر از ۶۰۰ هزار تومان اجاق گازهای خوبی هستند . موارد زیادی می بینیم با قیمت های پایین تر که نه استاندارد ایران دارند نه کلاس انرژی و نه استاندارد اروپا . اینها بعد از چند ماه خراب شده و قطعات آن نیز در بازار نیست و می دانید که گاز با جان خانواده در ارتباط مستقیم دارد و سهل انگاری در انتخاب آن ممکن است چه عواقب سنگینی داشته باشد.

چگونه سینک ظرفشویی خوبی برای آشپزخانه خریداری کنیم؟

خریداران بهتر است برند را بشناسند و از برندهای خوب و معتبر انتخاب کنند . کارهای ایرانی، ترک یا ایتالیایی در بازار و فروشگاه های ایران استیل موجود است که می تواند خریداران را از گرفتار شدن به برندهای چینی و بدون خدمات و کیفیت نجات دهد . سینکهای چینی معمولا آپشن های زیاد و جذابی دارند ولی بی کیفیت بوده و ممکن است بعد از دو سال زنگ بزند ! و حتی شنیده شده نوع استیل مورد استفاده در سینک های چینی برای دست ها ضرر دارد. در مقابل برندهای ایرانی با کیفیت و معتبر داریم که تا ۱۰ سال خدمات و پشتیبانی دارند و همینطور سینک های ایتالیایی و ترک که از کیفیت مناسبی برخوردارند.

آیا لوازم آشپزخانه نظیر هود، گاز و فر و.. گارانتی و خدمات پس از فروش دارند؟

بله . همه اقلامی که در فروشگاه های ایران استیل عرضه می شود یا در کابینت ها ، مورد استفاده قرار می گیرند پس از تعیین و تعبیه جای آن در کابینت و آشپزخانه ، توسط شرکت سازنده ، نصب و گارانتی شده و به مشتری نیز آموزش های لازم جهت استفاده یا طبخ غذا داده می شود .

پل های ارتباطی با ایران استیل :
شعبه ۱ : کرج بلوار طالقانی جنوبی ، نبش خیابان بعثت تلفن : ۳۲۲۱۰۵۴۳- ۳۲۲۳۲۱۴۲ –۳۲۲۳۶۱۴۱
شعبه ۲: کرج میانجاده ، خیابان عدل ، روبروی مسجد امام حسین تلفن : ۳۴۵۶۷۱۲۳ – ۳۴۵۶۳۷۳۵
شعبه ۳ : شیخ آباد ، روبروی بلوار کامیون داران ، داخل مجتمع صنفی کرج ، قطعه کابینت سازان ، بلوک ۱۰ تلفن : ۰۹۱۲۵۶۱۲۸۵۶
شعبه ۴ : طالقانی جنوبی ، جنب بانک سرمایه تلفن : ۳۲۷۰۹۲۷۳

تهیه و تنظیم :مجله روزنو / گروه اقتصاد / باز نشر با ذکر نام و لینک به منبع مجاز است

پیشنهاد می کنیم بخوانید :
چرا عطر گران می خرم ولی باز بوی آن نمی ماند!
چگونه انواع لک روی لباس را پاک کنیم؟

‫2 دیدگاه ها

  1. با سلام امید داشتم با رزمه ای که از خودتون به تحریر اوردید اطلاعات و دیدگاههایتان علمی و تخصصی باشه اما متاسفانه با اطلاعاتی که در مورد کیفیت ام دی اف نگاشتید بسیار بی پایه و غیر تخصصی بود.لطفا سعی کنید مردم رو گمراه نکنید و اطلاعات خودتون رو بروز و علمی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا