آسانترین راه آموزش و ورود به بازار کار در کرج

 با سلام خدمت همشهریان عزیز . تخصص و مهارت  در جامعه نقش مهمی در اشتغال و رفع بیکاری دارند . از این رو تصمیم گرفتیم به یکی از آموزشگاه های فنی کرج برویم تا از کم و کیف آموزش های اشتغال محور آن ، مطلع شویم.
مجتمع فنی هدف با بیش از ۲۰ سال سابقه از پیشگامان آموزش در کرج بوده و هم اکنون دارای ۵ مجتمع آموزشی از جمله مجتمع فنی هدف نوین است که از سال ۸۶ ، پس از اخذ مجوز های لازم از سازمان فنی و حرفه ای و وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد ، فعالیت خود را آغاز کرده است. سرکار خانم ملک محمد مدیریت محترم مجتمع، لطف کرده و به سئوالات ما پاسخ داده اند .

مجتمع فنی هدف
مجتمع فنی هدف

مجتمع فنی هدف در حال حاضر در چه رشته هایی به آموزش متقاضیان می پردازد ؟

با سلام خدمت شما و خوانندگان گرامی مجله مجله روزنو . این مجتمع در رشته های کامپیوتر ( برنامه نویسی ، طراحی سایت ، نرم افزارهای گرافیکی ، نرم افزارهای عمران و معماری ، نقشه کشی ، ICDL  ، کاربر رایانه ، کار با نرم افزارهای اداری ، کامپیوتر کودکان ، تایپ فارسی و لاتین و… )
حسابداری ( مقدماتی و پیشرفته ، نرم افزار های هلو ، رافع و spss ، آمار ، اظهار نامه های مالیاتی )
مربیگری مهدکودک ، مدیریت آموزشگاه و کلاسهای پداگوژی
زبان های خارجه و مکالمه از خردسالان تا بزرگسالان  . افتخار خدمت به همشهریان را دارد .

مجتمع فنی هدف چه امکانات آموزشی در اختیار دارد ؟

ما در مجتمع فنی هدف امکانات مدرنی مثل ، کامپیوترهای به روز، دیتا پروژکتور، کتاب، جزوه و سی دی نرم افزارهای مورد دانشجویان را فراهم کرده ایم . سیستم مجزا برای هر دانشجو وجود دارد و همچنین خانواده های محترم نیروهای مسلح ، خانه کارگر و بازنشستگان شرکت نفت می توانند با ۲۰% تخفیف ویژه از خدمات آموزشگاه استفاده کنند .

یعنی هر دانشجو در کلاس یک دستگاه کامپیوتر در اختیار دارد؟

قطعا. با اینکه طبق استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای هر دو نفر یک کامپیوتر در نظر می گیرد، ولی مجتمع فنی هدف جهت حفظ و ارتقای کیفیت آموزشی خود برای هر دانشجو یک دستگاه کامپیوتر کامل اختصاص می دهد.

آموزش های مجتمع فنی هدف برای چه افرادی مناسب است ؟

مراجعین از دانش آموز و دانشجو تا شاغلین در رده سنی از ابتدایی تا بزرگسالان را شامل میشود .
پس از گذراندن دوره و آزمون مدرک رسمی فنی حرفه ای به کارآموزان ارائه می شود .
لازم به ذکر است جاماندگان از تحصیل ، دیپلم ردی ها ، کارمندان و کارگران عزیز و… هم می توانند پس از ثبت نام و گذراندن مواد درسی ، دیپلم گرفته و حتی ادامه تحصیل دهند .

افراد علاقمند چگونه می توانند مشاوره و اطلاعات کافی درباره دوره ای که در نظر دارند کسب کنند؟

این عزیزان می توانند با مراجعه حضوری به آموزشگاه و یا بصورت تلفنی از مشاوره تخصصی رایگان بهره مند شوند .

همانطور که می دانید شاغلین و بزرگسالان برای شرکت در کلاسها ممکن است محدودیت هایی داشته باشند . برای این دسته از افراد چه برنامه ای دارید؟

برای شاغلین و بزرگسالان امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط و کلاسهای ویژه شاغلین و کلاس های خصوصی را داریم که معمولا بعد از ظهر ها برگزار می شوند بنابراین می توانند بدون دغدغه در دوره ها شرکت کنند . تخفیفات و امتیازات عمومی معمولا در مناسبت ها و فصول گوناگون از طریق وب سایت رسمی مجتمع فنی هدف اطلاع رسانی می شود.

نحوه پرداخت شهریه دوره ها به چه صورت می باشد؟

متقاضیان دوره ها می توانند به صورت حضوری اقدام به پرداخت وجه شهریه و ثبت نام دوره مورد نظر نمایند. هم چنین امکان پرداخت شهریه بصورت اقساط وجود دارد.

با در نظر گرفتن شرایط کار و اشتغال در جامعه در حال حاضر چه رشته هایی بیشترین متقاضی را دارند ؟

بازار کار به تخصص افراد بستگی دارد و افرادی که پس از طی مراحل آموزش به مهارت های لازم دست می بابند معمولا جذب بازار کار میشوند . با توجه به رشد و توسعه علوم کامپیوتر ، نرم افزارهای گرافیکی مثل Photoshop ، Corel و illustrator ، نرم افزارهای عمران و معماری نظیر Autocad ، ۳D Max و V-Ray فعلا بیشترین متقاضیان آموزش را به خود اختصاص داده اند .

برای ثبت نام در مجتمع فنی هدف گزینشی وجود دارد یا هر فردی امکان ثبت نام دارد ؟

تمام دانشجویان به تناسب دوره مورد نظرشان، توسط مشاوران آموزشگاه ارزیابی و راهنمایی شده و در صورت تایید در دوره آموزشی ثبت نام میشوند.

برای گزینش اساتید نیز سیستم گزینشی دارید؟ به عبارتی دانشجویان چطور به توانایی علمی و اخلاقی اساتید اطمینان داشته باشند ؟

تمام اساتید به لحاظ علمی، اخلاقی، مدیریت کلاس، مدیریت محتوای آموزشی، فن بیان، خوش اخلاقی، سخت کوشی، تعهد به کار و … مورد ارزیابی حرفه ای قرار گرفته و سپس به همکاری دعوت می شوند.

زمان اجرا و سطح دوره ها چگونه است ؟

دوره ها بیشتر فصلی است ولی بصورت ترمی و خصوصی نیز برای متقاضیان برگزار می شوند.
آموزش ها دارای سطوح مقدماتی تا پیشرفته است ولی افرادیکه زمینه قبلی یا مهارت کافی داشته باشند میتوانند در دوره های پیشرفته ثبت نام نمایند .

در کلاس های خصوصی ، زمان برگزاری جلسات آتی چگونه تعیین می شود؟

در این نوع دوره ها که معمولا بهترین انتخاب برای دانشجویان است در پایان هر جلسه، جلسه بعدی خود را با هماهنگی آموزشگاه تعیین می نمایند.

آیا برای دوره های آموزشی ، تضمینی وجود دارد ؟

اصولا تضمین یک دوره آموزشی بصورت دوجانبه می باشد. یعنی هم از طرف دانشجو و هم از طرف آموزشگاه. مجتمع فنی هدف به نوبه خود با توجه به سابقه طولانی مدت در تدوین دوره، انتخاب استاد و کنترل کیفیت آموزشی، دوره مورد نظر را صد در صد تضمین می نماید.

 

مجتمع فنی هدف
مجتمع فنی هدف – کلاسهای آموزشی

به کنترل کیفی دوره ها اشاره داشتید . کنترل کیفیت کلاس به چه شکلی انجام می شود؟

مسلما موارد بسیاری قبل از تدوین یک دوره توسط آموزشگاه بررسی می شود. ولی آنچه دانشجو بصورت مشهود با آن برخورد می کند، بررسی روند آموزشی در ابتدا و انتهای هر جلسه توسط آموزشگاه است. بعنوان مثال، نظر دانشجو و استاد ثبت شده و موارد احتمالی برطرف می گردد.

در صورت نارضایتی دانشجو از کلاس یا بهتر است بگوییم تضمین رضایت از آموزش ها چیست؟

اگر دانشجو طی جلسه اول بنا به دلایل مشخص، از کیفیت آموزشی ناراضی باشد. و آموزشگاه اقدام به حل مشکل ننماید جلسه طی شده برای دانشجو رایگان محسوب شده و تعویض استاد می گردد.

یکی از دغدغه های والدین و خانواده سلامت محیط آموزشی است . آیا مجتمع فنی هدف محیط مناسبی برای دانشجویان و خصوصا خانم ها می باشد؟

قطعا مجتمع فنی هدف یکی از سالمترین محیط های آموزشی می باشد. اساتید و پرسنل از انواع فیلترهای اخلاقی مورد سنجش قرار میگیرند و روند سلامت اخلاقی و انضباطی آموزشگاه بطور دائم توسط مدیریت موسسه کنترل می شود.

آیا در انتهای دوره آموزشی مدرک معتبر به دانشجو داده می شود؟

کلیه دانشجویانی که طبق مقررات آموزشی مجتمع فنی هدف ، دوره را به انتها رسانده و در آزمون کتبی و عملی آموزشگاه نمره قبولی کسب نمایند، مدرک معتبر خواهند گرفت.

برای کسانی که تسلط کافی بر مباحث دوره خاصی را دارند امکان دریافت مدرک بدون شرکت در کلاس وجود دارد؟

افرادی که امکان حضور در کلاس را ندارند می توانند با پرداخت شهریه کلاس در آزمون دوره مربوطه شرکت کرده و پس از قبولی در آزمون مدرک معتبر مجتمع فنی هدف را دریافت نمایند.

آیا امکان کاریابی و اشتغال از طریق مجتمع فنی هدف مهیا می باشد؟

بله. مجتمع فنی هدف بدلیل آموزشهای حرفه ای دانشجویان خود، کاندید بسیاری از شرکت ها و موسسات برای استخدام فارغ التحصیلان مورد تایید می باشد. بنابراین اطلاعات دانشجویان ممتاز مجتمع فنی هدف بنا به درخواست خودشان، به موسسات و شرکتهای جویای کارمند متخصص معرفی می گردند.

 

مجتمع فنی هدف
کلاسهای آموزشی
گریزی به خدمات بعدی شما بزنیم آیا مجتمع فنی هدف خدمات بعد از آموزش نیز دارد؟

بله. مجتمع فنی هدف تا یکسال پس از آموزش شما را مورد حمایت قرار داده و سوالات و مشکلات احتمالی شما را با کمال میل پاسخگو خواهد بود.

به نظر شما چگونه میتوان نهایت بهره را از آموزشها برد تا بتوان جذب بازارکار شد؟

یکی از مواردی که معمولا در جوانان و دانشجویان دیده میشود عجله و عدم تداوم در آموزش و یادگیری است . طی کردن دوره های تکمیلی هر رشته مهارتی و تمرین و تکرار آموزش ها ، برای کسب مهارت و توانایی ورود به بازار کار لازم است . فرصتهای شغلی زیادی وجود دارد که به دلیل نبود افراد ماهر و بدون تخصص خالی مانده است .

به عنوان حسن ختام ، توصیه شما به آندسته از دانشجویان، که می خواهند پس از اتمام دوره ها شغل مناسبی پیدا کنند چیست ؟

ابتدا علاقه خود را بشناسند و آموزش های مرتبط با علاقه و توانایی خود را بگذراند . صرف وقت و تمرین و حضور مرتب و با انگیزه در کلاس ها از موارد مهم یادگیری است. همچنین برای کسب مهارت حتما به آموزشگاه های مجاز و معتبر مراجعه نمایند .

از اینکه وقت خود را در اختیار ما و خوانندگان قرار دادید متشکریم و برای شما و همکارانتان آرزوی سلامتی و موفقیت های بیشتری داریم.

تلفن های تماس با مجتمع فنی هدف ۳۴۴۲۸۱۱۷ – ۳۴۴۷۹۶۵۷ – ۳۴۴۲۹۹۷۱ ( ۰۲۶)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا